Zaloguj się do konta

Kanał Szczakowski - spining

utworzono: 2011/01/25 10:22
czarny13

Witami pytam :)

Wie ktoś może jaka jest sytuacja na Kanale myśle się tam wybrać (po raz pierwszy) ale nie wiem czy warto wiele ludzi różne rzeczy pisze.

A wiec pytam czy mozna liczyc tam na jakąś rybe ??

No i gdzie najlepiej sie tam wybrać od której strony są jakies miejscówki gdzie mozna rybe spotkać.

Z góry dzięki za cenne rady.

[2011-01-25 10:22]

gites

A chcesz się wybrać na ryby czy po ryby? Bo jak po ryby to jedź do najbliższego rybnego. Na pytanie czy warto odpowiem że jechać na ryby zawsze warto
[2011-01-25 10:26]

czarny13

gites to ze warto to ja wiem :)

ale do rozeznania tematu musialem to pytanie zadac

[2011-01-25 10:50]

KAM

Na kanał szczakowski pojechać zawsze warto choć ostrzegam nie jest to woda łatwa.Na pierwszy wyjazd proponuje odcinek od mostu drogowego przy OW Sosina( nad zbiornikiem o tej samej nazwie) w dół rzeki.Odcinek powyżej ma trudno dostępne brzegi i mało miejsc z głębszą wodą a woda tam krystalicznie czysta więc trzeba mieć indiańskie zdolności aby podejść pstrąga.Częściej niż na wędce widywałem je uciekajace w popłochu jak tylko udało mi się zbliżyć do koryta, niektóre w rozmiarach o jakich można śnic.Natomiast odcinek który polecam po ostatniej melioracji kilka lat temu z pozoru jest nieciekawy lecz uciąg wody większy przejrzystośc mniejsza i zdarzają się rynny w któruch siedzą ukochane kropki.Jak zauważysz głębszą rynnę z ciemniejszą woda w której dna nie widzisz to nie rezygnuj po paru pustych rzutach bo przejście obok takiego miejsca zazwyczaj kończy się podziwianiem odpływającego pstrąga.Wielkości ryb na tym odcinku nie są imponujące ale wymiarki się zdarzają a czasem i niezłe niespodzianki.Jako przyłów zdarzają się okonie i szczupaki.Przed melioracją łowiłem również w bocznym kanale który wpada z prawej strony jakieś 200 metrów poniżej mostu jak tam wygląda teraz nie wiem.Jadąc samochodem skręc w droge nad zbiornik jest tam dosyć miejsca do parkowania a kanał tuż obok,można nawet samochód pod samym mostem tylko tak by nie zastawić drogi którą czasami coś jeździ.
Życzę powodzenia a po przyjeździe napisz co i jak.
KAM
[2011-01-25 11:52]

KAM

Tu masz jeszcze mapę z dokładnym zaznaczeniem miejsca o którym pisze.
http://www.zumi.pl/,,,19.3265024,50.244776,1,4,namapie.html?userMapPointText=Od+tego+mostu+w+d%F3%B3&userMapPointX=19.328768&userMapPointY=50.245632
[2011-01-25 12:37]