Karaś srebrzysty spod lodu

/ 28 odpowiedzi
Koło mojego domu jest jeziorko z samym karasiem i linem jest możliwość łowienia ich z pod lodu.  
ryukon1975

Skoro jest tam sam japoniec jak piszesz to jest to forma głodowa która opanowała zbiornik żeruje cały rok i wszystko je czyli nie ma żadnych przeszkód w jego łowieniu.
Nie wypuszczaj ich  zabijaj bo to nic dobrego a w masowej ilości zwykły szkodnik,przekonał się o tym mój okręg PZW który nakazał to zabijać. (2013/02/09 08:29)

89krzysztof

Nie wypuszczaj ich  zabijaj bo to nic dobrego a w masowej ilości zwykły szkodnik,przekonał się o tym mój okręg PZW który nakazał to zabijać.

czekam aż mój okręg też przejrzy na oczy. :)
Ale karaś sam w sobie, jeśli żyje w odpowiednich warunkach, to wcale jakiś ohydny nie jest, można z niego zrobić jakieś kulki rybne ... (2013/02/09 09:46)

ryukon1975

Nie wypuszczaj ich  zabijaj bo to nic dobrego a w masowej ilości zwykły szkodnik,przekonał się o tym mój okręg PZW który nakazał to zabijać.

Ale karaś sam w sobie, jeśli żyje w odpowiednich warunkach, to wcale jakiś ohydny nie jest, można z niego zrobić jakieś kulki rybne ...

Kulki rybne-tak jak większość tego czym zarybia PZW nadaje się tylko do zjedzenia i to po umiejętnej przeróbce bo w czystej postaci świństwo.:) (2013/02/09 10:06)

TakaJa24

Skoro jest tam sam japoniec jak piszesz to jest to forma głodowa która opanowała zbiornik żeruje cały rok i wszystko je czyli nie ma żadnych przeszkód w jego łowieniu.

''mój okręg pzw który nakazał TO zabijać'' -super podejście do stworzenia zwanego rybą ,godne rybaka bo napewno nie wędkarza, gratuluje fachowości stwierdzeń i życze żeby TO i wszystkie TE inne co w wodzie ''żyju'' omijały cie szerokim łukiem, a zamiast tych opisów w których to radzisz jak łowic , moze zacznij pisać jak TO ukatrupić skutecznie, o ściane czy z buta. (2013/02/09 14:09)

rysiek38

Idiotów nie brak moim zdaniem kazda istota ma prawo do życia a największy szkodnik czytaj czlowiek nie ma nic do gadki KARAŚ też ma PRAWO DO ŻYCIA ,jak  będę miał ochote to skilam i zjem a jak nie to wypuszczę i żaden dzialacz wpływu na to miec nie będzie a tak poza tym to wole karasie w lowisku niż karpie i nikt mnie nie zmusi by zabijać karasie (2013/02/10 00:17)

rysiek38

P.S karpiowi napewno nie odpuszczę (2013/02/10 00:20)

rysiek38

A co do karasia z pod lodu to zapraszam na moj blog (2013/02/10 00:22)

lynx

Ale karaś sam w sobie, jeśli żyje w odpowiednich warunkach, to wcale jakiś ohydny nie jest, można z niego zrobić jakieś kulki rybne ...

Kulki rybne-tak jak większość tego czym zarybia PZW nadaje się tylko do zjedzenia i to po umiejętnej przeróbce bo w czystej postaci świństwo.:)

Eeee tam. Zaraz swinstwo. To są innego rodzaju owoce morza, no może bajora, ale owoce. (2013/02/10 00:25)

rysiek38

no i wszystko w temacie,karas tez ryba i prawo do życia ma jak każde inne stworzenie a ze człowiek jest niestety mięsozerny to tez ma prawo czasem go zszamać lub darować mu wolność (2013/02/10 07:15)

ryukon1975

no i wszystko w temacie,karas tez ryba i prawo do życia ma jak każde inne stworzenie a ze człowiek jest niestety mięsozerny to tez ma prawo czasem go zszamać lub darować mu wolność

Co to za życie jak na zbiorniku o powierzchni 1 hektara żyje 2 000 000 rybek po 4 cm składające się z głowy i ogona? (2013/02/10 07:46)

Bernard51

Co to za życie jak na zbiorniku o powierzchni 1 hektara żyje 2 000 000 rybek po 4 cm składające się z głowy i ogona?

Krzychu zapomnialeś o oczach jeszcze, które przy karłowatych są dość widoczne.

