Zaloguj się do konta

Kanał Dwory-sprzęt

utworzono: 2014/10/26 15:31
adisz

Witam.W tym roku zacząłem wędkowanie (po b. długiej przerwie), masakra co się stało ze sprzętem. Od przyszłego sezonu chciałbym wyskoczyć na kanał, ale nie wiem z czym. Najpierw myślałem o odległościówce, później kierowałem się w stronę zakupu sumówki/karpiówki, niedawno jednak oglądałem federy cw ok 100g. Zaproponujcie jaki zakup byłby najlepszy, albo czego Wy używacie, głównie chodzi mi o wędziska.
Mój obecny sprzęt z którym chodzę na Macochę-2x teleskop 270/15-Konger Carbospiral Telespin 300/35-kołowrotki Larus,Konger,Shimano (1000rb) [2014-10-26 15:31]

A jaki budżet? Ponieważ od tego zależy czy starczy ci np. na fajną bolonke czy będziesz miał ograniczony budżet i lepiej będzie kupić trochę tańszą odległościówke czy feedera.

Pozdrawiam Boczny Trok
[2014-10-26 16:25]

adisz

Na razie dysponuję 400 zł co nie znaczy że muszę wszystko wydać, albo jest to kwota na pełne wyposarzenie od wędki po haczyk. [2014-10-26 17:28]

W sumie to nie wiem co polecić, ponieważ dobra bolonka to trochę większy koszt a badziewia nie ma co kupować. Bat to raczej odpada ponieważ pisałeś że chciałeś kupić karpiówke albo sumówke czyli ryby będą większe. Mi sie wydaje że odległościówka będzie najlepsza. I to taka 3.9 czy 4.2m z cw do 20 może 30g. Jeśli chodzi o prace kija to już od upodobań ale ja preferował bym coś w stylu pół parabolki. Kołowrotek z szpulą dalekiego wyrzutu w rozmiarze 2500 bądź 3000.  Jeśli chodzi o gruntówkę to na kanał był by najlepszy piker albo lekki feder z cw do 75g. No i do tego kołowrotek w rozmiarze 2500. Ja na twoim miejscu brał bym spławikówke ponieważ na kanałach przeważnie spławik sprawdza się lepiej i jest bardziej efektywny. Mogę podesłać linki jeśli się określisz co chcesz spławik? czy grunt?
[2014-10-27 18:20]

przemek-stawick

Kręcioł - Dragon Maxima HS Match - 3 szpule alu w komplecie- 2 płytkie i jedna głęboka. 5 lat gwarancji też się przyda
Jeśli wędka uniwersalna to jakiś float może ??? [2014-10-27 18:37]

Artur z Ketrzyna

Witam.W tym roku zacząłem wędkowanie (po b. długiej przerwie), masakra co się stało ze sprzętem. Od przyszłego sezonu chciałbym wyskoczyć na kanał, ale nie wiem z czym. Najpierw myślałem o odległościówce, później kierowałem się w stronę zakupu sumówki/karpiówki, niedawno jednak oglądałem federy cw ok 100g. Zaproponujcie jaki zakup byłby najlepszy, albo czego Wy używacie, głównie chodzi mi o wędziska.
Mój obecny sprzęt z którym chodzę na Macochę-2x teleskop 270/15-Konger Carbospiral Telespin 300/35-kołowrotki Larus,Konger,Shimano (1000rb)

Kolega chce porady. Ale nic nie pisze, o tym co i jak chce łowić. Z tego postu wynika że wszystko i na wszystko, byle by było dobrze.

Jaki sprzęt se kupić?
By na to se pytanie odpowiedzieć to trzeba najpierw odpowiedzieć na takie pytania;
- jakie ryby?
- jakie łowisko? (kolega już, to wie) my zaś nie, bo go nie znamy (uciąg wody głębokość i jego charakterystyka)
- jaką metodą (grunt, spławik, odległościówka za pewne, a może jednak zestaw skrócony, a może spining)????
- no i co kolega preferuje (lubi w charakterystyce sprzętu)?

A odpowiedź po części sama się nasunie. A na pewno określi się czego się szuka...
[2014-10-28 09:45]

adisz

Gdybym znał odpowiedzi na powyższe pytania nie zakładał bym tego wątku.
W głównej mierze zalerzy mi na wypowiedziach osób które tam łowią i wiedzą jakie ryby i na jaką metodę złowić. Powtarzam, nie znam łowiska i nie widziałem go na oczy i dlatego założyłem tan wątek. [2014-10-31 13:39]

CZzesio



KANAŁ DWORY 2


Miejscowość: Oświęcim-Dwory
Województwo: małopolskie


Rodzaj wody: kanał
Ryby: amur, boleń, karaś, karp, kleń, leszcz, lin, okoń, płoć, sandacz, sum, szczupak, tołpyga, węgorz, wzdręga








Opis łowiska:
Kanał Dwory to wspaniałe łowisko, które zapewnia równe warunki łowienia dla wszystkich zawodników oraz dobre wyniki. Łowione ryby w trakcie zawodów to przeważnie uklejki, okonie, jazgarze i przedewszystkim leszcze i krąpie. Niektóre nie do wyjęcia ! - leszcze osiągają do 3 kilogramów. Jest to łowisko trudne technicznie, na którym należy szczególną uwagę zwrócić na gruntowanie, prowokację, prowadzenie zestawu. Wszelkie, nawet najmniejsze błędy popełnione w trakcie łowienia skutkują brakiem brań lub spinaniem się leszczy. Jak to w większości kanałów stosować należy metodę skróconego zestawu oraz uklejówki do szybkościowego wyławiania drobnicy.
Niebagatelną rolę spełnia taktyka, odpowiednie dobranie czasu poświęconego na wyławianie uklejek i okonków. Zanętę należy ukierunkować na krąpia i leszcza. Jest to kanał o szerokości 50 metrów i głębokości od 1.2 m. do 2 m. Woda stojąca o bardzo niewielkim uciągu od 0,3 g. do 3 g. w przypadku silnego wiatru, który wywołuje ruchy wody. Przepływ wody wywołuje również otwieranie śluzy, jednak bardzo rzadko się to zdarza gdyż ruch barek i innych środków pływających jest praktycznie zerowy. Kanał jest w kształcie rynny o stromym zejściu porośniętym trawą oraz kamienistym brzegu, który sprawia równe i wygodne warunki łowienia nawet dla 100 zawodników. Okręg Katowice zadbał o wykarczowanie i oczyszczenie brzegu z wszelkiego rodzaju krzaków i regularnie wykasza kanał zapobiegając ponownemu zarośnięciu brzegu.
Opis dojazdu:
Łowisko to znajduje się w miejscowości Dwory. Jadąc z Oświęcimia w kierunku Zatora












[2014-10-31 14:22]