Karaś złocisty proszę o wszelkie informacje

/ 11 odpowiedzi
Ostatnio zainteresowała mnie jedna z piękniejszych, moim zdaniem, polskich ryb a mianowicie karaś złocisty. Bardzo proszę o wszelkie informacja na temat tej ryby.
Partie wody, w których występują
Najlepsze waszym zdaniem miesiące i godziny połowu.
Najlepsze wasze przynęty
Techniki połowu
Jak i czym nęcić

Jednym słowem wszystko na temat karasia złotego. Zaznaczam że srebrny zwany japońcem, bękartem czy bąkiem mnie nie interesuje.

Mile widziane linki do artykułów czy innych źródeł.
karpik15

Karaś złocisty ma podobne upodobania do lina. Lubi zarośnięte i przybrzeżne strefy zbiorników. Co do pory to zależy od łowiska ja np. najlepsze efekty mam wczesnym rankiem od 4:00 do 7:00. Moją najlepszą przynętą jest pęczak, kukurydza i białe.
Przed taką zasiadką łowisko nęcę 3 dni przed pęczakiem i kukurydzą. Łowię oczywiście metodą spławikową tak aby przynęta leżała na dnie lub była tuż nad nim.
Mam nadzieje, że pomogłem pozdrawiam i połamania kija życzę na ogromnych karasiach złocistych. (2011/08/04 22:42)

Diablo

Karaś złocisty ma podobne upodobania do lina. Lubi zarośnięte i przybrzeżne strefy zbiorników. Co do pory to zależy od łowiska ja np. najlepsze efekty mam wczesnym rankiem od 4:00 do 7:00. Moją najlepszą przynętą jest pęczak, kukurydza i białe.
Przed taką zasiadką łowisko nęcę 3 dni przed pęczakiem i kukurydzą. Łowię oczywiście metodą spławikową tak aby przynęta leżała na dnie lub była tuż nad nim.
Mam nadzieje, że pomogłem pozdrawiam i połamania kija życzę na ogromnych karasiach złocistych.

Dzięki za odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanie. Jeśli to nie tajemnica to dodajesz jakichś zapachów do pęczaku? (2011/08/05 07:32)

Jędrula

Potwierdzam co napisał Kolega @karpik15 , złote lubią hasać przy linach i żerują w tych samy miejscach co nie znaczy , że jest to regułą . Wiele karasi złocistych złowiłem z wielkiej głębokości

( 5 – 6 ) przy okazji łowienia leszczy w wielki wakacyjny upał .

Co do przynęt to wydaje mi się , że najlepiej łowić na to czym nęcimy jednak bezkonkurencyjne są gnojki , ta przynęta jest zawsze dobra .

Nęcimy zanętami słodkimi ze średnią frakcja , ja najlepsze wyniki mam na Stila HPB Marcepan która mieszam z HPB Karp miód i dodaję odrobinę dobrego atraktora waniliowego .

Do mieszanki siekam również gnojki , dodaje pinki , coco belge , garść kuku konserwowej oraz wypełniacze .

Polecam dobrze przetrzeć mieszankę bo karaś bardzo lubi jak zanęta mocno pracuje na dnie .

Co do metod to dla mnie wybór jest prosty , używam przede wszystkim bata , pickera i odległościówki .

Jak widzisz skomplikowane to nie jest ale wyłania się ważne jak nie najważniejsze pytanie na podsumowanie mojej wypowiedzi a mianowicie czy w Twoich wodach żyją karasie złociste ?

(2011/08/05 08:01)

robcio2535

Diablo - z zapachami to trzeba eksperymentować napisze tu odnośnie leszczy bo z karasiami miałem mało do czynienia ale np. na tej samej wodzie w różne dni i pory dnia raz lechu brał na biały zwykły pęczak innym razem biały z dodatkiem anyżu , biały z wanilią , innego razu żółty peczak w anyżu itp. a innego razu to miał gzieś wszystkie roślinne przynęty i wolał larwe stonki jak sie pokazywała na liściach na ziemniakach :) tak ze trza kombinować by coś upolować :)
(2011/08/05 08:37)

karpik15

U mnie naprawdę dzobrze sprawdza się pokropic go ciut wanilią nawet takim zapachem do ciast. (2011/08/05 13:35)

Diablo

Potwierdzam co napisał Kolega @karpik15 , złote lubią hasać przy linach i żerują w tych samy miejscach co nie znaczy , że jest to regułą . Wiele karasi złocistych złowiłem z wielkiej głębokości

Co do przynęt to wydaje mi się , że najlepiej łowić na to czym nęcimy jednak bezkonkurencyjne są gnojki , ta przynęta jest zawsze dobra .

