Zaloguj się do konta

Karasiowi się dostanie :(

utworzono: 2012/01/24 12:13

Istotna zmiana w regulaminie PZW – nie wolno wypuszczać karasia srebrzystego! (tzn po złowieniu trzeba go zabić nawet jeżeli nie chcemy go brać). W poprzednich latach duże kontrowersje budził sumik karłowaty – powszechnie uważany za szkodnika zjadającego ikrę. No cóż.. w tym roku dostanie się karasiowi  cyt.z regulaminu amatorskiego połowu ryb REGULAMIN PZW 2012:

Punkt 3. Wędkowanie

3.7. Raków pręgowatych, raków sygnałowych oraz ryb z gatunku karaś srebrzysty, trawianka, czebaczek amurski i sumik karłowaty po złowieniu nie wolno wypuszczać do łowiska, w którym je złowiono, ani do innych wód. (u mnie str. 33)

Jeżeli ktoś jest zainteresowany przystąpienie

Żródło wędkarstwo lucio.pl

[2012-01-24 12:13]

halwwa2804

trzeba sie bardzo dobrze przyjzec zeby to przeczytac,fakt jest taki ze karasiowi sie dostanie,moze zrob jeszcze raz ten wpis bez tego tla,czy podkreslenia czy czegos co zrobiles.pozdrawiam
[2012-01-24 12:18]

FLO92

dobrze wiedziec o tym :) ale przeciez to nie jest żaden szkodnik
[2012-01-24 12:21]

FLO92

ale chyba wiem po co to zrobili... duzo ludzi łowi karasie w jakiś wiejskich stawach a następnie na żywca go używa a teraz chyba to nie bedzie mozliwe bo skoro nie mozna rybki wpuszczac do wody to juz nie wazne gdzie ja zlowilismy to na żywca karasia nie będzie można stosować prawda?? Czy moze sie myle?
[2012-01-24 12:25]

adler

Młody bez immienny i bez nazwiska , jeśli chcesz byśmy to rozszyfrowali , popraw wpis . 

Zmiń tło , jak radzi kol. Łukasz. 

Pozdrawiam.

[2012-01-24 12:31]

tobi088

Istotna zmiana w regulaminie PZW – nie wolno wypuszczać karasia srebrzystego! (tzn po złowieniu trzeba go zabić nawet jeżeli nie chcemy go brać). W poprzednich latach duże kontrowersje budził sumik karłowaty – powszechnie uważany za szkodnika zjadającego ikrę. No cóż.. w tym roku dostanie się karasiowi   cyt.z regulaminu amatorskiego połowu ryb REGULAMIN PZW 2012:
Punkt 3. Wędkowanie
3.7. Raków pręgowatych, raków sygnałowych oraz ryb z gatunku karaś srebrzysty, trawianka, czebaczek amurski i sumik karłowaty po złowieniu nie wolno wypuszczać do łowiska, w którym je złowiono, ani do innych wód. (u mnie str. 33)

[2012-01-24 12:38]

obcy91

Istotna zmiana w regulaminie PZW – nie wolno wypuszczać karasia srebrzystego! (tzn po złowieniu trzeba go zabić nawet jeżeli nie chcemy go brać). W poprzednich latach duże kontrowersje budził sumik karłowaty – powszechnie uważany za szkodnika zjadającego ikrę. No cóż.. w tym roku dostanie się karasiowi cyt.z regulaminu amatorskiego połowu ryb REGULAMIN PZW 2012:

Punkt 3. Wędkowanie

3.7. Raków pręgowatych, raków sygnałowych oraz ryb z gatunku karaś srebrzysty, trawianka, czebaczek amurski i sumik karłowaty po złowieniu nie wolno wypuszczać do łowiska, w którym je złowiono, ani do innych wód. (u mnie str. 33)

Źródło:http://wedkarstwo.lucio.pl/index.php/2012/01/03/zezwolenie-na-wedkowanie-2012/

[2012-01-24 12:42]

Gruzinek

Karaś srebrzysty (w Polsce tzw. japoniec, karp japoński), jest szkodnikiem, bo zabiera przestrzeń życiową naszemu rodzimemu karasiowi pospolitemu, którego jest coraz mniej i któremu należy się ochrona. Poza tym w środowiskach ichtiologicznych przeważa opinia, że karaś srebrzysty konkuruje o pokarm z karpiem (rybą która też nie jest naszym rodzimym gatunkiem), więc niewiele jest tutaj do rozumienia - który gatunek jest większym szkodnikiem.
Nawiasem to żadna ryba szkodnikiem nie jest ale nie jest w naszych wodach gatunkiem rodzimym bo tylko takie (rodzime) zasługują na ochronę.

