Karaś - branie

/ 38 odpowiedzi
Majster 81


Pisz poprawnie , bo nie wiem o co Ci chodzi. (2011/01/16 11:25)

rolo81


o co chodzi kolego z tym karasiem ?  :))) (2011/01/16 11:27)

Majster 81


Ciężko się domyśleć , może czy już karaś się ruszył? no chyba , że -czy żeruje zimą . (2011/01/16 11:31)

rolo81


pewnie tak ale kolega chyba zmienił już temat (2011/01/16 11:38)

darekgliwice


karaś raczej w zimie nie żeruje, zdarzają się połowy ale bardzo rzadko. poczekaj jak lody zejdą i trochę się ociepli , to wtedy biorą spore sztuki (2011/01/16 13:28)

grzegorzewski


Dokładnie kolego . Karaś najlepiej bierze na wiosne . (2011/01/16 15:51)

bobus86


zima sie pytasz o karasia\?slyszalem o roznych cudach zima np,ze lowiono karpie z pod lodu ale karas zima...
karasie na zime sie chowaja w mule i zapadaja w cos w rodzaju snu zimowego.najlepsza pora to wiosna i lato:) (2011/01/16 18:55)

u?ytkownik60775


zima sie pytasz o karasia\?slyszalem o roznych cudach zima np,ze lowiono karpie z pod lodu ale karas zima...
karasie na zime sie chowaja w mule i zapadaja w cos w rodzaju snu zimowego.najlepsza pora to wiosna i lato:)


oczywiste że karasie  w zimie nieżerują,są w letargu zagrzebane w mule,podobno jak w zimie jest przez kilka dni temperatura dodatnia to się wybudzają,ale napewno niebędą brały,mój dziadek kiedyś powiadał,że prawdziwy czas na karasie jest wtedy kiedy zaczyna kwitnąć mlecz>pozdrawiam

 

(2011/01/17 22:51)

mistrz654


W zimie karasia nie złapiesz. biezrez sobie urlop i zagrzebuje się w mule.

Ja zaczynam łapać karasie z początkiem kwietnia, zaś najlepszy okres przypada na maj.

Jeżeli chcesz się teraz gdzieś wybrać to polecam rzeczkę i szczupaka, albo pod lód na okonia

(2011/01/25 08:38)

Jędrula


W zimie karasia nie złapiesz. biezrez sobie urlop i zagrzebuje się w mule.

Ja zaczynam łapać karasie z początkiem kwietnia, zaś najlepszy okres przypada na maj.

Jeżeli chcesz się teraz gdzieś wybrać to polecam rzeczkę i szczupaka, albo pod lód na okonia



 

 

 

 

 

 

 

CO POLECASZ ????????????????????????

(2011/01/25 09:11)

u?ytkownik57785


W zimie karasia nie złapiesz. biezrez sobie urlop i zagrzebuje się w mule.

Ja zaczynam łapać karasie z początkiem kwietnia, zaś najlepszy okres przypada na maj.

Jeżeli chcesz się teraz gdzieś wybrać to polecam rzeczkę i szczupaka, albo pod lód na okonia



Kolego, zmień sobie login na @miszczRAPR...........

(2011/01/25 09:34)

mienta


W zimie karasia nie złapiesz. biezrez sobie urlop i zagrzebuje się w mule.

Ja zaczynam łapać karasie z początkiem kwietnia, zaś najlepszy okres przypada na maj.

Jeżeli chcesz się teraz gdzieś wybrać to polecam rzeczkę i szczupaka, albo pod lód na okonia






radzę poczytać RAPR qrwa zimą szczupak

(2011/01/25 09:53)

withanight88


A może on łowi na swojej rzeczce :P hahhaa (2011/01/25 10:00)

u?ytkownik57785


W zimie karasia nie złapiesz. biezrez sobie urlop i zagrzebuje się w mule.

Ja zaczynam łapać karasie z początkiem kwietnia, zaś najlepszy okres przypada na maj.

Jeżeli chcesz się teraz gdzieś wybrać to polecam rzeczkę i szczupaka, albo pod lód na okonia



Karaś na urlopie zagrzebany na zimę w mule.... Buahahahaahahaahahahahaa...... Nowa odmiana małża :) A teraz wysyła kolegę na szczupaka........ @miszcz654........ :)

(2011/01/25 10:08)

mistrz654


Z tego co ja wiem obowiązuje zakaz zabierania szczupaków w okresie od 1stycznia do 30kwietnia, a ja nie mówiłem o zabieraniu ryb. Jednak możliwe, że czytałem jakiś błędny regulamin.

