Kara za nieposiadanie karty wędkarskiej.

/ 65 odpowiedzi
89krzysztof


4. Ustawa dopuszcza możliwość pozyskania ryb na przynętę przy użyciu podrywki wędkarskiej ale tylko w miejscu i czasie prowadzenia połowu ryb wędką. Ryby przeznaczone na przynętę mogą być wprowadzone wyłącznie do wód, z których zostały pozyskane.



a powiedzcie mi jak to się ma przy spinningu. Przyjeżdżam na miejsce i na początek 20rzutów spinnem. Czy w tym czasie mogę już mieć zarzuconą podrywkę ? (2011/10/04 08:25)

jurek




89krzysztof
4. Ustawa dopuszcza możliwość pozyskania ryb na przynętę przy użyciu podrywki wędkarskiej ale tylko w miejscu i czasie prowadzenia połowu ryb wędką. Ryby przeznaczone na przynętę mogą być wprowadzone wyłącznie do wód, z których zostały pozyskane.



a powiedzcie mi jak to się ma przy spinningu. Przyjeżdżam na miejsce i na początek 20rzutów spinnem. Czy w tym czasie mogę już mieć zarzuconą podrywkę ?

Człowieku Ty chyba nie jarzysz tych przepisów , przecież na spinning nie można łowić na żywca lub trupka , więc po co Ci rozstawiać podrywkę podczas spiningowania . Kombinujesz , jak by tu obejść przepisy .

Podrywka wędkarska służy do pozyskiwania żywca w czasie i miejscu połowu ryb wędką .Ryby pozyskane podrywka można tylko wprowadzać wyłącznie na tej wodzie , gdzie ryba została pozyskana . ................................ Więc chyba jest logicznym , że stricte dotyczy to tylko połowu na żywca . Po co wędkarzowi żywiec , gdy łowi na spinning , chyba że kombinatorstwo i obejście przepisów .

My Polacy znani jesteśmy z tego , że wszędzie doszukujemy się luk w przepisach .
(2011/10/04 09:45)

u?ytkownik57785


4. Ustawa dopuszcza możliwość pozyskania ryb na przynętę przy użyciu podrywki wędkarskiej ale tylko w miejscu i czasie prowadzenia połowu ryb wędką. Ryby przeznaczone na przynętę mogą być wprowadzone wyłącznie do wód, z których zostały pozyskane.



a powiedzcie mi jak to się ma przy spinningu. Przyjeżdżam na miejsce i na początek 20rzutów spinnem. Czy w tym czasie mogę już mieć zarzuconą podrywkę ? 
Jurek Ci dość dokładnie to wyłuszczył. A ja tylko dodam od siebie, że bezsensownym jest próbowanie spinningowania, z jednoczesnym łowieniem podrywką żywca. Ani jedna, ani druga czynność nie będzie zrobiona dokładnie i z efektami. Albo rybka, albo akwarium. Oczywiście podrywka może być zarzucona przy miejscówce, a Ty możesz se spinningować, spławikować, dłubać w nosie, tańczyć Mazurka czy Sambę, ale czy to ma sens? Złów żywca podrywką, wrzuć go do sadzyka, wiaderka czy siatki i wtedy sobie harcuj z czym chcesz. Zaznaczam, ze nie łamiesz tym prawa, ale robisz coś, co nie ma rąk i nóg, ładu i składu.
(2011/10/04 11:32)

89krzysztof


Panowie, ja zapytałem czy mogę podczas spinningowania łapać żywca na podrywkę, a nie czy jest to opłacalne i czy jedno drugiemu przeszkadza.

Jurek, myślę że trochę nie zrozumiałeś o co mi chodzi. Przed łowieniem na żywca biorę spinngówkę i rzucam kilka razy. Co nie znaczy, że za 5minut nie wezmę tego żywca i nie będę na niego łowił.
Nie kombinuję, tylko pytam... (2011/10/04 14:33)

jurek


To wszystko jasne , trzeba było napisać to od początku .
(2011/10/04 18:03)

pilich


A JA WOLĘ JAK KTOŚ ŁOWI BEZ ŻADNYCH UPRAWNIEŃ , NIŻ RABUNKOWĄ GOSPODARKĘ GOSPODARSTW RYBACKICH !!!! przyklad: Szwaderki !!!!!!!

jaka jest szkodliwość czynu wędkarza bez karty wędkarskiej , a jaka skurwy...kiej dzialalności rybakow, ktorzy mają coraz mniejsze oczka w siatkach. Sieci stoją prawie przez caly sezon, a zarybianie jest... TYLKO NA FAKTURACH !!!!

POZDRAWIAM BETON Z PZW i pytam - KIEDY KOLEJNA PODWYŻKA OPŁAT ZA WĘDKOWANIE !!!!

 

(2011/10/05 11:45)

Jack14


Maćku czy może mi wytłumaczyć bo może czegoś nie łapię dlaczego kolega "Bialydyda" dostał ostrzeżenie?

 

(2011/10/05 16:45)

bluehornet


Za post napisany w baaardzo wulgarnym stylu !!! (2011/10/05 17:08)

u?ytkownik57785


Maćku czy może mi wytłumaczyć bo może czegoś nie łapię dlaczego kolega "Bialydyda" dostał ostrzeżenie?





Oczywiście. Napisał baaaaaaaaaaaardzo wulgarny w treści post. Baaardzo wulgarny.

 

(2011/10/05 17:16)

Jack14


Oczywiście ale czy jeśli (zgodnie z wpisem) kolega ma dopiero 13 lat należy do jakiegoś koła nie jest pełnoletni i być może ktoś kazał, prosił go o wstawienie pytania może wujek może ktoś inny to zaraz ostrzeżenie?

Może nie mam racji ale proszę to przemyśleć. 

(2011/10/05 17:38)

u?ytkownik57785


Oczywiście ale czy jeśli (zgodnie z wpisem) kolega ma dopiero 13 lat należy do jakiegoś koła nie jest pełnoletni i być może ktoś kazał, prosił go o wstawienie pytania może wujek może ktoś inny to zaraz ostrzeżenie?

Może nie mam racji ale proszę to przemyśleć. 





Dostał ostrzeżenie za wulgaryzmy, a nie za pytanie.

(2011/10/05 17:51)

Jack14


OK zgadzam się jeśli były wulgaryzmy to muszę przeprosić.

(2011/10/05 18:03)