(2013/02/10 08:09)

ryukon1975

Fakt Bernardzie oczy wyłażą z głodu takim "okazom".:) (2013/02/10 08:23)

rysiek38

A moze idąc tym tokiem myślenia że człek nieomylny jest to zutylizujmy ze 3 miliardy ludzi wtedy jedzenia wystarczy i robota będzie Nierozumie czemu człowiek wpiepsza się w nature i chce ją regulować a ona bez nas dawała sobie doskonale rade (2013/02/10 12:33)

rysiek38

A co do tematu na poważnie to myślę że własnie teraz lub za parę dni powinien zacząć brac gruby karaś zwłaszcza hjak ciśnienie utrzyma sie ok.1000 przez pare dni (2013/02/10 12:38)

ryukon1975

A moze idąc tym tokiem myślenia że człek nieomylny jest to zutylizujmy ze 3 miliardy ludzi wtedy jedzenia wystarczy i robota będzie Nierozumie czemu człowiek wpiepsza się w nature i chce ją regulować a ona bez nas dawała sobie doskonale rade

Za to się teraz płaci przecież karasie srebrzyste czy sumiki karłowate znalazły się w wodach w wyniku działalności człowieka który potem nakazał je zabijać w RAPR. (2013/02/10 13:48)

lynx

A moze idąc tym tokiem myślenia że człek nieomylny jest to zutylizujmy ze 3 miliardy ludzi wtedy jedzenia wystarczy i robota będzie Nierozumie czemu człowiek wpiepsza się w nature i chce ją regulować a ona bez nas dawała sobie doskonale rade

Zupełnie słusznie. Kto wie czy wiosną takiego zbiorniczka nie odwiedzi wydra, czapla lub inny stworek łasy na japończyka.
Znam taki basen ppoż i tam jest zawalenie karasków w wersji głodowej. Tubylcy mają wielką atrakcję a ostatnio zauważyłem, że nie tylko łowią ale i dokarmiają je ale to jest kropla w morzu potrzeb. To co zniszczyć to? Nie bądźmy takimi wielkimi kreatorami bo się okaże, że nas nie będzie a karaski nas przetrzymają i dalej będą. (2013/02/11 14:56)

rysiek38

No i wszystko w temacie ,one pewnie przeżyją lecz gorzej Z nami.moim zdaniem kazda istota ma prawo do życia nawet tak nielubiany przezemnie karp którego jednak też szanuję mimo że mnie wkurza w lowisku ale na pewno go nie ukatrupie tylko dlatego ze ktoś sobie tak wymyśli (2013/02/11 22:44)

lynx

Mnie żadna ryba nie wkurza tylko mi żal okoników jak się zażre a nie ma wymiaru. A pazerne to. (2013/02/12 00:45)

ryukon1975

No i wszystko w temacie ,one pewnie przeżyją lecz gorzej Z nami.moim zdaniem kazda istota ma prawo do życia nawet tak nielubiany przezemnie karp którego jednak też szanuję mimo że mnie wkurza w lowisku ale na pewno go nie ukatrupie tylko dlatego ze ktoś sobie tak wymyśli

Nie w tym rzecz czy one przeżyją.
W najbliższej okolicy domu mam 6 zbiorników.Na 3 gospodaruje Gmina i PZW,3 pozostałe są całkowicie opanowane przez formę głodową karasie i nie ma tam żadnych innych ryb jeden na prywatnym terenie całkiem duży.
PZW  wydał nakaz ich zabijania żeby się nie rozprzestrzeniały bo u mnie w okręgu opanowały większość pomniejszych zbiorników na których nikt nie gospodaruje.

Porównanie ich do karpia jest całkowicie nie na miejscu bo karp się nie rozmnaża tu na Podkarpaciu w zimnych wodach a karasie srebrzyste przeciwnie jak króliki a do tego są przenoszone przez wędkarzy na inne wody jako przyszłe żywce.

Tak jak napisałeś zrobisz jak zechcesz zabijesz lub nie ,ale jak kiedyś pojedziesz na oczko wodne w lesie gdzie zawsze łowiłeś liny,karasie pospolite,płocie a okaże się że nie ma tam już nic tylko karasie srebrzyste góra 6-7 cm to się zastanowisz czy tak powinno być?

Zabijanie karasi srebrzystych w moim okręgu to nie wymysł PZW czy wędkarzy to wymóg jaki powstał w wyniku bezmyślności i niegospodarności a także kompletnego braku zainteresowania ochrona środowiska. (2013/02/12 08:19)

arturoML

A ja za tego malego twora (na zywca 4-8cm) place w Niemczech 5-7€ za sztuke!!! I sa regiony gdzi bardzo ciezko dostac ta rybke. (2013/02/12 11:51)

lynx

No i wszystko w temacie ,one pewnie przeżyją lecz gorzej Z nami.moim zdaniem kazda istota ma prawo do życia nawet tak nielubiany przezemnie karp którego jednak też szanuję mimo że mnie wkurza w lowisku ale na pewno go nie ukatrupie tylko dlatego ze ktoś sobie tak wymyśli

Nie w tym rzecz czy one przeżyją.
W najbliższej okolicy domu mam 6 zbiorników.Na 3 gospodaruje Gmina i PZW,3 pozostałe są całkowicie opanowane przez formę głodową karasie i nie ma tam żadnych innych ryb jeden na prywatnym terenie całkiem duży.
PZW  wydał nakaz ich zabijania żeby się nie rozprzestrzeniały bo u mnie w okręgu opanowały większość pomniejszych zbiorników na których nikt nie gospodaruje.

