Kanał i okonie

/ 19 odpowiedzi
Mam problem z okoniem na kanale widać jak żeruje ugania się za drobnicą ale brać nie chce próbowałem obrotówek ,twisterów ,ripperów ,kopytek ,wahadełek w różnej kolorystyce i wyników nie ma a wiem że tam jest bo ostatnio znajomemu udało się trafić dwa 33cm i 37cm ale to raczej przypadek bo chodził raczej za szczupakiem ?? może ktoś coś podpowie ??
RobertKolo


wniosek z tego taki... trzeba zacząć chodzić za szczupakiem ;) może woblerki? Nie wymieniałeś ich jeszcze... (2013/05/16 11:43)

Bernard51


a może spławik i czerwonego? bardziej sie skusi jak woda przebłyskana. (2013/05/16 17:02)

u?ytkownik116538


Dokładnie, kolega wyżej ma dobry pomysł, okonie może również na spławik łowić. Mój wujek też miał kiedyś taki problem że rzucał dosłownie pod pysk żerującym okoniom ale nie chciały nawet skubnąć ani woblera, ani obrotówki, niczego a drobnica jak delfiny wyskakiwała z wody. Założył spławik, średniej wielkości rosówkę na pojedynczy hak i taki 30 cm. mu uderzył :) (2013/05/16 17:56)

TyberxSpin


Również zgadzam się z przedmówcami :D Spróbuj może jakiegoś woblerka max 4-5cm oczywiście płytko pływający w imitacji jakiegoś małego narybku bądź małego okonika. Jeżeli to nie zadziała to popróbuj na rosówkę:D (2013/05/16 19:05)

grisza-78


Ja bym ci polecił boczny trok, albo drop shot, skoro tradycyjne metody zawodzą. I jeszcze jedno - koledzy mówią o woblerach, niezły pomysł, ale ja polecam ci spróbować jeszcze cykady. Sam łowię okonie i akurat w tym sezonie jak na razie na gumy mam słabe, wręcz beznadziejne wyniki, a cykada pomogła. Nie powiem, że jest super, ale na cykadę miałem choćby dzisiaj o wiele więcej brań. Pozdro! (2013/05/16 20:30)

new-blaszak-bar


no właśnie byłem dziś z bocznym trokiem i z woblerami i kompletnie nic :( (2013/05/17 11:31)

grisza-78


Czyli nasuwa się taki wniosek - powiem, co słychać u mnie ; okonie nie biorą na nic, co najwyżej odprowadzają przynętę do brzegu, czasami ją podskubując, co lekko widać na szczytówce, ale zaciąć tego nie idzie za cholerę. Myślę, że bardzo długa zima zrobiła swoje i ryby, które powinny już być w super kondycji i brać jak nienażarte, są po prostu jeszcze jakieś schorowane i trzeba dać im jeszcze trochę czasu. Może za tydzień....... (2013/05/17 22:12)

wirefree


Bardzo duzo zalezy od łowiska w jakim łowisz Dzisiaj np byłem na 3 stawach leżacych blisko siebie w ktorych sa okonie stawy roznia sie wielkoscia głębokością i kolorem wody a co za tym idzie pewnie tez Ph itp. Na 1 stawie okonie brały tylko na białego robaka na 2 na nic a na trzecim waliły we wszystko co sie poruszało. W kazdym badz razie ja zawsze zaczynam od małego paprocha w kolorze herbaty prowadzony przy samym brzegu wolno z podskokami i na to zawsze jakiś maluszek wezmie. Z tymi wiekszymi to już zabawa bo trzeba je zlokalizowac a pozniej zachecic do zabawy. jak widzisz ze odprowadzaja przynete to zatrzymuj na chwile czesto w taki momencie nastepuje atak.



 

(2013/05/17 22:48)

u?ytkownik102837


Ja bym polecił boczny trok, ponieważ gdy ryby na twoim łowisku są nie aktywne to wydaje mi się że garbuski mogą się skusić na małego twisterka prowadzonego powolnym tępem. Albo gdy boczny trok się nie sprawdzi to proponuje ci popróbować na żywca, na pojedynczy hak załóż małą ukleje, i kombinuj z gruntem, ważne jest też to żebyś nie rzucał żywca w jedno miejsce i czekał aż przez przypadek coś ci uderzy, musisz chodzić z żywcówką prawie jak ze spiningiem i szukać miejsc gdzie okonki stoją. Gwarantuje ci że w 100% coś się na to skusi :)

Pozdrawiam, i życzę sukcesów. (2013/05/18 10:09)

Iras1975


Jeśli gonią drobnice po powierzchni, to spróbuj założyć na lekką główkę jigową małe gumki do drop shot i prowadzić drobnymi skokami pod powierzchnią, od czasu do czasu pochlap przynętą jak popperem. Powinno zadziałać.. u mnie się sprawdza. (2013/05/18 11:09)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

wirefree


Połapałem dzisiaj chyba z 30 okonkow i na jednym ze stawow ktore odwiedziłem niespodzianka okon 18cm ociekajacy mleczem. Ale w wiekszosci łowisk biora na wieksze obrotowki lub wolno prowadzone po dnie małe twistery motoroil z brokatem.