(2011/01/25 10:23)

u?ytkownik57785


Z tego co ja wiem obowiązuje zakaz zabierania szczupaków w okresie od 1stycznia do 30kwietnia, a ja nie mówiłem o zabieraniu ryb. Jednak możliwe, że czytałem jakiś błędny regulamin.




Zakaz POŁOWU kolego, POŁOWU! Tak jak to określono w RAPR np w przypadku łososia:

- łosoś :
a/ w rzece Wiśle i jej dopływach powyżej zapory we Włocławku od 1 października
do 31 grudnia, w pozostałym okresie obowiązuje zakaz połowu w czwartki, piątki,
soboty i niedziele,
b/ na odcinku rzeki Wisły od zapory we Włocławku do jej ujścia od 1 grudnia do
końca lutego; w okresie od 1 marca do 31 sierpnia obowiązuje zakaz połowu w
piątki, soboty i niedziele,
c/ w pozostałych rzekach od 1 października do 31 grudnia.


Nie czytasz błędnego regulaminu, tylko czytasz go błędnie i bez zrozumienia.Ryb chronionych okresem ochronnym, nie wolno łowić , a o zabieraniu już nawet nie wspomnę, bo to raczej logiczne. 

(2011/01/25 10:47)

Jędrula


Z tego co ja wiem obowiązuje zakaz zabierania szczupaków w okresie od 1stycznia do 30kwietnia, a ja nie mówiłem o zabieraniu ryb. Jednak możliwe, że czytałem jakiś błędny regulamin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Acha no to kolego podejście masz wzorowe , iść na rzekę i walić błystką w tarlisko ryb , łowić je ale nie zabierać , gratuluje pomysłów , czytaj RAPR ze zrozumieniem . A przepis  o ochronie szczupaka od stycznia do maja jest już od ho ho ho wielu lat . Jak chcesz komuś doradzać w dziedzinie wędkarstwa to najpierw poczytaj regulamin , jeżeli chcesz doradzać w technicznych sprawach a nie wiesz o co chodzi to wpisz hasło w google i tam znajdziesz odpowiedzi z których potem możesz sklecić pouczającego posta . Może to nie jest rozsądne działanie ale jak chcesz błyszczeć na forum to proszę bardzo , przynajmniej się nie skompromitujesz .


(2011/01/25 10:53)

mistrz654


Przepraszam forumowiczów, rzeczywiście każdy może się kiedys pomylić.

Jednoczesnie dziękuje za zwrócenie mi uwagi na mój błąd.

aczkolwiek nigdy nie łapałem w zimie, ani pod lodem, ani na rzece, czytałem tylko, że inni łapią.

Jeszcze raz dziękuje, przynajmniej nigdy nie popełnie takiego błędu.

(2011/01/25 11:53)

u?ytkownik57785


Przepraszam forumowiczów, rzeczywiście każdy może się kiedys pomylić.

Jednoczesnie dziękuje za zwrócenie mi uwagi na mój błąd.

aczkolwiek nigdy nie łapałem w zimie, ani pod lodem, ani na rzece, czytałem tylko, że inni łapią.

Jeszcze raz dziękuje, przynajmniej nigdy nie popełnie takiego błędu.




I to jest postawa godna poczatkujacego wędkarza, a i wyniki w wędkowaniu napewno Ci się polepszą po kilku poprawkach i nauce teoretycznej przynajmniej. Połamania kijów więc życzę. 

(2011/01/25 11:57)

Jędrula


Przepraszam forumowiczów, rzeczywiście każdy może się kiedys pomylić.

Jednoczesnie dziękuje za zwrócenie mi uwagi na mój błąd.

aczkolwiek nigdy nie łapałem w zimie, ani pod lodem, ani na rzece, czytałem tylko, że inni łapią.

Jeszcze raz dziękuje, przynajmniej nigdy nie popełnie takiego błędu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spoko :)

(2011/01/25 12:05)

mistrz654


Spoko,dzięki.

Połamania kija życze.

(2011/01/25 12:07)

michal7u8i


Zimą bardzo rzadko można złowić karasia a jak go złapiesz to masz ogromne szczęście.Ja zaczynam łowić karasiem pod koniec marca na początku kwietnia . (2011/01/26 09:56)

Papczak


----------------------------------------------------------------------------------------------
Na karasia to we wiosnę
----------------------------------------------------------------------------------------------
(2011/01/28 12:11)

karpik12456


karasia zimo sie  nie  zlapie  najlepiej  wczesna  wiosna na  robaczka  czerwonego i bialego (2011/01/31 02:10)

u?ytkownik63516


aha koledzy pomożecie mi mama program  kolega złapał  karpia tylko bez w osuw  to karp czy nie karaś bo nie wiem w kocu   pomoście wygoda  iak karp  tylko niema w osuw (2011/01/31 21:46)