Karaś w wyrobisku pożwirowym

/ 8 odpowiedzi
Znajomy ma 3ha wyrobisko po żwirowe gdzie ma ok 2000 karpi takich 1-3 kg. 
Kilkadziesiąt szczupaków30-80cm , kilkanaście sandaczy 50-70 cm drobną ukleję,płotkę i leszcze.

wyrobisko ma 12 m głębokości w najgłębszym miejscu. 

Co myślicie o wpuszczeniu karasi japońców i złotych ? Nie będą się mnożyć jak w stawikach i nie zrobi się z nich plaga? 
Jakub Woś


Japońców bym nie puszczał bo będą wycierać się z innymi karpiowatymi i znacznie osłabią im populację. NAtomiast złoty karaś raczej w plagę się nie zamieni, oczywiście jeśli dane o drapieżnikach są prawdziwe. (2014/07/03 18:14)

u?ytkownik130601


Srebrzysty odpada,lin był by świetnym zamiennikiem. (2014/07/03 20:42)

Artur z Ketrzyna


Co myślicie o wpuszczeniu karasi japońców i złotych ? Nie będą się mnożyć jak w stawikach i nie zrobi się z nich plaga?
Japoniec zawsze się mnoży na potęgę, i to też z innymi rybkami. Tak więc będzie po części plagą.
Nasz złoty, tak nie robi, tak więc i taka plagą sie nie staje, a do tego jest bardzo atrakcyjnym przeciwnikiem wędkarskim.
Jeśli te wyrobisko ma płytszą zatokę to i lina bym dał. (2014/07/03 21:51)

piotr 0206


Łowię w wyrobisku po żwirowym. Jest pod opieką Stowarzyszenia. Mamy cudowne złote karasie,liny ,pstrągi itd. Karasiem srebrnym nie zarybiamy z obawy aby nie zdominował innych gatunków. (2014/07/04 06:34)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

limakryba


japoniec po czasie sam pojawi się w łowisku (ikrę mogą przynieść kaczki) (2014/07/04 10:41)

adamoso123


dzięki za porady. Wpuszczę tylko złote. (2014/07/04 14:15)

kaban


Ja z czystej ciekawości : gdzie je zdobędziesz? Z tego co wiem nikt nie produkuje narybku tego gatunku (może mam niedokładne informacje). (2014/07/04 16:55)

limakryba


Można kupić karasia złotego może nie wszędzie ale jak dobrze poszukasz to znajdziesz. U mnie w tamtym roku wpuścili 300kg i liczę że niedługo jakiegoś złowię, bo tak szczerze to jeszcze na oczy takiego nie złowiłem. Ja bym się japońcem nie przejmował, szczupak za nim przepada i będzie regulował ich populacje. Miałem przypadek że kaczki przyniosły mi do stawu ikre japońca, bo nie wpuszczałem a rok wcześniej była spuszczona woda (2017/04/07 19:47)