Kanały Mazurskie

/ 7 odpowiedzi

Mam chęć się wybrać w przyszły weekend na któryś z kanałów koło Mikołajek. Rozważam 2 możliwości: Szymoński lub Grunwaldzki. Wędkował może ktoś tam w ostatnim czasie? Jest leszczyk w kanale i czy współpracuje? Może ma ktoś  sprawdzone wieści z innych kanałów? Każda wypowiedz będzie dla mnie cenna, szczególnie dotycząca skutecznych mieszanek zanętowych w tym okresie roku.

Do kanałów mam prawie 200 km i chciałbym tam pojechać przygotowany na każdą okoliczność.

Życzliwym wędkarzom z góry dziękuję. Można też pisać na priv.

Pozdrawiam.

jaca0019


http://www.youtube.com/watch?v=lpOi2ZXNF8M
Tu masz o kanale szymońskim jest kilka cześci tego filmu(na tym filmie jt pokazane jak łowić,jakie zanęty zastosowac itp) (2012/09/30 14:10)

korzun04


Dzięki Kolego za podpowiedź. Filmy obejrzę na pewno z ciekawością. Interesują mnie jednak wiadomości z tzw. pierwszej ręki z ostatnich kilku- kilkunastu dni. Kanały znam bardzo dobrze- lecz są dni że tylko na jednym rybka bierze. Przy jednodniowym wypadzie jest to jednak mała loteria trafić na właściwy.

Pozdrawiam i czekam od Was koledzy na info.

(2012/09/30 15:14)

korzun04


Ponawiam temat. (2012/10/01 15:13)

Artur z Ketrzyna


Muszę Was zmartwić teraz kanały te są prywatne. Tak mi w kole powiedzieli. I niby każdy kogo innego. tylko ten kawałek od j. jagodnego do mostu został u tego samego gospodarza.

Co do lodu to raczej jeszcze jest...

(2013/03/20 20:44)

korzun04


Artur-chyba zostałeś wprowadzony w błąd. Kanałami dalej zarządza GR Mikołajki

http://www.ryby-mikolajki.pl/nasze-lowiska.html

ceny licencji:http://www.ryby-mikolajki.pl/info/ceny-licencji.html

W ubiegłym roku można było zakupić pozwolenie za sezon tylko na kanały w cenie 190zł. Teraz zrobiono jedno pozwolenie na wszystkie wody gospodarstwa.320zł -troszkę drogo, chyba przejdę na system dniówkowy.W moim przypadku wyjdzie taniej.

 

Panowie macie może świeże i sprawdzone wieści na temat pokrywy lodowej na kanałach? Już mnie nosi na wyjazd w kierunku Mikołajek.

pozdrawiam

(2013/04/12 18:49)

korzun04


Panowie łowił może już ktoś w tym sezonie w kanałach w okolicach Mikołajek?Interesują mnie wieści z Szymonki lub Mioduńskiego, ew kanał Jegliński koło Pisza. Za każde info będę niezmiernie wdzięczny.
pozdrawiam

korzun04


Witam. Odnawiam temat po kilku latach nieobecności na forum. W przyszłym tygodniu wybieram się na któryś z mazurskich kanałów.,ew. na rzekę Sapinę w Ogonkach.Jeżeli ktoś już wędkował na tych wodach proszę o świeże info na temat łowisk, brań rybek, sukcesów itp. pozdrawiam
  (2017/03/26 16:20)