Karasie jak łowić te większe?

/ 7 odpowiedzi
łowie na małym stawie... jest tam mnóstwo karasi i biorą na białego lub pinke zaraz po zarzuceniu ale sa wielkosci dobrej na zywca. Wiem ze musza tam byc tez wieksze sztuki. jak sie do nich dobrac jaka przyneta ?? zeby nie braly te male a jak juz to wieksze sztuki
Dziunik


załóż 2 kukurydze może małe sobie nie poradzą :) (2011/10/25 15:44)

adam17


Najlepiej będzie łowić z gruntu na kukurydze lub czerwone robaki (2011/10/25 16:04)

u?ytkownik75617


Polecam kulki proteinowe 8mm traper truskawka , wanilia na to biorą grunt albo spławik z włosem (2011/10/25 20:29)

eazy-e-1997


ja miale ten sam problem i rozwiązałem go zakładając większy chaczyk i większą przynęte małe ryby się jej boją (2011/10/25 20:41)

Sniper64


Witam:)
 

-powinieneś tak że zaobserwować jakie są brania z wieszaka a jakie ryby biorą z gruntu,karasie często a zwłaszcza te mniejsze trzymają się wyżej,można też wrzucić coś na powierzchnię by pływało chleb lub jakąś zanętę nie do końca namokniętą! Te małe to zaraz zaintryguje i podejdą to dziobać a jak wiadomo am gdzie małe są i duże,tylko są bardziej ostrożne i trzymają się poniżej ławicy..U mnie na ,,bagnach kiedyś obserwowałem zachowanie karasi a jest ich miliony:) różnych wielkości przeważnie biorą te średniaki...!:) 

(2011/10/25 20:59)

klu222


Ja u siebie łowię mniejsze na pinkę lub białego, a większe na 1-2 kukurydze (2011/10/26 00:15)

bpekal


witaj kolego w odpowiedzi na twoje pytanie mogę ci opisać jak mi się ostatnio uwiesił karaś o masie 0.8 kg a skusił się na dwa białe robaki w tak okropną zimną wietrzną i deszczową noc że psa było by żal na nią wypuścić a uderzył około 2 w nocy tak więc nie ma sztywnej reguły na co ma się skusić dodam że metoda połowu to feeder a oto on w całej okazałości (2011/10/26 15:59)