Porównanie ich do karpia jest całkowicie nie na miejscu bo karp się nie rozmnaża tu na Podkarpaciu w zimnych wodach a karasie srebrzyste przeciwnie jak króliki a do tego są przenoszone przez wędkarzy na inne wody jako przyszłe żywce.

Tak jak napisałeś zrobisz jak zechcesz zabijesz lub nie ,ale jak kiedyś pojedziesz na oczko wodne w lesie gdzie zawsze łowiłeś liny,karasie pospolite,płocie a okaże się że nie ma tam już nic tylko karasie srebrzyste góra 6-7 cm to się zastanowisz czy tak powinno być?

Zabijanie karasi srebrzystych w moim okręgu to nie wymysł PZW czy wędkarzy to wymóg jaki powstał w wyniku bezmyślności i niegospodarności a także kompletnego braku zainteresowania ochrona środowiska.

Co ty opowiadasz. Jak ZO mogł wydac takie zarządzenie, az się wierzyc nie chce. To nie lepiej wpuścic szczupaków . A jakby jakiś d...l wydał zarządzenie aby wytępić wróble bo ziarno zjadają to też byś tępił?
Już tacy mądrzy próbowali tego stylu w Chinach i co im wyszło?
Zapoznaj się z tym i zacznij mysleć. (2013/02/12 12:13)

ryukon1975

Co ty opowiadasz. Jak ZO mogł wydac takie zarządzenie, az się wierzyc nie chce. To nie lepiej wpuścic szczupaków . A jakby jakiś d...l wydał zarządzenie aby wytępić wróble bo ziarno zjadają to też byś tępił?
Zapoznaj się z tym i zacznij mysleć.

ZO nie ma pieniędzy by zarybić swoje wody a nie wpuszczać dodatkowo szczupaki do tych dzikich i bezpańskich których nigdy nie zarybiał i nie ma ich w wykazie wód okręgu.Póki co jeszcze nie wszystko należy do PZW a na wodach którymi nikt się nie zajmuje jest różnie.
Taki przepis wydali chyba tylko profilaktycznie by bronić "swoich" wód gdzie japońce i tak się nie rozmnożą do ilości i formy głodowej bo zostaną szybko przerobione na kotlety.

Oczywiście można by zagospodarować takie wody w bardziej "ludzki" sposób ale musiałby się znaleźć gospodarz takiej wody który zechciałby w nią zainwestować.
Jednak to raczej niemożliwe bo takie małe dzikie wody nie wróżą zysku.
(2013/02/12 13:08)

lynx

Zapoznaj się z tym i zacznij mysleć.

ZO nie ma pieniędzy by zarybić swoje wody a nie wpuszczać dodatkowo szczupaki do tych dzikich i bezpańskich których nigdy nie zarybiał i nie ma ich w wykazie wód okręgu.Póki co jeszcze nie wszystko należy do PZW a na wodach którymi nikt się nie zajmuje jest różnie.
Taki przepis wydali chyba tylko profilaktycznie by bronić "swoich" wód gdzie japońce i tak się nie rozmnożą do ilości i formy głodowej bo zostaną szybko przerobione na kotlety.

Oczywiście można by zagospodarować takie wody w bardziej "ludzki" sposób ale musiałby się znaleźć gospodarz takiej wody który zechciałby w nią zainwestować.
Jednak to raczej niemożliwe bo takie małe dzikie wody nie wróżą zysku.

Na jesieni możemy je wszystkie wykupić. (2013/02/12 23:13)

lynx

Tylko chyba daleki transport. gdzie leży Żołynia? (2013/02/12 23:14)

ryukon1975

Myślę że z wykupieniem nie byłoby problemu,gorzej wyglądała by sprawa ich odłowu na tych zbiornikach.
Jeden największy powstał z czystej chęci zysku gość wykupił dwa hektary ziemi i wykopał na niej dół prawie równy z granicami działki o głębokości  kilkunastu metrów i sprzedał piach na budowy.Potem ktoś wpuścił tam karasie i rozmnożyły się do niespotykanej ilości a właściciel tym "dołem" już się nie interesuje.
Więc myślę że zgodziłby się na ich odsprzedaż bez problemu ale sprzętu do ich odłowu z pewnością nie ma.
Są to okolice Łańcuta. (2013/02/13 07:50)