Zaloguj się do konta

Karaski

utworzono: 2013/09/26 09:19
nija999

Witam chciałbym się zapytać jak złowić duże karasie i jaka jest dobra metoda, więc łowie na prywatnym stawie u wujka staw ma gdzies z 80m na 30m i są wokół niego drzewa ale nie ma zarośli w wodzie.Łowiłem 2 dni na małe haczyki i brały ciągle małe karasie i trafiły się okazy 2 okazy około 35 cm, łowiłem na białe,kuku i czerwone, nie nęciłem za bardzo tylko troche miałem zanęty waniliowej na karpia.I na czym polega łowienie na włos? [2013-09-26 09:19]

Artur z Ketrzyna

poczytaj na forum jest tego mnóstwo i zacznij korzystać z przeglądarki, oraz zapoznaj się z regulaminem forum.
[2013-09-26 10:48]

marek-debicki

Jak karaś, to raczej nie metoda z włosem. W zależności od charakteru dna, stopnia zamulenia łowiska, dobrać powinno się zestaw do spławikówki lub lekkiej gruntówki z koszyczkiem zanętowym. Wielkość haczyka, długość przyponu, wielkość spławika i rodzaj przynęty. Jak jest dużo małego karasia, przynęta powinna być większa aby wyeliminować brania małych osobników. Najprostszymi zanętami i przynętami będą kukurydza konserwowa, pęczak, ewentualnie pszenica i czerwone robaku=i. Warto miejsce trochę ponęcić, ale bez przesady. Na koniec pozostanie odpowiednie ułożenie przynęty nad dnem lub na dnie, czasami, szczególnie wiosną karasie potrafią skubać na małej głębokości. warto mieć na uwadze fakt, że niekiedy dobrze skutkuję lekkie donęcanie podczas łowienia, a zwłaszcza dodanie do zanęty białych robaków lub pinki, które skutecznie utrzymają rybę w łowisku. [2013-09-26 11:13]

matexx

Pan Marek dobze ci radzi [2013-09-26 11:58]

perwer

No tutaj bym sie nie zgodził .Na włos w tym roku przy mnie padło sporo karasi 40+ i zasiadki były karpiowe . Jednak musisz troche podnęcić gotowanym kuku i na wlos jedno kuku i jeden pływak ..Jak weźmie Ci to już solidny ....Jednak musisz być pewien że takie tam pływają...
[2013-09-26 13:09]

bluehornet

http://forum.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=szukajforum&fraza=Du%BFekarasie

Wyszukiwarka ...
[2013-09-26 14:40]

mateusz-lipowsk

Polecam Ci dużo nęcić kukurydzą,bardziej gruboziarnistą zanętą,wtedy drobnica nie będzie do niej podchodzić no i wybieraj takie najbardziej zarośnięte miejsca.  [2013-09-28 19:49]