Karaś porady i opisy

/ 4 odpowiedzi
Witam:)
Mam prośbę, czy moglibyście powiedzieć mi coś o tej rybce?:)
Jestem początkującym wędkarzem i jeszcze mało wiem a chcę zacząć od karasia:)
Chciałbym dowiedzieć się kiedy i gdzie żeruje, na co łapać karasia, jakiej zanęty używać, sprzętu itd:)

To co udał mi się zebrać, lecz nie wiem czy to wystarczy.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Spławik:

                Najlepiej od 1-3g, dobrze zanurzony.

Przynęta:

                Kukurydza, czerwony robak, biały robak.

Zanęta:

                Karasiowo-linowa, mleko, miód, garstka przynęty.

Kiedy łowić:

                Dni raczej pochmurne, wietrzne o wyrównanym ciśnieniu, wczesna wiosna, ranek.

Gdzie łowić:

                2-3 metry od trzcin, tataraków, grążeli.

                Miejsca o spokojnym nurcie, jeśli to rzeka.

Jak łowić:

Na haczyk zakładamy od 2 do 5 białych robaków(ilość zależy od przynęty).

Grunt powinien oscylować granicach od 20cm do 1metra.

Nieprzesadzany z zanętą, gdyż spowoduje to przejedzenie się ryby i brak brań po jakimś czasie na naszej wędce.

Na branie najlepiej trochę poczekać bo te ryby dość długo próbują przynęty a dopiero potemją połykają.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Liczę na waszą pomoc:)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik116538


Karasie można oczywiście tak jak wspomniałeś łowić metodą spławikową ale równie dobrze ma się metoda gruntowa w połowie tej ryby. Spławik w przedziale od 2 g. do 4 g. z dość długą, bogatą w dużo różnych kolorów antenką co nam ułatwi dojrzenie brania nawet z sporej odległości od brzegu.Jako przynętę na tą rybę polecam kukurydzę, białe i czerwone robaki oraz drobne rosówki, ciasto jak i również groch wędkarski.Na rynku wędkarskim jest dosłownie masa, różnego rodzaju zanęt, atraktorów itd. Zanęta na karasia często jest łączona z zanętą na lina gdyż składniki znajdujące się w danej mieszance nęcą znakomicie lina jak i karasia, te dwie rybki odżywiają się praktycznie tym samym. Można do naszej zanęty aby ją uatrakcyjnić, dokupić jakiś atraktor wędkarski (w proszku lub w płynie), są one również przeznaczone do nęcenia poszczególnych ryb, ponieważ wiadomo, jedna rybka lubi to a inna tamto. Zachęcam również do dodawania różnych dodatków do zanęt, nie koniecznie typowo wędkarskich ale takich które ryby lubią. Najlepszym takim dodatkiem do zanęty na typowo karpiowate ryby jest zwykła, słodka kukurydza w puszce którą możemy kupić w każdym sklepie spożywczym, świetnie się spisuje jako dodatek do zanęty jak i również przynęta.Karasie najlepiej poławia się w godzinach pionowych (z resztą tak samo inny porządny biało-ryb) czyli z wieczora na noc i z nocy na rano. Pogoda ciepła, pochmurna, duszna z ciśnieniem stałym od kilku dni będzie najbardziej trafna.Karasia najlepiej szukać w jakiś spokojniejszych miejscach, blisko trzcin i różnej wodnej roślinności i w takich miejscach spławiczek spisuje się najlepiej jednakże rzut zestawem gruntowym na otwartą wodę wcale nas nie eliminuje od spotkania się z tą rybą, wystarczy dobrze przygotować swoje łowisko dobrze nęcąc.Łowiąc spławikiem grunt powinien być tak ustawiony, aby nasz haczyk z przynętą był około 7, 8 cm. nad dnem, ponieważ przynęta lepiej się prezentuje wisząc w wodzie niż leżąc na dnie, szczególnie w łowiskach w których dno jest muliste (ja akurat nie mam takiego problemu :)).Mam nadzieję że to co napisałem w czymś ci pomoże, pozdrawiam i połamania :) (2013/05/18 15:38)

skunio87


Witam. Oczywiscie material jaki zebrales jest ok a ja polecam ci do zanety karasiowej dodac posiekanych gnojakow, switna przyneta moze sie okazac ciasto domowej roboty. Generalnie jak poluje na karasia w kanale to zawsze blisko brzegu do 5m. Wydaje mi sie ze najlepszy czas to lato ale to kwestia zbiornika. (2013/05/18 16:37)

zZdzich


łowiłem kiedyś karasie w lipcu/sierpniu na głebokości ok 0,7 m w jeziorze przy trzcienie , myślicie ,że jutro też warto odwiedzić tą miejscówkę czy lepiej na głębszą wodę iść i połowić np leszcze lub większe płocie ?  (2013/05/18 22:46)

u?ytkownik116538


łowiłem kiedyś karasie w lipcu/sierpniu na głebokości ok 0,7 m w jeziorze przy trzcienie , myślicie ,że jutro też warto odwiedzić tą miejscówkę czy lepiej na głębszą wodę iść i połowić np leszcze lub większe płocie ?

Płytka woda szybciej się nagrzewa i tam powinny przebywać poważniejsze rybki, spróbuj ze spławikiem tam połowić.
(2013/05/19 14:02)