Kanał Żerański

/ 384 odpowiedzi / 29 zdjęć
Werniks

Witam. Mam pytanko ,czy ktoś ze spinerkiem był na kanałku i gdzie i czy działo się coś.Dzięki za info. (2018/12/13 12:28)

jarcyk18

Witam w nowym roku,
Czy ktoś już odwiedzał kanałek ? (2019/02/15 09:04)

Julian

Z tego co wiem ( kolega po kiju mi powiedział ) kanałek ,,rozmarznięty " nawet w portach.
Ps. Wybieram się w poniedziałek albo wtorek. (2019/02/15 09:36)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

herman00

Byłem dziś na Rembelszczyźnie od 5.30 rano do 12.00. Rozmarznięte. Pierwszy raz zdarzyło się na kanale, że we dwóch z kolegą, a w 5 z sąsiednimi wędkarzami nie mieliśmy nawet puknięcia. Przez 6 godzin widziałem spławienie JEDNEJ ryby. Jakiś dramat - kanał wymarł ? Wróciłem do domu i karmiłem moje płocie w oczku wodnym - szalały za żarciem. (2019/02/16 19:02)

Julian

Byłem od 8.30 - 13.30 . Pogoda świetna. A woda martwa. 0 ( zero ) brań , 0 (zero ) ryb. Nawet się nie spławiały. (2019/02/19 19:30)

herman00

Witaj Julian, co się stało z kanałem ? Nie wierzę w zbyt wysokie ciśnienie, bo jak napisałem moje płocie w oczku wodnym ( przywiezione z kanału 3 lata temu) jak zobaczyły chrupki dla ryb które wrzuciłem to szlały. Obawiam się jakiejś migracji do zalewu z uwagi na to co niesie rzeczka ktora wpada do kanału - uciąg wody spory w kierunku zalewu. (2019/02/20 18:06)

Julian

Zauważyłem już od dłuższego czasu że,, lata świetności" kanałku już dawno minęły. I to nie jest jak teraz w ,,modzie " kwestia presji wędkarskiej - wędkarzy jest mniej. Po prostu ,,odłowy kontrolowane " + licencje ,koncesje etc. swoje zrobiły. Na moim ulubionym łowisku ( a brałem ryby tylko w Wyjątkowych !!! przypadkach i to góra 2,3 szt) kanale królewskim NO KILL zrobili. Jak się ma te NO Kill do siat stawianych masowo na Zalewie . Zauważyłem pewną analogię im więcej się krzyczy o ekologii i no kill tym więcej się siat pojawia. I to nie jest pieprzenie jakiegoś starego tetryka to jest obserwacja większości wędkarzy. Ps. Swojego czasu ,,chodził " film na internecie o ,,pogłowiu ryb w zalewie " Widok był porażający. No cóż niektórzy tzw. celebryci przyrody mają Nas za ( jak to mówił Włodzimierz Ulijanow ) za Pożytecznych Idiotów.Pozdrowienia
Linek oczywiście trafił do wody , o ile mu siatkarze i ,,ekolodzy "dadzą przeżyć to może podrośnie (2019/02/21 07:34)

herman00

Wczorajszy kanał na Aleksandrowie bez szału płociowego. Przed świtem jedna 30cm, potem brania bardzo sporadyczne i drobnica 15-20cm. Woda bardzo zimna, ryby ospałe i nie walczące. (2019/03/08 10:06)

jarcyk18

Witam , ja byłem na Aleksandrowie 16.02 . przy moście po lewej no kill , po prawej mozna zabrać. Wedkarzy milion, no ale wekend i super pogoda. brania były zachwycające ,nie szło na 2 spławiki łowić . Pomimo dobrych przygotowań do wędkowania , super przynęty ,największa ryba miała 20 cm . Same płotki ,wzdręgi ,1 mini krąpik , jazgarze . Ogólnie bardzo dobre brania , Rybky niektóre wielkości paznokcia. Wszystko trafiło do wody

Pozdrawiam (2019/03/08 10:35)