Nasze rodzime gatunki też wyjadają ikrę innych ryb, są drapieżnikami - więc też powinny być określane jako szkodniki..?

[2012-01-24 12:45]

obcy91

Tylko ciekawe... bo nigdzie po za tą informacją nie ma regulaminu na 2012rok. aby można było to sprawdzić, wpisywałem w wujka google różne kombinacje i nic.
[2012-01-24 12:46]

Esox53

Nie rozumiem tej zmiany,co komu przeszkadza karaś? Niedługo każdą rybę trzeba będzie zabić po złowieniu bo ktoś uzna ją za szkodnika. [2012-01-24 12:47]

Bernard51

CO TU JEST DO ROZUMIENIA,NIE WOLNO BEDZIE UZYWAC KARASIA NA ZYWCA spining panowie spining
[2012-01-24 12:57]

nowinka o uśmiercaniu karasia srebrzystego dotyczy na razie tylko okręgu pzw w rzeszowie, po wprowadzeniu okręgowego ostępstwa od ogolnego rapr.

przy okazji, pozdrowienia dla wedkarzy z podkarpacia

[2012-01-24 12:59]

FLO92

no ja tez nie moge znalezc
[2012-01-24 13:01]

DelTor0

http://www.pzw.org.pl/rzeszow/wiadomosci/55066/67/najwazniejsze_zmiany_w_zezwoleniu_okregu_pzw_w_rzeszowie_na_amat

Najważniejsze zmiany w zezwoleniu Okręgu PZW w Rzeszowie na amatorski połów ryb wędką na 2012 r.

Najważniejsze zmiany w zezwoleniu na amatorski połów ryb wędką na 2012 r. Poniżej najważniejsze zmiany. Szczegółowa treść zezwolenia zostanie opublikowana wkrótce.

- Karaś srebrzysty wpisany do wykazu ryb, których nie należy wypuszczać po złowieniu do wód otwartych

- zwiększony wymiar ochronny świnki do 30 cm

- zmniejszony limit dobowy brzany do 2 szt

- wpisany zakaz kąpieli na większości zbiorników ujętych w zezwoleniu,

- wprowadzono połów żywca za pomocą podrywki wędkarskiej,

- uporządkowano zapis dotyczący limitu dobowego karpia (2 sztuki od stycznia do końca września i 1 sztuka od października do końca roku.

- brzanka została dodana do wykazu gatunków całkowicie chronionych,

- oprócz tego szereg drobnych poprawek i zmian porządkujący zezwolenie, oraz ograniczenia na poszczególnych zbiornikach.

[2012-01-24 13:07]

FLO92

czyli chyba tylko w Rzeszowie
[2012-01-24 13:20]

umnie to i tak będą wpuszczać chyba że ktoś dostanie mandat chociaż strażnika na stawiach na który ja łowie nie widziano od lat [2012-01-24 14:35]

kamil11269

trudno to przeczytać, ale ten karaś został sprowadzony do naszych wód :)
[2012-01-24 14:55]

norka

Jak trudno przeczytać zaznaczcie tak jak byście chcieli coś skopiowć i wszystko będzie dobrze widać. [2012-01-24 16:17]

ZAMOSCIANIN

Trochę jestem zdziwiony takim przepisem w Rzeszowie oj choler to blisko Zamościa, żeby to do nas nie przelazło bo co ja będę wtedy łowił? [2012-01-24 16:29]