Nęcimy zanętami słodkimi ze średnią frakcja , ja najlepsze wyniki mam na Stila HPB Marcepan która mieszam z HPB Karp miód i dodaję odrobinę dobrego atraktora waniliowego .

Do mieszanki siekam również gnojki , dodaje pinki , coco belge , garść kuku konserwowej oraz wypełniacze .

Polecam dobrze przetrzeć mieszankę bo karaś bardzo lubi jak zanęta mocno pracuje na dnie .

Co do metod to dla mnie wybór jest prosty , używam przede wszystkim bata , pickera i odległościówki .

Jak widzisz skomplikowane to nie jest ale wyłania się ważne jak nie najważniejsze pytanie na podsumowanie mojej wypowiedzi a mianowicie czy w Twoich wodach żyją karasie złociste ?

Dziękuję za informacje.
Wiem że w zbiorniku w którym zamierzam łowić są karasie złote. Są jednak liczbowo zdominowane przez srebrne. Czy jest jakiś sposób aby odseparować te "złe" karasie od złotych? Słyszałem, że Karasie złote  żerują w toni wody, w oczkach między roślinnością natomiast srebrne przy dnie i w zaroślach. Czy możecie to potwierdzić? (2011/08/05 13:43)

withanight88

Dziękuję za informacje.
Wiem że w zbiorniku w którym zamierzam łowić są karasie złote. Są jednak liczbowo zdominowane przez srebrne. Czy jest jakiś sposób aby odseparować te "złe" karasie od złotych? Słyszałem, że Karasie złote  żerują w toni wody, w oczkach między roślinnością natomiast srebrne przy dnie i w zaroślach. Czy możecie to potwierdzić?

Ja nie potwierdzam, wszystkie które złowiłem , pochodziły z dna i łowione były przeważnie z linami. Musi być u Ciebie mało tego karasia, że rzadko sie trafia. U mnie mam kilka dołków typowo linowych i karasiowych(zlote) - takiego dołka musisz poszukać .

(2011/08/05 13:50)

Jędrula

Dziękuję za informacje.
Wiem że w zbiorniku w którym zamierzam łowić są karasie złote. Są jednak liczbowo zdominowane przez srebrne. Czy jest jakiś sposób aby odseparować te "złe" karasie od złotych? Słyszałem, że Karasie złote  żerują w toni wody, w oczkach między roślinnością natomiast srebrne przy dnie i w zaroślach. Czy możecie to potwierdzić?

Nie ma takiej możliwości , japońce i złote maja takie same upodobania smakowe , rozdzielenie tych ryb na łowisku jest niestety niemożliwe .

Dodam jeszcze , iż trzeba się dość dobrze przygotować pod względem sprzętowym bo do zanęt karasiowych lubią podejść karpie i amury a wtedy nie ma żartów . Sam łowiąc batem wiele razy się o tym przekonałem .

(2011/08/05 18:52)

mielec

Tu bym miał małą wzmiankę co do żeru japońca, a złotego.

Japońca jest łatwiej złowić bardziej jest pazerny i nie jest tak podejrzliwy jak złoty. Japońca łowiłem równie dobrze  z dna jak i z toni. Mógłbym rzec że przy chaszczach lepiej biorą z toni niż z dna. Tak to bywa u mnie lecz woda wodzie nie równa. (2011/08/05 19:16)

Diablo

Mam takie piękne łowisko karasiowo-linowe i faktycznie złote są bardziej przebiegłe od "japońców" choć te drugie u mnie nie występują.Polecam Ci artykuł Jurka Borusa  (Jurcyś@) , dość ciekawie napisany poradnik:
http://marfish.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=555:kara-ryba-dla-ekspertow&catid=98:wdkarstwo-gruntowo-spawikowe&Itemid=216
jest tam kilka ciekawych uwag dotyczących połowu tej arcyciekawej i silnej ryby.
Pozdrawiam

Bardzo ciekawy artykuł - dzięki
Wkrótce 2 tyg urlopu a plan na urlop przechytrzyć złotego karasia.
Więc proszę o więcej :) (2011/08/09 12:38)