Zaloguj się do konta

Kanał Ulgi Opole

utworzono: 2011/03/01 12:07
fazim

Łowi ktoś na tym łowisku? Jakich ryb można się spodziewać i jakich przynęt używać? Czekam na każdą poradę.

Z góry dzięki.
[2011-03-01 12:07]

dorada

Witam..

nielubię tego miejsca, unikam jak jak zarazy, to widać z lornetki vis a vis  / z każdego wału / Panie to horror, jak jest po zawodach to szybko zajmują mięsiarze do tego stopnia, ze mięsiarz odchodzi i dzwoni wcześniej by zajoł miejsce jego koleś w trakcie pilnowania i łowia ryby z tego miejsca specjalnie, lub formie zmiany ! !

Refleksja to; dzień po zawodach powinien zakaz wędkowania na dwa dni ! to jest skandaliczne zachowanie   części wędkarzy.

oj będę miał wrogów za prawdę.

[2011-03-01 23:00]

auratus 2

Cześć . Myślę , że powinieneś zyskać ogólne poparcie bo Ci o których piszesz nie powinni nazywać się wędkarzami tylko rzeźnikami .Masz moje poparcie .Jak nie będziemy takich zachowań piętnować to będą robić co chcą .
[2011-03-02 09:17]

sp1ap

Kiedyś mieszkając na Opolszczyźnie jeździłem na Kanał Ulgi, ale tylko na zawody, które odbywały się nie obok ul. Sz.Koszyka, ani w pobliżu, ani też blisko Odry, tylko na wprost ogrodu zoologicznego, daleko od zabudowań miejskich! Tam był spokój i cisza, a złowić szło zarówno płocie, jak i ładne leszcze, co się na zawodach bardzo liczyło! Nawet jednego roku zawody parami wygraliśmy wspólnie z kolegą Mariuszem Schreiberem, byłym mistrzem Polski! Mam w domu miłą pamiątkę po tym wydarzeniu, ładny, mały złoty pucharek z grawerunkiem i dyplom! Ogólnie ta woda mi się podobała, z wyjątkiem setek łabędzi, ktore nieraz bardzo przeszkadzały łowić podpływając przy każdym rzuceniu zanęty i plącząc zestawy! Ale potem miałem na kijku uwiązaną szmate i zawczasu je nią odganiałem, he, he!!! W sumie byłem tam zaledwie kilka razy, ale było miło!!!

Pozdrawiam spławikowców-kanałowców,

rzecznych i jeziorowych także, hi!

Zbigniew wędkarz-emeryt

[2011-03-02 09:53]

Witam..

nielubię tego miejsca, unikam jak jak zarazy, to widać z lornetki vis a vis  / z każdego wału / Panie to horror, jak jest po zawodach to szybko zajmują mięsiarze do tego stopnia, ze mięsiarz odchodzi i dzwoni wcześniej by zajoł miejsce jego koleś w trakcie pilnowania i łowia ryby z tego miejsca specjalnie, lub formie zmiany ! !

Refleksja to; dzień po zawodach powinien zakaz wędkowania na dwa dni ! to jest skandaliczne zachowanie   części wędkarzy.

oj będę miał wrogów za prawdę.

Popieram Kolegę w 100 a nawet w 1000%.
Sam  widziałem podobne sytuacje- a,że mieszkam w Opolu to i nad Kanalem Ulgi nie jest to niestety sutuacja rzadka.
A pomysł o zakazie łowienia po zawodach- jest rewelacyjny-popieram!!!
[2011-03-02 18:41]

sp1ap

Cóż? Nie pochwalam, ani nie usprawiedliwiam tych ludzi, chociaż niektórych potrafię zrozumieć! Bo co ma zrobić człowiek, który ze swej 600-700 złotowej rencinki(nieraz o wiele mniejszej) wyszarpnął na opłacenie składek, a w domu bieda aż piszczy, brak środków na chleb, a czasem na wykupienie leków dla ciężko chorej żony??? Znam takie przypadki i jeśli taki człowiek zabierze do domu ryby złowione zgodnie z RAPR i nie przekroczy ich limitu, to nazywanie go "mięsiarzem" uwłacza ludzkiej godności! Nikomu nie życzę, by w przyszłości właśnie jego tak podsumowano, to nieludzkie! Dlatego do apelu o zakaz połowu się nie przyłączę, natomiast uważam, że powinno się znacznie ograniczyć ilość zanęty stosowanej na zawodach! Przecież tam lecą do wody całe tony różnych preparatów o charakterze spożywczym i w dodatku często zakwaszających wodę, jak np chleb, ktorego zakazu stosowania do zanęt nie ma! W pogoni za wynikiem doszliśmy do absurdu i każde zawody wędkarskie, to "wyścig szczurów", i "po trupach" do zwycięstwa! Razi mnie to wszystko i dlatego od wielu lat nie startuję w żadnych zawodach! Pozdrawiam kochających "czyste" wędkarstwo, bez wynaturzeń!!!

Zbigniew emeryt

PS: Jeśli ktoś nie wierzy w stosowanie chleba do zanęt, to niech zrobi rozeznanie, ilu wędkarzy mieli w domu w maszynce do mięsa wysuszony chleb, bo jest on doskonałym dodatkiem wabiącym leszcze, a te się przecież głównie liczą w zawodach, bo szybko mżna ich nałowić pełną siatkę!

[2011-03-04 08:23]