Kanał Żerański

/ 430 odpowiedzi / 34 zdjęć
jarcyk18


Przepraszam za ostatni wpis. Nie wiem czemu ale wszystkie litery poprzekręcane. Co do wpisu w rejestrze połowów. To jest napisane ,że na tym odcinku o którym rozmawiamy jest zasada. ,,Złów- wypuść,, 

(2016/03/01 01:14)

u?ytkownik167078


Koledzy czy ktos juz był na KŻ w tym roku. Chodzi mi o tą częśc kanału za auchanem w tych portach a najbardziej w srodkowym ? (2016/03/03 22:54)

Merkusz


jobi, ja nie byłem ale przejeżdżając do roboty widziałem kilku wędkarzy ale tylko raz przez ostatnie 8 dni .
Zdarza się że widuje spiningistów ale na razie zero wychodzą . (2016/03/04 08:32)

jarcyk18


Koledzy czy ktos juz był na KŻ w tym roku. Chodzi mi o tą częśc kanału za auchanem w tych portach a najbardziej w srodkowym ?

Kolego cofnij na 11 stronę. Dużo osób już było. Międzyinnymi Ja :):)
Leszcza jeszcze nie złowiłem ale biorą płotki, wzdręgi,  jazie ,okonie ,krąpie ,ukleje.
Wczoraj takie oto stworzenia łowiłem na wysokości Białołęckiej.
Pozdro

  (2016/03/04 20:58)

Kasjusz


Witajcie chlopaki jak tam rybki na kanalku ruszyly sie leszcze ? tylko nie podleszczyki (2016/03/05 14:20)

u?ytkownik87662


Hej, Porty na Żeraniu- bezrybie, a w Kobiałce dziś też byłem- same maluchy: krąp i płotka mała. Leszczy nie widać. Sezon rozpoczęty. (2016/03/05 18:39)

jarcyk18


Podobno Pan i Pani Leszcz przeprowadzili się na odcinek Aleksandrów - Nieporęt i wiją gniazdko dla swoich maluchów. Bo wiedzą ,że od tego roku, ich życie będzie miało dużo więcej uroków.Bo Pan Henio miejscowy urokliwy facet. Nie zrobi sobie z tych rybek kanapek, a pulpety jakże zawsze słodkie już nie będą wcale tak dostępne ,proste. Bo w swej duszy Henio silnie wierzy ,że im mniejszy Leszcz. Tym bardziej świeży, Lecz oszukać natury się nie da.
Heniu weż się w garść .Nie bierz planktonu, to pójdziesz do Nieba. 
 Wiadomo od dawna i sprawa jest taka ,że każdy z nas lubi zamoczyć robaka. Gdy jednak zobaczysz ,że zamiast robaka na haczyk się czepia mały nieboraka. To wypuść zasrańca ,niech dożyje sobie następnego rańca. Bo kiedyś twój dzieciak ,czy wnuczęta choćby nie chciałyby słuchać o gatunkach sławnych jakoby to były dinozaury. Przecież z nas każdy.Lubi sobie czasem ,zjeść rybkę ze swoistym smakiem. Jednak gdy na talerz cały, trzeba uskrobać miliony. Chyba coś nie gra. Lub jesteś szalony. 
Ot i cała historyia ,że od tego roku Heniek nie zapcha ryja.

Z góry przepraszam wszystkich Henryków :):):) (2016/03/06 13:47)

Kasjusz


dzieki za info potwierdzam ze w portach na Zeraniu bezrybie kolega mi napisal byl dzis i 1 okon malutki tez karaś i to od 10 do 17 (2016/03/06 19:05)

fumel


czyli w 2016 taka sama bieda jak w 15- tym. (2016/03/07 11:02)

u?ytkownik87662


Witajcie
Byłem na kanale obok Straży. Widać ilu kiedyś było mięsiaży. Praktycznie zero ludzi, więcej spiningistów niż osób chcących złowić białą rybę. Trochę samochodów nad rzeczką-Samicą.
Na kanale brania sporadyczne, ale bierze:płoć, leszczyk i leszcz. I miło było, kiedy łowiącymi zainteresowała się policja przypominając o zasadach połowu ryb na odcinku kanału Zalew-Aleksandrów. Podobno są codziennie.
Pozdrawiam
  (2016/03/07 20:42)

jesion1985


Też słyszałem że za mostem gdzie nie obowiązuje zasada złów-wypuść jest masa wędkarzy.Ja jestem jak najbardziej za tym nowym przepisem.Powiem więcej,powinno być więcej wyznaczonych takich odcinków wód gdzie są zimowiska ryb.Kiedyś koło straży ( Nieporęt) to ciężko było znaleźć miejsce do wędkowania w weekend o tej porze roku a teraz z tego co widać i słychać to jest luz.Generalnie dla mnie super bo będzie można na spokojnie podjechać i połowić. Dobrze żę za nowym przepisem idą w parze kontrole. Myśle że to delikatny krok do przodu w okręgu mazowieckim.
Pozdrawiam (2016/03/08 09:09)

fumel


nie oszukujmy sie ale chyba na kanmale nie ma takich rekordowych ryb zeby je zabierac do domu.co to za rekord ploc 25 cm czy leszcz 1,5 kg.niektorzy biora wszystko co na haczyku zawisnie (2016/03/08 11:57)

