Karaś złocisty (pospolity)

/ 26 odpowiedzi
JOPEK1971

SVT ma rację, złapałem wszystkie karasie które wyżej zostały pokazane, czym sie różniły tzw pospolity ma kolec na płetwie grzbietowej, za to japonce nie mają i fakt faktem zdażalo mi się wyciągać karłowate, zmutowane np bez oka,brakowało jednej płetwy, bez warg nawet takiej rybce zrobiłem pamiątkowe zdjecie mój avatar to przedstawia. 

Kup sobie porządny atlas ryb,i nie wprowadzaj innych w błąd.

Nie chcem nikogo w błąd wprowadzać,przekonałem się nie raz łowiąc karasie na tym samym zbiorniku i myśląc sobie jak to jest możliwe że japoniec raz jest srebny raz żółtawy. Raz ma kolec raz nie, weź mi to wytłumacz jak potrafisz i dalej jestem zdania że STV ma rację.

Ubarwienie ryb jest związane z warunkami środowiska,przejrzystość wody,roślinność,charakter dna itd.Kolec posiadają tylko karasie srebrzyste.Widocznie nie potrafisz rozróżnić tych ryb.

Tak wyglądają karasie pospolite(złote) z różnych środowisk.

Karasie srebrzyste wyglądają tak.

Mam złoty medal srebrzystego,srebny jak na razie złocistego,mam nadzieję że w tym roku zdobędę złoto. Co jak co ale te ryby znam lepiej niż siebie.Temat zrobił się żenujący i nie na temat! To co mistrzu zakładasz na hak przy połowię złocistego,jaką mieszankę zanętowa stosujesz,i najważniejsze jak wybrać miejscówkę bo to że karaś jest w zbiorniku nie znaczy że w danym miejscu go złapiesz ;) Jak rozstawić śrucinę itd itp ;) Bez drążenia tematu ile karasi występuję w Polsce. 

Jak już kolega wyżej napisał,karasie łowi się na wiele przynęt włącznie ze sztuczną muchą.Ile łowisk tyle przynęt.Na jednym bagienku karasie łowi się na czerwonego robaka który jest tam przynętą nr1,z kolei na innym łowisku króluje inna przynęta.Nie jestem specjalistą w połowie tych ryb,ale w swojej przygodzie z wędkarstwem trochę się widziało.Życzę "medalowego" karasia pospolitego. 
(2014/02/27 18:05)