Zaloguj się do konta

Kapok na łodzi

utworzono: 2014/01/07 08:46
haymaker88

Witam. Od roku jestem posiadaczem łodzi lecz do tej pory wędkowałem bez kopoku na wyposażeniu. Do tej pory uszło mi to na sucho ale w tym roku planuję się w coś zaopatrzyć. Znalazłem na allegro takie oto kamizeli http://allegro.pl/kamizelka-pas-ratunkowy-kapok-kr-70-i3845000487.html czy takie wystarczą by nikt się mnie nie przyczepił? Czy muszą być to jakieś specjalne kapoki?
[2014-01-07 08:46]

khakiprichi

Pewnie że wystarczą!!!
Dobre,tanie ale wędkowanie w tym to będzie męczarnia niestety.
[2014-01-07 08:55]

haymaker88

Chodzi o to że ja nie mam zamiaru tego ubierać dlatego nie chce wydawać zbędnych pieniędzy :) Kupie je wsadzę w schowek i tak będą leżeć w razie kontroli na łodzi są :)
[2014-01-07 09:06]

Romuald55

Nie tak zupełnie Kolego.Sprzęt ratunkowy musi być pod ręką.Łódka ponadto musi być wyposażona w koło ratunkowe lub rzutkę rękawkową.
Dla umiejących pływać,wystarczy kamizelka asekuracyjna.Dla nie umiejących pływać musi być ratunkowa.To martwy przepis bo nie ma możliwości sprawdzić.Pochodzi on z czasów kiedy były karty pływackie ale obowiązuje nadal.
[2014-01-07 10:28]

Również sobie kupiłem kapok a dokładniej dostałem w prezencie od żony :) lekki, wygląda jak kamizelka a nie kapok ( w fajnym kolorze :) ), u mnie nie leży, używam , zwłaszcza zakładam w nocy gdy holuje rybę z pontonu, różnie bywa, lepiej się zabezpieczyć nawet jak sie potrafi pływać, polecam.
[2014-01-07 10:53]

khakiprichi

Również sobie kupiłem kapok a dokładniej dostałem w prezencie od żony :) lekki, wygląda jak kamizelka a nie kapok ( w fajnym kolorze :) ), u mnie nie leży, używam , zwłaszcza zakładam w nocy gdy holuje rybę z pontonu, różnie bywa, lepiej się zabezpieczyć nawet jak sie potrafi pływać, polecam.

Zgadzam się ze słowami kolegi, w tym sezonie zacznę połowy z pływadełka mimo że pływam bardzo dobrze nie ryzykował bym bez asekuracji dla siebie znalazłem coś takiego :

http://bass-sklep.pl/kamizelka-kapok-traper-classic.html

nie jest tanie ale spełnia swoje funkcje i ma kieszenie na przynęty ;)
[2014-01-07 12:15]

Również sobie kupiłem kapok a dokładniej dostałem w prezencie od żony :) lekki, wygląda jak kamizelka a nie kapok ( w fajnym kolorze :) ), u mnie nie leży, używam , zwłaszcza zakładam w nocy gdy holuje rybę z pontonu, różnie bywa, lepiej się zabezpieczyć nawet jak sie potrafi pływać, polecam.

Zgadzam się ze słowami kolegi, w tym sezonie zacznę połowy z pływadełka mimo że pływam bardzo dobrze nie ryzykował bym bez asekuracji dla siebie znalazłem coś takiego :

http://bass-sklep.pl/kamizelka-kapok-traper-classic.html

nie jest tanie ale spełnia swoje funkcje i ma kieszenie na przynęty ;)

Fajna sprawa dla spiningisty :)
[2014-01-07 12:22]

czeczen78

Panowie, zacznijmy od początku - zdrowie i życie jest najważniejsze, jeśli ktoś tego nie rozumie i kojarzy kamizelkę jako zło konieczne to niech dalej nie czyta, bo i tak nie da się przekonać.


