Karma dla psów-jako zanęta na karpie?

/ 4 odpowiedzi
Witam koledzy, niedawno czytałem o karmie dla psów jako zanęta na karpie, słyszeliście o tym? czy to może działa, jeśli tak to jak taką zanęte przygotować? I co o niej myślicie ? Pozdrawiam...
Algen

Niedawno, przygotowałem taką "zanęte". Karme owinołem w ścierke i rozdrobniłem młotkiem, dodałem pszenicy, kuku. Miała charakterystyczny mięsny zapach. Dodałem wody, uformowałem 2 kule, jedna w koszyk druga w miejsce łowienia. Na haku chleb i kuku. po 2 godz. branie, zaciecie, udany hol i karp 30 cm w podbieraku :) Zrobiłęm to dla celów eksperymentalnych xD :D (2011/05/25 21:11)

tomoFCI

Nie stosowałem tego na karpie, ale w mojej okolicy był to bardzo dobry sposób na leszcza. Trzeba tylko znaleźć te które toną i delikatnie rozdrobnić. Idealnie sie spisuje. Takie po 2-3 kilo leszcze to była norma. Myślę że na karpia też powinna działać (2011/05/25 21:26)

Wedkarz60

Witam Koledzy ! Ja stosowałem ale karmę dla kotów na karpika dokładnie to już nie pamietam ale była to jakaś z wołowiną tym nęciłem i też zakładałem na haczyk a i efekt też był bo karp brał. Dodam że nie było w polsce tylko w Holandii . Ale to też może była tam rybka przyzwyczajona do tego . pozdro (2011/05/25 21:59)

mateusz123

Karmę dla psów używałem w postaci zmielonej. Dodawałem ją do zanęty albo do kulek i na brak efektów nie narzekałem tak więc na pewno nie odstrasza ryb. Być może są wody gdzie sprawdzi się to lepiej bądź gorzej, warto jednak spróbować czegoś co nie jest stosowane tak często jak np. płatki.
Tak poza tematem, na amury dobrze sprawdza się królicza karma, co też z pewnością nie jest popularne nad wodą:) (2011/05/30 21:38)