Kanałowe karpie

/ 9 odpowiedzi
Witam jestem swiezy w karpiarstwie wie potrzebuje pomocy bardziej doswiadczonych wedkarzy zaczne od poczatku zaczelem ostatnio lowic na kanale zrzutowym przy zakladach azotowych poniewaz moj brygadzista lowic zaczal tam karpie takie ok 5-7 kg w tamtym roku mialem tez kilku ale jeden wyjety potem przestalem tam chodzic ale w tym roku chce polapak karpikow i myslalem ze ktos mi cos podpowie na ten temat systematyczne necenie nic nie daje tydz necenia kulkami i peletem nic nie dal 
 
Domann


wydaje mi sie ze do kulek i pelletu ryba przyzwyczaja sie dluzej, ale to jest moja opinia...oczywiscie zalezy to od lowiska, np. u mnie nad jeziorem nie lowi sie na kulki, jest tylko jeden gosc i on dopiero po miesiacu necenia zaczyna lowic karpie... (2013/06/30 22:38)

kamil11269


U mnie na stawach (tych komercyjnych) karpie przyzwyczajone są do kukurydzy i.... grochu. Można im rzucić kulkę, może leżeć cały dzień (próbowałem) i nic. A z koleji jest niedaleko mnie takie łowisko, gdzie można łowić tylko na przynęty naturalne roślinne oraz kulki - większość łowi tam właśnie na kulki, karpie biorą na nie rewelacyjnie. Jeżeli ktoś zdecyduje się tam założyć kukurydzę, albo groszek - efektów zero.
(2013/07/01 10:16)

bolekr


MASA artykułów i wypowiedzi jest w necie na temat nęcenia, wyboru stanowiska i połowu. Nie wierz w cuda że karpie nie biorą na kulki. Jeśli są to biorą i tyle. Ja nęcę samymi kulkami i pelletem i efekty są. Jest masa powodów dlaczego właśnie Tobie ryby mogą nie brać... (2013/07/01 10:49)

u?ytkownik27096


Może wytypowałeś jakieś felerne miejsce oszukaj innego miejsca albo przyjrzyj się swoim zestawom końcowym. (2013/07/01 10:54)

marowana


zestawy sa dobre bo jak zobaczylem na jakie niektorzy lapia to sie przerazilem i efekty maja ja sie staram wszystko kamuflowac ale nic to nie daje wiem ze na kulki lapia bo nad woda czesto znajduje sie opakowania po gotowych pzryponach wlosowych i takze po kulkach a i jeszcze jedno pytanko jak w miejscu necenia po jakims czasie pokazuja sie babelki to dobrze czy zle (2013/07/01 12:14)

u?ytkownik27096


Bąbelki mogą oznaczać albo żerujące ryby albo po prostu wydobywające się gazy z podłoża (2013/07/01 21:59)

Maniuni


Łowienie karpi w kanale to osobne zagadnienie. Pamiętaj że aby skutecznie nęcić (  nieważne  czy to kulki , kukurydza , groch ... )musisz mieć pewność że tylko Ty w danym miejscu łowisz . Widziałem jak gość sypał kulki a za godzinę przyszedł inny i w to same miejsce nawalił z pół wiadra ziemniaków z chlebem . Moim zdaniem na skuteczne nęcenie i łowienie musisz sobie wybrać ustronne miejsce , sprawdzić czy nie ma zaczepów , nęcić ale na początku nie łowić , gdyż jak Cie podejrzą że coś łowisz to Twoja praca pójdzie na marne bo pewne jest że następnego dnia będzie tam ktoś siedział , takie są uroki łowienia na kanale .  (2013/07/03 08:40)

marowana


aha rozumiem czyli nie ma sensu dluzsze necenie tylko jedynie co to z marszu probowac (2013/07/03 20:54)

pypu08


łowiłem karpie blisko kanału,  na czerwonego robaka z białym,,  samego białego... czerwony z kukurydza.. nigdy na kulkę,, były efekty.. wislany karp łyknie chyba wszystko.. (2013/07/03 21:53)