Karaś z gruntu

/ 7 odpowiedzi
Witam!Zastanawiam się nad łowieniem karasi z gruntu w j.krzczeń. Wybieram się tam pierwszy raz więc nie mam dokładnych informacji co do łowiska, ale słyszałem, że głębokość wynosi tam ok. 2m, a dno jest lekko zamulone. Potrzebuje porad co do sprzętu i zanęt.Dodam, że trafiają się tam również karpiki.Z góry dziękuje za odpowiedzi.
cypis1


Spróbuj z gruntu na feedera. Na hak kuku albo czerwony robak ale to dużo zależy od łowiska i od pory roku. Trzeba próbować aż się trafi:) Zanętę polecam lorpio lub dragon lin-karaś.
Połamania!!! (2012/09/09 14:03)

falcon16


Dzięki wielkie!!! (2012/09/09 18:34)

marcin4321


taaa, to zależy do czego są tam bardziej przyzwyczajone. Ja na stawku np. łowie praktycznie każdą rybe na kuku, lub kuku i mady. Na robaka tam o dziwo rzadko co się skusi. Sądze, że to dlatego, że nęciłem tam kukurydzą i wgl. Także ja bym spróbował ponęcić np. z 3 dni. ( Dragon Elite lin-karaś, to tego kuku, białe robaki do zanęty, peczak i jazda ) ewentualnie jak chcesz to dodaj atraktora jakiegoś .. np. wanilie. Tylko weź też firmy Dragon. :) mnie ta firma przekonała. (2012/09/09 18:53)

Dareks68


Witam. Jestem stałym bywalcem na tym jeziorze. Najlepsze efekty uzyskiwałem na spławik w okolicach czcin. Jeśli chodzi o grunt to brania są regularne, lecz nie tak częste jak na spławik. Co do zanęty to polecam Dragon Feeder z pinką i kuku. Na haczyk używam pinki lub białych, rzadziej czerwonych, zależy od dnia :D. Dno jest piaskowo-muliste, nie zanotowałem zaczepów. Jeśli chodzi o rybostan to jest zatrzęsienie karasia 17-20 centymetrowego, który wybiera wszystko, przez co trudniej dobrać się do większych sztuk. Podobno trafiają się sumiki karłowate do 1kg( sam nie złapałem, usłyszałem od miejscowych) oraz ładne liny. Pozdrawiam i połamania kija! (2012/09/09 22:26)

rybol76


witam, również bywam nad tym jeziorkiem jeżeli chodzi o grunt najlepiej sprawdza się drgająca szczytówka tj,picker lub feeder, rybki nie są wybredne i biorą na wszystko u mnie sprawdziła się kukurydza biały a największe sztuki brały na czerwonego, na spławik też można połapać (gdy spokojnie) jak wieje to fale skutecznie utrudniają połów a są naprawdę spore z rybostanu dorzuciłbym jeszcze leszcza nie ma go wiele ale trafiają się ładne ..cóż połamania! (2012/09/09 22:52)

falcon16


A co byście mi doradzili w sprawie karpia, podobno można tam trafić na niezłe okazy. (2012/09/11 06:19)

Dareks68


Osobiście nie natknąłem się na karpia  na tym jeziorze. Z jakieś 2 i pół miesiąca temu były tam zawody karpiowe. Odsyłam do linków gdzie można poczytać o tym co tam złapali. Pozdrawiam. http://www.carpteamlublin.pl/zawody/item/104-relacja-z-iii-integracji-karpiowej.html (2012/09/11 16:11)