Karaś złoty

/ 63 odpowiedzi / 2 zdjęć
u?ytkownik42354


Nie mam pewności jedynie co do tołpygi. (2010/06/05 21:51)

u?ytkownik38843


Sniper64
Niestety nigdy nie liczyłem im łusek ani promieni na płetwach i dla mnie wyglądają identycznie a odróżniałem tylko w okresie tarła. Kiedy podczas odhaczania po rękach ciekł mlecz a nie ikra. (2010/06/06 00:36)

pmizera87


U nas w poznańskim zarybiają dużo karasiem pospolitym, tak, że ostatnio można go często w różnych mniejszych wodach złowić. Ale zabierać go jest mi szkoda. (2010/06/26 10:54)

Lutii


Witam cie serdecznie pirat171!!!No nie stety ale masz racje kilka lat temu mozna bylo lowic ich cale mnustwo a w tej chwili to jest po prostu masakra ja to juz kilka lat jak nie zlowilem karasia zlotego co prawda kolega zlowil w tym roku 3 sztuki ale to co to jest!Kiedys chcialem tak jak by chodowac te rybki w takim malym stawie oktorym nikt nie wie i nawposzczalem tam sporo karasek i kilka japoncow no i japoncow jast mnustwo a karasek brak w tej chwili to nawet nie wiem gdzie by tu mozna bylo by zlowic karaske,co prawda jest jeden taki staw no ale tam to biora bardziej przypatkowo.PZW moglo by sie tym zainteresowac i zarybiac jakies stawy tym gatunkiem bo to naprawde atrakcyjna rybka pod wzgledem wedkarskim i do sporych rozmiarow rosnie.POZDRAWIAM serdecznie i powodzenia!!! (2010/06/26 11:56)

kamils125


u nas <świętkorzyskie> karasi złocistych nad stawem jest pełni wręcz za dużo. ale pod pomysłem wymiaru karasia złocistego sie podpisuje, piękna ryba (2010/06/27 20:59)

u?ytkownik31907


u nas <świętkorzyskie> karasi złocistych nad stawem jest pełni wręcz za dużo. ale pod pomysłem wymiaru karasia złocistego sie podpisuje, piękna ryba



ale nie wszyscy sie podtym nie podpisują he he (2010/06/28 09:27)

u?ytkownik46676


Złoty Karaś  ( WELON)  , żyjący w akwarium to ryba pospolita w Polsce i łataw do złowienia na przynętę "GAMMARUS "W wodach śródlądowych żyje natomiast jego  "dziki " kuzyn karaś pospolity zwany złocistym . Przy okazji chciałbym wspomnieć że złota rybka czyli KARAŚ ZŁOTY alias WELON spełnia 3 życzenia . U nas na razie nie zdążyła spełnić nawet jednego bo polski mięsiarz bierze na patelnię wszystko co mu się nawinie pod wędkę . (2010/07/07 21:31)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik46676


Chciałbym przypomnieć wszystkim sympatykom obecnej gospodarki zarybieniowej że koła wędkarskie kupując zarybek waszej ukochanej ryby ,rybiego "szefa wszystkich szefów " KARPIA -w pakiecie dostaje również materiał zarybieniowy karasia srebrzystego gratis ! O tym się jednak nie mówi , nie piętnuje przykładów rabunkowej gospodarki zarybieniowej . Japończyk bowiem z reguły  jest z rybą dużo łatwiejszą w połowie niż dorosły żerujący w mule karp  czy ginący karaś pospolity a to  z kolei przekłada się na wymierne korzyści osiągane przez lokalnych rybo - tłuków z wędką ( czytaj :siatka pełna japonki a zresztą obojętne ważne ze pełna ). (2010/07/08 16:09)

Sniper64


Witam wszystkich ...a tak wygląda mój śliczniutki Karaś z bagien:) (2010/07/28 21:56)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Sniper64


Naprawdę jest piękny...........

Dziękuję..:) (2010/07/28 22:42)

klemens1988


dokładnie.... nie widziałem złotego karasia juz pare ładnych lat a to piekna ryba (2010/07/30 19:32)

DARO2165


Karaś jak mówią przedmówcy to przepyszna ryba, a w szczególności w śmietanie z podsmażoną cebulką.Mniam,mniam. (2010/07/30 22:51)