(2013/05/18 21:51)

new-blaszak-bar


dzięki tego nie próbowałem spróbuje gumek do drop shota i chciał bym zaznaczyć że ja raczej wolę spiningować i w ten sposób trafić okonka . ale dziękuje za wasze komentarze ale właśnie wróciłem z rybek i nadal na zero obskoczyłem jakieś 10km lini  brzegowej na kanale i dalej na zero próbowałem na boczny na i na klasyczny ale z rozmów z innymi też są na zero nawet ci co siedzą za biało rybem nie wiem co jest grane tak na marginesie to w zeszłym tygodniu był taki jeden jedyny dzień że ryba brala jak głupia i to ani stopniowo nie wzrastało ani nie malało to jest dziwne może to przez poziom wody ??  (2013/05/19 11:25)

Przemas83


Przypomnij sobie ten dzień kiedy brały i wyciągnij wnioski. Obserwacja wody jest ważna, poziom wody może być kluczowy tak jak temperatura i uciąg w danym dniu. Jeżeli jest to kanał to te 3 czynniki napewno mają znaczenie na brania ryb. Z przynęt na okonie polecam blaszki obrotowe nr 2 i 3 oraz gumy do 8 cm.  Ja łowię tej wielkości przynętami szczupaki i czasami  okonie , ale okonie są zawsze konkret! Na boczny z paprochem nie próbuj bo tylko małe okonie pokaleczysz! (2013/05/19 14:51)

new-blaszak-bar


no tak i wydaje mi się że wszystko jest tak samo tylko woda wyższa bede probował gumkami do dropa (2013/05/19 15:13)

marecki27-1979


Kolego mi jak nie brały to próbowałem na haczyk na bocznym troku założyć czerwonego robala,sztuczną ochotkę albo imitację kiełża i generalnie muchy których używają muszkarze.
Spróbuj na koguty resztę fachowcy napisali przede mną,spróbuj może na spin-mad,taka wylewana główka ze skrzydełkiem...
Cóż ja jestem taki uparty ,że prędzej bym się zesrał w gacie niż odpuścił  jakbym miał takie widoki jak ty.
Nie jest sztuka łowić jak wszyscy dookoła łowią na twoim łowisku,sztuką łapać jak nikt nie łapie.
Nie wiem na co machasz,tzn żyłka czy pletka,to tez ma znaczenie ja w zime łowiłem okonie na spina na kanale z ciepłą wodą na żyłkę 0,10mm   0,12mm, jak tylko założyłem grubszą 16,18 to ilość brań spadała  lub zanikała.Z pletką znowusz spinki się zdarzały,ale to kwestia kija i regulacji hamulca.
Kanał jest specyficznym łowiskiem,dzisiaj ryby łapiesz tu a jutro 0,5km dalej,ja tak miałem musiałem latać za rybą i wyniki były.
Spining to metoda dla aktywnych, choć z nam takich co nieraz stoją 4 godz i cały czas rzucają w jedno miejsce y wyjmują okonia,sandacza czy szczupaka.
Złotej recepty nie ma ,są wskazówki,rady co mogą Ci pomóc.
Napisz proszę na jakim łowisku dokładnie łowisz,może znam kogoś kto tam łowi.
Znam wielu wędkarzy z różnych miejsc w Polsce i za granicą.Daj znać jak Ci idzie.
Pozdrawiam (2013/05/19 15:34)

JOPEK1971


Mam problem z okoniem na kanale widać jak żeruje ugania się za drobnicą ale brać nie chce próbowałem obrotówek ,twisterów ,ripperów ,kopytek ,wahadełek w różnej kolorystyce i wyników nie ma a wiem że tam jest bo ostatnio znajomemu udało się trafić dwa 33cm i 37cm ale to raczej przypadek bo chodził raczej za szczupakiem ?? może ktoś coś podpowie ??



Pewny jesteś że to okonie goniły drobnicę?Okoń jak goni to ściga uciekającą drobnicę cmokając pyskiem po powierzchni,przeważnie robi to stadnie i w tym czasie nie jest wybredny.Najlepszymi przynętami będą te które łatwo prowadzi się płytko i agresywnie. (2013/05/19 16:24)

new-blaszak-bar


ja mam żyłkę 0,12 przypon do bocznego robiłem 0,10 z desperacji jestem przekonany na 1000% ze to okonie i próbowałem juz wszystkiego o prócz sztucznej ochotki czy robaków jutro bedzie próba na drop shota a łowie na kanale ulgi w Gorzowie Wielkopolskim . (2013/05/19 21:42)

max2015


Pewnie, spławik i czerwony robaczek albo rosówka. I na 100% masz. (2013/05/24 13:27)

marecki27-1979


ja mam żyłkę 0,12 przypon do bocznego robiłem 0,10 z desperacji jestem przekonany na 1000% ze to okonie i próbowałem juz wszystkiego o prócz sztucznej ochotki czy robaków jutro bedzie próba na drop shota a łowie na kanale ulgi w Gorzowie Wielkopolskim .





Z tym łowiskiem lipa ,nie znam nikogo.
Daj znać jak ci idzie? (2013/05/25 20:09)