Kanał Żerański

/ 376 odpowiedzi / 26 zdjęć
grzech88

Na kanał mam10min byłem 3 razy w tym roku i bez szału 2 płotki po 15 cm. Ale chodzę obserwuje to ludzi sporo w ładne dni ale siatek w wodzie nie widzę (2017/04/28 07:54)

grzech88

Jutro z ranka na Kanał ide spławik i grunt (2017/04/29 19:37)

grzech88

ehhh marnie 3 krąpie ok 15cm i okoń na SPŁAWIK poszło spowrotem do kanału niech w srode podeslą mamusie   (2017/05/01 20:34)

jarcyk18

grzech88 
Ja byłem w tym roku juz z 10 razy na kanale , Bywały dni ,że łowiłem pare leszczy 30cm pare małych płotek i krąpi . Ukleji nie licze. Czsem jednak było tak , że nie łowiło się prawie nic. 
O losie najlepsze jest to ,że łowiłem w najgorszą deszczową pogodę największe ryby, Dzisiaj równierz wędkowałem . Efekt 1 karaś 20cm Okoń 20 cm 2 leszcze 30 oraz mnóstwo małego okonia typu 10cm . Tak to wygląda z mojej strony.  (2017/05/06 19:30)

grzech88

dziś siedziałem od 4;30 do 11 troche lepiej 3 plocie 25-30cm z gruntu i leszcz 42cm na spławik. Liny bąbluja ale nic nie weszło  (2017/05/07 12:00)

grzech88

na kanale ruszyło sie 2 leszcze na spławik 38cm i 25cm i 1 ploć 21cm grunt siedziałem od 4 do 8 (2017/05/15 08:47)

jarcyk18

Witam jak połowy w Lipcu i Sierpniu Panowie i Panie ??? Pozdro (2017/08/15 15:12)

bojanek123

Witam ,dzieje sie cos na kanale zeranskim, warto jechać, usiasc z delikatnym zestawem splawikowym, odpocząć od wislanego gruntu

Witam ,dzieje się coś na Kanale Żerańskim, warto jechać, osiąść z delikatnym zestawem spławikowym, odpocząć od wiślanego gruntu? (2017/09/12 14:08)

wiejo

Witam,
czy może ktoś z Was wie jaka sytuacja na Kanale Żerańskim?
Jestem w pobliżu,mam trochę czasu bym powędkował.
Nie wiem gdzie szukać dobrych miejscówek.
Jakieś sugestie i porady? (2017/11/05 07:15)

Likaon

Ktoś się orientuje czy Kanał jest skuty lodem ?
(2018/02/10 17:52)

Julian

Tam gdzie w zeszłym roku łapałeś  ( koło mostu w Kobiałce- ujście Długiej)  nie ma lodu.
Zrobił bym zdjęcie ale byłem przejazdem  nie bardzo mogłem się zatrzymać .
Pozdrawiam (2018/02/14 13:18)

blackzack

Dziś łowiłem na "młynach", gdzie jest odcinek nie skuty lodem, niestety zero brań. (2018/03/09 18:34)

jarcyk18

Wnawiam temat . Jak pierwsze wiosenne połowy na kanałku. Piszcie Panowie i Panie, Ja dziś 1-wszy wypad. Opisze jak wróce. Pozdro (2018/03/25 08:37)

jarcyk18

25,03,2018.
Efekty połowów w Aleksandrowie. 4godziny łowienia ,4 brania, 1 mikro okonek. Na 1-szej wędce 2 pinki, na 2-giej sama ochotka + czasem jedna pinka .
Kolega obok 1 branie,
Pogoda ładna ale woda jeszcze za zimna. Pozdrawiam (2018/03/31 11:19)

herman00

Wielki Piątek od 5.30 rano okolice "dwóch rondek". Bryndza, bryndza i jeszcze raz bryndza, białe i pinka i konopie. (2018/04/02 09:14)

Julian

Jutro wyciągam skuter z garażu pojadę do Rapy po robactwo. I zorientuję się przy okazji - w zależności będę na ,,Patelni " - kanałek albo nad Wisełką . Odezwę się po powrocie - jakie wyniki. (2018/04/02 09:26)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

jarcyk18

Panie Julian to daj znaka co w wodzie piszczy. Ja jade 3.04 to też się odezwę. Albo wisła Tarchomin ,albo okolice Kobiałki (Kanał).. Pozdro (2018/04/02 11:19)

Julian

Wisła Tarchomin 528 km przed linią wysokiego napięcia . Na mapie google ,,Ławice Kielpińskie"- nęcić grochem , pęcakiem . Wskazany grunt lub przystawka Powodzenia (2018/04/02 13:16)

herman00

Byłem tam parę lat temu i oprócz papieru toaletowego z żyłki i odchodów z koszyka nic nie wyciągnąłem. Czy teraz coś się zmieniło ? (2018/04/03 07:45)