Kto ceni swoje życie i pieniądze (szkoda płacić mandaty ) niech sobie poczyta dalej...Pas ratunkowy nie jest kamizelką ratunkową !! Każda kamizelka ratunkowa powinna posiadać aktualny atest CE lub aktualną atestację (np kamizelki automatyczne co 2 lata)  dopuszczającą do użytkowania. jednostki pływające pow 3,5 m obowiązkowo powinny posiadać koło ratunkowe i inne obowiązkowe wyposażenie wynikające z ustawy.


Na początek rzecz najważniejsza - każde urządzenie służące do pływania, ponton, rower wodny, kajak w ustawie nazywane jest statkiem lub jednostką pływającą.
Ustawa o żegludze śródlądowej z późniejszymi zmianami teks jednolity
obowiązkowo rozdział 1 art 5, 4 art 18, rozdział 5  art 27,  34j ust 2, art 35, art 37a, 38, 43, 44, 45, rozdział 9 cały http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20010050043
Znaki - czyli każdy kto pływa nawet bez patentu musi znać znaki i sygnały na wodzie, http://isip.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20032122072
Ustawa o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych (dotyczy wszystkich wód powierzchniowych w Polsce) obowiązkowo rozdział 2, 6, 7 http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20112081240


[2014-01-22 10:40]

tonyrebeliant1

Kamizelki mam i udostepniam,nie poniewaz sa takie przepisy. Kazdy powinien dbac o swoje zycie i osob ktore zabiera na lodz. A prawo? Prawo jest zalosne. Nie powstalo ,zeby chronic zycie i zdrowie obywateli. Istnieje po to,zeby panstwo nie ponosilo tzw. skutkow spolecznych kalectwa i smierci. Obywatel istnieje wylacznie po to, zeby grzecznie placil podatki i pracowal na chwale elity (politycy i korporacje ktore przekupuja politykow tzw lobbing). Nie ma co sie ludzic,tak wyglada wspolczesny Swiat. Jest dziesiatki zakazow, najlepszym przykladem jest marihuana. Uchowaj,  nie naleze do zadnej partii i zadnej nie jestem sympatykiem. Sam nie uzywam narkotykow. Ale wkurza mnie ,ze to opiekuncze "panstwo" karze jakiegos 18-letniego mlodzienca ktory mial przy sobie paczuszke ziola, na kare wiezienia w zawieszeniu ,rujnujac mu reszte zycia wyrokiem. Jednoczesnie to samo panstwo sprzedaje obywatelom z premedytacja papierosy i alkohol. Dla zysku. Tylko patrzec,kiedy powstanie nakaz chodzenia po zmroku w ubraniu z odblaskami . Czemu nie? Przeciez bedzie bezpieczniej ,a panstwo zarobi na podatkach. Moze wprowadzmy zakaz wchodzenia do lasu bez uprawnionego przewodnika? Pokaze jak nasmarowac sie srodkiem przeciw komarom i kleszczom. No i koniecznie odblaskowe ubranka. Ile wiecej wplynie do kasy panstwa z tytulu podatku VAT?Kiedys,kiedy jeszcze mieszkalem w Polsce skontrolowalo mnie na wodzie 2 policjantow, kamizelki.trzezwosc, dokumenty uprawnienia,ryby. Zabralo im to ze 30 minut. Uwazam,ze to bzdura! Policja wg. mnie ma inne zadania. Ale to oczywiscie tylko moj subiektywny poglad.
[2014-01-22 13:04]

cierpliwy1



Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo każdy pływający powinien  pomyśleć co najlepiej mieć na łodzi.Mówiąc tu o przepisach ,to proszę przeczytać ostatnie zmiany wprowadzone przez ministra transportu przed jego odejściem ze stanowiska.Obecnie wygląda to tak , organ rejestrujący  ma wpisać jakie zabezpieczenie powinno się znaleźć na statku.




[2014-01-22 14:13]