Kanadyjka na zawody podlodowe

/ 6 odpowiedzi
Witam otóż będę miał niedługo zawody pod lodowe, chciałbym aby ktoś mi doradził jaką wędeczkę kupić. Mam do wyboru : Bałałajka - 13 zł i Kanadyjka - 16 zł nastawiam się tylko i wyłącznie na mormyszkę wolframową i ochotkę haczykową i nie wiem w końcu która będzie lepsza. Z góry dzięki . Aha i bym zapomniał jeszcze jakie siedzisko będzie wygodniejsze na 2 godziny łowienia spodlodu, skrzynka mikado : http://allegro.primavera-agd.pl/mikado/skrzynia/skrzyniaa
Lub Normalne krzesełko z oparciem : http://www.wedkarski.com/5603-pmain/krzeselko-z-torba-10169-mikado.jpg
Podsumowując.. Kanadyjka czy Bałałajka i Jakie siedzisko do łowienia :)
Z góry dziękuje.....
max1998


W wyborze wędki ci nie pomogę, ale co do siedziska do weź swoją skrzynie na której siedzisz jak łowisz na tyczkę. A wy ogóle to nie wiem czy pojadę na te zawody:( (2013/01/13 15:02)

s1bartosz


Znakomita większość zawodników łowi bez siedzenia jakiegokolwiek - na kolanach, stosując przy tym specjalne ochraniacze. Chodzi tu o zachowanie odpowiedniej odległości od przerębla, osłonięcie przed wiatrem i precyzyjne poprowadzenie mormyszki. Oczywiście dużo treningów bo łowiąc bałałajką trzeba sobie wyrobić koordynację ruchów dla zachowania odpowiedniej szybkości. Jeżeli wcześniej nie miało się styczności z tego typu łowieniem to lepsza będzie bałałajka (chociaż nie koniecznie bo zasada wędkowania jest praktycznie identyczna). Pamiętać należy o tym, że nie można kupić bałałajki i od razu na nią łowić. Konieczne jest przerobienie - zastosowanie odpowiednio długiej szczytówki tak aby cała wędka miała regulaminowe 30 cm. kolejno wklejenie rureczki sylikonowej do przeprowadzenia żyłki do kołowrotka. Konieczne jest również dobranie gumek które poprowadzą żyłkę/ewentualne dorobienie przelotek (stosuje gumki takie z dziurką do poprowadzenia żyłki) To chyba tyle. (2013/01/13 15:15)

Stypa63


Osobiście doradził bym uklęknąć przed przeręblem i łowić w tej pozycji, ale jeśli wolisz siedzieć to tylko na skrzyni bo na zwykłym krzesełku jest strasznie zimno w d..... Jeśli chodzi o wędeczke to nie ważne czy jest to bałałajka czy kanadyjka bo w jednej i drugiej musisz wymienić szczytówkę, a cała reszta wędki jest tylko po to żeby po łowieniu zwinąć żyłkę. (2013/01/13 15:30)

marcinWWY


Maksiu no pojedź zemną chociaż raz sobie pojedziemy, mama moja też mówi abyśmy pojechali razem powiedz też tam swojej mamie abyś pojechał :/ (2013/01/13 15:30)

marcinWWY


Stypa jak to wymienić szczytówkę widziałem w wedkarskim że w opakowaniu były 2 szczytówki w bałałajce (2013/01/13 15:32)

Stypa63


Stypa jak to wymienić szczytówkę widziałem w wedkarskim że w opakowaniu były 2 szczytówki w bałałajce



Może i są dwie ale to taki plastikowy badziew że szok. Kup sobie do tego pełną szczytówkę z włókna szklanego (koszt 3 zł) i będziesz mógł zrobić sobie wędkę takiej długości jaka tobie pasuje, oczywiście nie krótszą jak 30 cm. (2013/01/13 15:45)