ulspin


To wymień może inne takie miejsce ,gdzie regularnie możesz łowić płocie ok.30cm , i leszcze 1.5 kg. , A jak brały ,to były zabierane w ilosciach po kilkanaście kilogramów ,-na osobę. Policz na podstawie obecnej ilości wędkarzy ,ilu było wcześniej tych co przyjeżdżali po ryby ,.Myślę że wynik zabranej ryby z samej tylko miejscówki przy straży liczony byłby w tonach, i to tylko w tym okresie kiedy obowiązuje NK.  (2016/03/08 14:02)

fumel


Nie znam takich miejsc i osobiście nie zlowiłem takich ryb na kanale.chodzi mi że wszystko jest zabierane.nawet krapiki. (2016/03/09 15:46)

ulspin


Masz rację ,taka mentalność. Ale ci co jeżdżą na Kanał często ,napewno widzą że wprowadzenie odcinka NK przynosi skutki ,częste kontrole trochę odstraszają mięsiarzy. (2016/03/09 17:01)

fumel


Właśnie.ciekawe czy na innych odcinkach też to wprowadzą.to takie plotki czy leszczyki plywalyby dalej. (2016/03/09 18:10)

jesion1985


Cześć
Sezon rozpoczęty. Byłem w niedziele na kanale żerańskim na przeciwnym brzegu jak jest straz poż w Nieporęcie. Wędkarzy trochę było ale łowiło się komfortowo. Płocie brały ochoczo, takie pod 30 cm, dodatkowo dwa krapie. Ojciec zerwał pięknego lina. Na moje oko co jakis czas spławiał się karp w nasłonecznionej wodzie.Pogoda super, trochę wiało,łowiłem na spławik. (2016/03/14 11:42)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik167078


Porty na Żeraniu ktos  był jak tam z rybą czy coś sie dzieje ? (2016/03/16 21:27)

jarcyk18


Dołączam się do pytania o Port? był już ktoś? (2016/03/16 22:00)

chmielu11


Większość pisze o zlow i wypusc jest na to punkt w regulaminie od.mostu w Aleksandrowie do ujścia do Zegrze ze do końca marca nie można brać ryb a prawda jest taka że co drugi wędkarz choć trudno ich tak nazwać bierze ryby co im wejdzie na hak sam dziś byłem świadkiem tego a jak wróciłem uwagę to usłyszałem parę mało cenzuralnych słów i brak kontroli byłem od rana do 17 więc dla kogo jest ten przepis ?dla wybranych? denerwujące to jest dla zwykłego wędkarza który chce łowić zgodnie z przepisami (2016/03/19 20:11)

chmielu11


Jak jest taki zakaz to po co komuś kuzwa podbierak i wiatą w wodzie (2016/03/19 20:43)

tapi75


Witam , podbierk po to aby wyjąć rybę na brzeg i odhaczyć a następnie zwrócić jej wolność , ale po co siatka na ryby to w tym wypadku nie wiem ? (2016/03/19 21:35)

u?ytkownik167078


Szkoda słów co tam się dzieje dlatego w to miejsce objete zakazem nie chce mi sie jeździć.
Panowie a co słychać w portach za auchanem czy nikt tam nie jeździ. Ciekawy jestem czy już ryba się tam ruszyła. Był juz ktoś ? (2016/03/19 23:12)

u?ytkownik16322


Witam szanowne towarzystwo.
Zakaz o którym tu mowa DOPIEKŁ mnie do żywego. Trwa ten chocholi taniec wesołego towarzystwa. Pozbawiono mnie łowiska na które mógł bym przynajmniej na dwie godziny po pracy wyskoczyć. Panowie ,,działacze " co raz fundują Nam co raz to nowe zakazy i obostrzenia. Nie płapiesz Ty z żoną , synem ba nawet z wnukiem jeśli się ,,zestarzał "Łapałem sobie krapie, płocie, liny ,leszcze i trzymałem zgodnie z SUMIENIEM  i regulaminem w siatce chciałem wziąść coś do domu wziąłem reszta do wody. Rozumiem zakaz wiosną kiedy to ryba na tarło wchodzi . Jakoś ,,ekologia " nie obejmuje sieci na zalewie..Proponuję Nową zasadę . Zapłać a łów na naszej ( czyli Waszej komercji ) albo na organizowanych przez Nas ( czyli Was wycieczkach) .Nawet nie piszę o skandalu związanym z porozumieniami .
Ps. A bodaj by Was osrało 
Wq....iony 
Julek (2016/03/20 09:16)

u?ytkownik16322


Jurek  w zeszłym tygodniu bylem na drugim porcie. Na wyważaniu splawików sie skończyło bez komentarza.
Jeszcze jedno a pro po zakazu.  ŻADEN  etyczny i normalny wędkarz nie weżmie ,,ostrej "  ryby . A nie przypominam sobie żeby lin. karaś, leszcz, krąp w  marcu się wycierał. No chyba że Panowie  ,,działacze"  i panowie ,,ekolodzy "  nową formę lina wychodowali  arktikus linus  ponoć wyciera się z miętusem.To jest taka nowa prima aprilusowa forma.   Ale w takim razie to gatunek swój czy obcy? 
Julian
  (2016/03/20 10:02)