Istotna zmiana w regulaminie PZW – nie wolno wypuszczać karasia srebrzystego! (tzn po złowieniu trzeba go zabić nawet jeżeli nie chcemy go brać). W poprzednich latach duże kontrowersje budził sumik karłowaty – powszechnie uważany za szkodnika zjadającego ikrę. No cóż.. w tym roku dostanie się karasiowi   cyt.z regulaminu amatorskiego połowu ryb REGULAMIN PZW 2012:
Punkt 3. Wędkowanie

Troszkę to dziwnie zabrzmi, ale akcja /z tej strony
wędkarstwo lucio.pl/
ta to niewypał pod względem przepisów.
"...31.12.2011 w sylwestra ok godziny 14.00 wybraliśmy się na nietypową misję uwolnienia karpia. Karp został zakupiony w jednym z rzeszowskich hipermarketów i uwolniony do odnogi Wisłoka, powyżej zapory. Dostał szansę na nowe życie. Mam nadzieję, że sobie poradzi a uwalnianie ryb stanie się naszą coroczną tradycją. Szczęśliwego nowego roku i dużej ryby w 2012!..."

Zastanawia mnie również przepis o obowiązkowym zabijaniu chociażby "japońca", w przypadku gdy łowcą jest ktoś z "nokill". Jak to jest wtedy rozwiązywane ?

[2012-01-24 16:33]

janek1985

a ja mam pytanie ilu z was w ostatnim czasie złapało Karasia Pospolitego , a ilu japońca odpowiedz jest taka ,że nasz rodzimy karaś już nie jest tak pospolity . Ja chwalę każdy przepis ,który chroni nasze rodzime gatunki. Kolego nemo może następnym razem z kolegami zakupcie narybek płoci, certy itp. Wtedy to nawet ja się przyłącze ,ale do karpia w rzece nigdy. Wiem ,że zaraz zostanę zlinczowany ale cóż mam takie poglądy a nie inne.  Cóż chyba zawsze trochę pod prąd ide :) [2012-01-24 17:29]

Witaj Kolego @Janek1985

Należy drogi Kolego czytać ze zrozumieniem.
Wytłuszczony tekst wskazuje  że karpia wpuszczono wbrew zakazowi. I jeszcze ktoś pisze że Dostał szansę na nowe życie, ponadto czy nasz "pospolity" czy nie pospolity, ale karaś pospolity jest rodzimą polską rybą i jak można się doczytać na forum, trwa walka o jego rozmnażanie.
Najciekawsze jest że artykuł na tej stronie internetowej autoryzuje Admin tej strony.

Pozdrawiam

Zbyszek/Nemo
[2012-01-24 17:46]

Sniper64

Istotna zmiana w regulaminie PZW – nie wolno wypuszczać karasia srebrzystego! (tzn po złowieniu trzeba go zabić nawet jeżeli nie chcemy go brać). W poprzednich latach duże kontrowersje budził sumik karłowaty – powszechnie uważany za szkodnika zjadającego ikrę. No cóż.. w tym roku dostanie się karasiowi  cyt.z regulaminu amatorskiego połowu ryb REGULAMIN PZW 2012:

Punkt 3. Wędkowanie

3.7. Raków pręgowatych, raków sygnałowych oraz ryb z gatunku karaś srebrzysty, trawianka, czebaczek amurski i sumik karłowaty po złowieniu nie wolno wypuszczać do łowiska, w którym je złowiono, ani do innych wód. (u mnie str. 33)

[2012-01-24 20:27]

Sniper64

...Kurdę..nie widzę co piszecie:))
[2012-01-24 20:27]

Algen

Dziwnie.
Jeśli złowimy żywy pomnik przyrody- karasia o masie 3kg to ze łzami w oczach jeb#*^my go w łeb i zakopujemy ; (
Wprowadzenie tylko górnego wymiaru ochronnego  - Karaś 40 cm wraca do wody.  To jest ok.
[2012-01-24 20:47]

mikser

Punkt 3. Wędkowanie

3. Wędkowanie
3.7. Raków pręgowatych, raków sygnałowych oraz ryb z gatunku trawianka,
czebaczek amurski i sumik karłowaty po złowieniu nie wolno wypuszczać do łowiska,
w którym je złowiono, ani do innych wód.

albo ja nie umiem czytać albo czytamy inny regulamin

[2012-01-28 22:03]