Julian

GENERALNIE wyznaję jedną zasadę albo przemilczam pewne rzeczy ( czyli łowiska ) albo udzielam rzetelnych informacji.Kolega alo nie wie o czym pisze albo celowo dezinformuje. Na Tarchomin jeżdziłem w czasach kiedy krowy się pasły ( 30- 20 lat ) . Gdy pętla była przy starym Kościele 178 potem 101 . Czajki nie było zrzut był. I tu dochodzimy do sedna sprawy. Nurt z syfem odbijał przed pierwszą główką dalej 50 - 70metrów jest pokażny cypel gdzie samochodem można było wjechać. Moje miejsce znajdowało się jeszcze dalej ( czasami odwiedzam ) na zdjęciu 528 km. Prawie kilometr dalej - Zainteresowanych odsyłam do zdjęcia w mapy google. Był też przejazd i jest przy linji W/N. To zapewne setki takich wędkarzy jak ja Według szanownego kolegi lubiło moczyć żyłkę w przysłowiowym gównie.Przestałem tam jeżdzić od kąd powstały osiedla a z nimi pojawiło się chamstwo . Wywrócono mi skuter przed wałem - koledze oberwano lusterka i takie tam inne atrakcje o syfie darciu mordy i wiecznych awanturach nie wspomnę. Ci co tam jeżdzili a teraz nie bardzo mogą ( szlabany ) wiedzą dokładnie o czym piszę.Teraz czasami na piechotę zaliczam od pętli 509 obok nowego kościoła do linji i dalej wzdłuż Wisły aż do samego mostu Północnego. Ci którzy łapią i chodzą dokładnie wiedzą o czym piszę. (2018/04/03 14:44)

Julian

Jak widać przed zabraniem ładnych paru metrów brzegu przez Wisłę i zafasowaniem Nam szlabanów można było wjechać . Dzisiaj bylem na przeprawie promowej od strony Łomianek . Pojawiła się też ,,atrakcja " szlaban i napis droga prywatna. Zdaje się że to już będzie pożegnanie z promem . A miejscówki też były fajne. Jak widzę to już od paru lat walczy się z wędkarzami - zwłaszcza zmotoryzowanymi. Przykład kanał Żerański . Przed drogą kiedyś przejezdną obok powstającego tam osiedla zakaz ( kiedyś można było wjeżdżać i nie przeszkadzało ) wjazdu. ,,Ekologom" przeszkadzały samochody ale że wyjeb.....no prawie hektar lasu i zdewastowano dokładnie cały teren to już mniejsza o większość . Ponoć rura z gazem ma przechodzić ale kiedy ???? Takie Nasze Wędkarske Nord Stream 2 Na razie stawia się blokowiska gdzie sąsiad sąsiadowi w talerz będzie mógł zajrzeć. (2018/04/03 15:01)

Julian

Zgodnie z obietnicą przesyłam zdjęcia i wiadomość . Kanałek - Białołęka ul. Zdziarska . Buszowała drobna ukleja w samopołudnie . Było kilkunastu wędkarzy przy moście - efektów nie widziałemCiepło , silny wiatr brań 0 . Przesyłam dwa jeszcze ,,ciepłe zdjęcia" . Dewastacja brzegów nawet pomościkowi nie opuścili, masowe wycinanie drzew nie widziałem jakoś ekologów przypinających się - pewnie w łapę wzieli i zamknęli mordy , ponoć mają rekultywować po położeniu rury , znając Nasze realia na obiecanej ścieżce rowerowej będą jeżdzić Nasze Wnuki . Bo my nie dożyjemy . Przetargi, odwołania od przetargów , odwołania od odwołań i takie tam różne atrakcje. Kto chce zobaczyć jak tam wyglądało przed,, inwestycją" - zjęcia w google maps. (2018/04/04 15:23)

Julian

Przestanę tam jeżdzić bo chałas jak w tartaku i totalny syf Ps.Aha jeszcze jedno. Czy tych k........sów można nazwać wędkarzami ? (2018/04/04 15:31)

jarcyk18

Julian dobrze gadasz, Dewastacja na maxa, Wędkarze też nie lepsi , Jakby kurw.... nie można było po sobie wziąść śmieci. Kanałek został wykarczowany, kajaki pływają stadami i instruktor napieprza przez megafon, Jest poprostu masakryczna masakra. (2018/04/22 11:41)

herman00

Czy ktoś bywa na Kanale ? Jakieś wyniki ? (2018/07/17 13:13)