Karmienie pstrąga

/ 12 odpowiedzi
czy śrutą zbożową można karmić pstrąga tęczowego ?
khakiprichi


poczytaj kolego w encyklopedii o pstrągu tęczowym i będziesz wiedział co lubi jeść,
tak z mojej strony równie dobrze mógł byś próbować nakarmić lwa bananami ;) (2013/08/29 20:01)

matip52


Polecam przeczytać co spożywają pstrągi na wolności :) Z tego co wiem one są drapieżnikami.

Cytat z Wikipedii: "Pstrągi tęczowe są drapieżnikami. Podstawę ich jadłospisu stanowią owady i ich larwy. Wiosną żywi się jętkami i ważkami, jesienią owadami zaniesionymi pod wodę przez wiatr. Pstrągi zjadają też małe ryby, żaby, kijanki oraz robaki." (2013/08/29 20:24)

jurek


Może nakarm je bułkami kajzerkami . (2013/08/29 20:34)

albercik


Tenczak zerzere wszystko śrutę kukurydze palet, w walijskich farmach karmi się je kukurydza i niema problemu, trochę przypomina klenia, kąsa wszystko co mu pod mordkę wpadnie (2013/08/29 22:47)

CZzesio


Cześć:)Nie znam się na hodowli pstrąga  ale wiem jak działają google ;)

Pasza dla Pstrąga 47/18 (witaminizowana)

pstrąg

Pasza pstrągowa o wysokiej zawartości wysoko-przyswajalnego białka i tłuszczu. Stosowanie jej gwarantuje bardzo szybki wzrost od początku do końca żywienia. Zalecana jest dla akwenów, w których preferuje się maksymalne przyrosty z określonej powierzchni akwenu, przy niskim współczynniku pokarmowym w okresie podwyższonej temperatury wody.

Białko
 Składniki odżywcze  Zawartość [%] 
47
Tłuszcz 18
Popiół 8
Włókno 2
Fosfor 1
Węglowodany 19

Składniki: mączka rybna, mączka pszenna, drożdże, gluteny roślinne, mączka sojowa, hemoglobina, olej rybny, dodatki mineralno-witaminowe.

energia całkowita min 22,10 MJ/kg,
energia strawna min 17,02 MJ/kg,
waga netto: e 25kg

Do pobrania: Specyfikacja produktu Pasza dla Pstrąga 47/18.pdf

0
SZUWARdragon2


Może walijski tenczak zerzera wszystko - ale dla hodowanego w Polsce naturalnym pokarmem są przede wszystkim żywe organizmy



I karmia tymi organizmami?


Żywienie. Bardzo ważnym aspektem jakości mięsa hodowanych zwierząt, jest skład i jakość pasz stosowanych w ich hodowli. W odró-żnieniu od innych gałęzi rolnictwa, od lat niewiele zmienia się w składzie paszy dla pstrągów. Nadal ok. 90% jej składu stanowi mączka rybna – pstrągi będące rybami drapieżnymi uparcie nie chcą trawić komponentów pochodzenia roślin-nego, ale i żadnych wypełniaczy czy „dopalaczy”. Mączka rybna pochodzi głównie z ryb morskich, bogatych w kwasy omega 3 oraz tran, proces technologiczny jej produkcji eliminuje wszelkie niepożądane składniki – przede wszystkim dioksyny, które mogą występować w tkankach ryb dziko żyjących. Po raz kolejny okazuje się, że pstrąg jest bardzo „mądrą” rybą – grymasi nie tylko w przypadku jakości wód, w których żyje – posiada również bardzo wysublimowane podniebienie (2013/08/30 11:04)

CZzesio


                      (2013/08/30 16:28)

albercik


No właśnie / jak zresztą sam napisałeś / karmią - bo z czego powstaje mączka rybna ? - wiadomo , że jak się ja przegłodzi badź nie będzie miała żadnej alternatywy to i pewnie można je przyzwyczaić / jak jeden z kol. napisał / i do bananów 


I tu się mylisz koleżanko. Tarlaki tęczaka pozyskuje się w Europie ze sztucznych hodowli gdzie karmi się je granulatami i do tego są przyzwyczajone i właśnie to że mogą zjeść łatwo to to wykorzystują. Łatwiej zeżreć coś co nie ucieka. Dopiero przegłodzenie zmusza je do uganiania się za czymś żywym, podobnie sprawa się ma z łososiem i głowacica, zadzwoń do instytutu w Łopusznej oni na pewno odpowiedzą na wszystkie pytanie dotyczące hodowli ryb łososiowatych. (2013/08/30 18:47)

marek731


Zgadzam się w 100%. Mam w swoim stawie ok 150 pstrągów tęczowych i wiem co jedzą, a najlepiej widać to po wypatroszeniu. Nie piszcie ludzie glupot jak nie posiadacie swojego stawu i nie znacie tej ryby. Pozdrawiam albercik. (2021/05/14 23:54)