Zaloguj się do konta

Karaś przestał mi brać w stawie

utworzono: 2011/10/27 09:42
phese13

witam...mam pytanko...ostatnio bylem na stawie mojego dziadka i szok...woda w ciagu 1,5 tygodnia spadla o 30 cm;/celem bylo zarybienie stawu.(wpuscilem 25 karpi od 5- 30cm., 15 linkow, jedna tołpyga 7 amurów od 5 do 35cm)wczesniej wpuscilem 2 szczupole, sandacza i przy okazji chcialem polapac troche karasi na zywca bo do tej pory tylko one były na tym stawie po pewnej ciezkiej zimie i bylo ich cała masa rzut na pusty haczyk sie zaczepialy...spedzilem pol godziny i nic na kukurydze i nic na czerwonego tak jakby ich tam nie bylo tylko do chleba podplynelo go skubac i to zaskakująco mala ilosc;/Nie wiecie co moglo spowodowac taki spadek wody?i to ze karasie przestaly brac????
[2011-10-27 09:42]

witam...mam pytanko...ostatnio bylem na stawie mojego dziadka i szok...woda w ciagu 1,5 tygodnia spadla o 30 cm;/celem bylo zarybienie stawu.(wpuscilem 25 karpi od 5- 30cm., 15 linkow, jedna tołpyga 7 amurów od 5 do 35cm)wczesniej wpuscilem 2 szczupole, sandacza i przy okazji chcialem polapac troche karasi na zywca bo do tej pory tylko one były na tym stawie po pewnej ciezkiej zimie i bylo ich cała masa rzut na pusty haczyk sie zaczepialy...spedzilem pol godziny i nic na kukurydze i nic na czerwonego tak jakby ich tam nie bylo tylko do chleba podplynelo go skubac i to zaskakująco mala ilosc;/Nie wiecie co moglo spowodowac taki spadek wody?i to ze karasie przestaly brac????

Już wiesz? :))))))))))))))

[2011-10-27 09:44]

sliwka15

trzeba jeszcze powiedzień o tym , że karasie już cześciowo zagrzebuja sie w mule , i przygotowywuja do zimy ( tak mi sie wydaje ) :)) [2011-10-27 09:57]

Hahahahahah- napewno i tych karpików 5 centymetrowych i trochę powyżej Ci kolego ubyło. Dla szczupłego i sandacza to jest szwedzki stół , a o karasiu nie mówię o ile pozostał jeszcze w stawie a reszta w mulistym dnie się pochowała i trzęsie się przed szczupłym i jego kolegą..........hehehehehe

[2011-10-27 09:58]

Adriann

W stawie u mojej babci jest kilkanaście szczupłych i sum, a karaś jak był tak jest.
Na skórkę od chleba spróbuj, może wtedy podejdą.

[2011-10-27 12:57]

kwasik

A temperaturę wody zmierzyłeś? W Zegrzu w ciągu ostatnich dwu tygodni spadła z 15 do 8 stopni C! [2011-10-27 13:50]

phese13

Hahahahahah- napewno i tych karpików 5 centymetrowych i trochę powyżej Ci kolego ubyło. Dla szczupłego i sandacza to jest szwedzki stół , a o karasiu nie mówię o ile pozostał jeszcze w stawie a reszta w mulistym dnie się pochowała i trzęsie się przed szczupłym i jego kolegą..........hehehehehe

kolego jestem pewien ze takie male drapiezniki nie wyzarly calego przepelnionego! karasiami stawu...nie ma takiej opcji ...karas trze sie jak głupi i drobnicy jest bardzo duzo wiec jak juz to czysci to wlasnie ta drobnice w stawie...mam racje panowie???
[2011-10-27 14:37]

phese13

To jest jeden z tych dwuch co wpusciłem...drugbył troszeczke większy...
[2011-10-27 15:02]

phese13

a to ten sandaczyk...:)troche mial oko uszkodzone ale mam nadzieje ze przezył:)
[2011-10-27 15:04]

marcianek109

Gdzie pan złowił te szczupaki i sandacza?? Z tego co wiem to i szczupak i sandacz maja wymiar ochronny! a te to raczej nie są wymiarowe
[2011-10-27 15:55]

Dawid1346

Spadek wody to owszem jest bo na stawie mojego szwagra też strasznie wody ubyło tego roku, staw ma ok 2m głębokości a w tej chwili wody jest max kilka cm ponad 1m, aż się boję bo do stawu wpuściliśmy 150 Karpia (5-15cm teraz są większe) , 20 Amura (ok10cm) i kilkanaście karasi.

Ale w mojej okolicy jest staw w którym jest dużo Karasi trochę Okoni, Płotek, Leszczy i Jazgarzy.

Często tam wędkuje bywa tak że Krasie biorą jeden za drugim a bywa czasami że bardzo słabo. Był taki okres ok 2 miesięcy że naprawdę pomyślałem że Karasie zostały wyłapane albo jakieś większe drapieżniki ktoś wpuścił i sieją spustoszenie.

Ale okres minął i znowu Kraśki brały całkiem ładnie :) Może u Ciebie będzie podobnie. 

[2011-10-27 17:15]

pawell9994

U mnie ( stawik 8x20m głębokość do 2,5m) jest tego tyle, że nic poza Karasiem nie bierze, wpuszczałem także karpia dość dużo, amura, lina i tołpyge, a ze 3 lata temu wpuściłem 3 szczupaki po 20 cm i 2 sumy po około 30cm (rybki nie były łapane na wodach PZW) no i jak Karasia zatrzęsienie było tak jest nadal i dalej nie mogę się tego pozbyć.
[2011-10-27 17:39]

phese13

dzieki:)mam nadzieje:)

p.s.marcinek109
Mają, i zdaje sobie z tego sprawe ,ale jak widzisz zostaly one wpuszczone do wody.Nie zabilem ich i nie usmazylem na patelce..gdy podrosna i beda za bardzo broiły trafią spowrotem tam skąd przyszły:)...Mam z nimi taki uklad: one pomagaja mi w drobnicy i zapobieganiu karłowacenia sie ryb w stawie, a w zamian maja jedzonka po pas i gwarancją ze nikt ich nie zje  hehehe:D

pozdro!
[2011-10-27 17:43]

phese13

aha...i złapałem je 15km od tego stawu i przewiozlem w 50litrowym baniaku z wodą wiec bądz pewien ze nic im nie jest:)
[2011-10-27 17:45]

micb

Tu nie chodzi o to, że nie wolno zabijać ryb niewymiarowych - bo tak każdy by je zabierał i mówił, że wpuści gdzie indziej!!! Chodzi o to, że nie wolno ich brać z łowiska tylko należy jak najszybciej wpuścić z powrotem do wody w której się je złowiło! A Ty w tym przypadku złamałeś postanowienia RAPR! [2011-10-27 20:56]

pokemon0225

myślę że to już karasi nie połowisz w tym roku , ja łowie w stawie u wujka gdzie tych małych jest pełno.. a teraz mam problem ze złowieniem pięciu sztuk ( w porze letniej zajmuje mi to 2-3 minuty ) . a co do stanu wody to na wiosnę było aż za dużo . a teraz jest z 30-40 cm mniej .. jak się domyślam chciałeś połowić karasi na żywca :) [2011-10-27 22:01]

phese13

dzieki wszystkim...troszke sie uspokoiłem:)
[2011-10-28 07:55]

marcin4321

dla karasi jest juz za zimna woda , i tyle.

[2011-10-28 09:08]