Kamuflaż wędkarza i sprzętu wędkarskiego warto?

/ 41 odpowiedzi / 5 zdjęć

• konto usunięte

Chciałbym zaprosić do dyskusji na temat czy warto stosować kamuflaż? Czy warto ukrywać siebie i sprzęt przed wzrokiem ryb? Jakie są wasze spostrzeżenia i jaki kamuflaż ewentualnie polecacie?
JKarp

CześćSzczególnie muszę się kamuflować jak wywożę zestawy 150m :-)Uważam, że ważniejszy niż kamuflaż jest sposób zachowania na brzegu. Jak nie będziemy tupać, skakać biegać itp to i kamuflaż nie będzie potrzebny.Janusz JKarp (2011/12/06 07:39)

użytkownik96129

Nie zapominajmy, że ryby widzą kolory i ich zestawienie inaczej niż ludzie, taki kamuflaż w pewnych warunkach pogodowych, może być dla nich jeszcze bardziej widoczny niż dla nas. (2011/12/06 09:05)

sumik1974

Kamuflaż nie jest potrzebny jak łowisz na grunt z brzegu i zestaw ląduje kilkadziesiąt metrów dalej.Na rzekach jak łapiesz blisko brzegu to lepiej nie wyróżniać się od otoczenia i nie wykonywać gwałtownych ruchów bo ryba reaguje na takie zachowanie.A cisza to podstawa na rybach. (2011/12/06 11:15)

Randal

Nie stwierdziłem aby strój miał znaczenie. Startując od wielu lat w zawodach spławikowych ubierałem się różnie, nawet w jaskrawe kolory. Zauważyłem jednak że odgłosy kroków, tupanie, płoszą ryby. Nie wskazane jest również chodzenie wzdłuż linii brzegowej, ryby zwracają na to uwagę. (2011/12/06 12:04)

użytkownik95399

A co ze spiningiem? Ubrania i błyszczące naklejki na wędkach mogą odstraszyć ryby? (2011/12/06 14:00)

JKarp

CześćMoże i jakieś bliki mogą dawać te naklejki. Mimo wszystko uważam, że nie pomoże najlepszy kamuflaż jak na brzegu będziemy się zachowywać jak słoń w składzie porcelany.JK (2011/12/06 14:19)

ryukon1975

A co ze spiningiem? Ubrania i błyszczące naklejki na wędkach mogą odstraszyć ryby?

Łowię w stosunkowo płytkiej podkarpackiej rzece.Tu człowiek to rzadko spotykany okaz:)Uważam że gdy spinninguję w czasie marszu kamuflaż ma znaczenie.
Przez kamuflaż nie rozumie tego że muszę mieć na sobie wojskowe spodnie ukradzione z jednostki :) czy kupionych na allegro z BW i pomalowanej twarzy.:)
Kamuflaż to dobranie ubrania o stonowanych naturalnych barwach i nie kontrastujących z sobą.
Nad wodą jest pełno refleksów świetlnych i najbardziej błyszczący kij nie odstraszy ryb.
Oczywiście wszystko to zniweczy jak na opasce uderzę kamieniami o siebie,lub będę chodził po brzegu jak opętany w tą i z powrotem.
To mój kamuflaż  na piaszczysty brzeg i "troszkę" zakrzaczony.
(2011/12/06 14:49)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Diablo

Kamuflaż to wymysł firm wędkarskich aby zarobić trochę więcej na wędkarzach wciskając im drogie ubrania. (2011/12/08 14:55)

użytkownik95399

A co ze spiningiem? Ubrania i błyszczące naklejki na wędkach mogą odstraszyć ryby?

Łowię w stosunkowo płytkiej podkarpackiej rzece.Tu człowiek to rzadko spotykany okaz:)Uważam że gdy spinninguję w czasie marszu kamuflaż ma znaczenie.
Przez kamuflaż nie rozumie tego że muszę mieć na sobie wojskowe spodnie ukradzione z jednostki :) czy kupionych na allegro z BW i pomalowanej twarzy.:)
Kamuflaż to dobranie ubrania o stonowanych naturalnych barwach i nie kontrastujących z sobą.
Nad wodą jest pełno refleksów świetlnych i najbardziej błyszczący kij nie odstraszy ryb.
Oczywiście wszystko to zniweczy jak na opasce uderzę kamieniami o siebie,lub będę chodził po brzegu jak opętany w tą i z powrotem.
To mój kamuflaż  na piaszczysty brzeg i "troszkę" zakrzaczony.

O to chyba w tym chodzi Kolego @ hefeed8. Stonowane niezbyt jaskrawe i krzykliwe kolory wystarczą aby pozostać niewidocznym dla rybek. (2011/12/09 13:19)

ryukon1975

Dokładnie Kolego Witchman ,trzeba zauważyć granicę pomiędzy realiami a czystą komercją o której wspomniał Kolega Diablo.
Czy na fotce kontrastuję z otoczeniem? Mam na sobie zwykłe piaskowo -szare bojówki i sprany zasłużony w wędkarskich bojach tshirt.
Dodam że na tamtej miejscówce w tym ubranku zacinałem bolenie w odległościach 6-10 m od szczytówki ,i nie mam tu na myśli śledzi do 50 cm. (2011/12/09 13:45)

użytkownik95399

Dokładnie Kolego Witchman ,trzeba zauważyć granicę pomiędzy realiami a czystą komercją o której wspomniał Kolega Diablo.
Czy na fotce kontrastuję z otoczeniem? Mam na sobie zwykłe piaskowo -szare bojówki i sprany zasłużony w wędkarskich bojach tshirt.
Dodam że na tamtej miejscówce w tym ubranku zacinałem bolenie w odległościach 6-10 m od szczytówki ,i nie mam tu na myśli śledzi do 50 cm.

No i to jest dla mnie wyznacznik, jesli braly plochliwe bolenie to znaczy ze kamuflaz nie jest konieczny (2011/12/11 20:33)

ryukon1975

Ja się dziś kamuflowałem.
Jednak jedynym powodem tego kamuflażu było to że kupiłem tanio kurtkę na ryby.:)))
Jak zobaczyłem cenę to wszystko mi się w niej podobało.nawet kamuflaż.:)))
(2011/12/11 20:39)

Diablo

Śmieszy mnie "profesjonalizm" niektórych wędkarzy. Czasem nad wodą spotykam takich co mają spodnie, koszulkę, czapeczke  buty... wszystko w kolorze moro. Do tego koniecznie okulary polaryzacyjne. I lezie po kamorach jak łajza przewracając wszystkie:) Kasy na ubrania wydał sporo a rybki nie brały - pewnie kormorany zjadły ... (2011/12/11 23:48)

ryukon1975

Według tego dużo mi brakuje do "profesjonalisty" ( patrz foto:))a tak się starałem. :)
Kupiłem kurtkę Bundeshwery sto procent kamuflażu.:) Jednak ciągle mam czarną czapkę ,zwykłe czarne spodnie i buty.Nawet okulary zwykłe na "ślepotę".:)
Kolego Diablo!!! Zrobiłeś ze mnie publicznie kompletnego "łamatora".:))) Dzięki jednak za wskazówki ,po kolejnej wizycie w sklepie będę wędkarzem w każdym calu,w każdym calu swoich ciuchów.:)))

(2011/12/12 07:16)

użytkownik95100

W 100% się zgadzam z Kolegami. Nie szata czyni wędkarza! :))) Cóż, jeśli ktoś ma ochotę wydać kilkaset złotych za kurtkę lub gatki, czemu nie - będzie miał na pewno dobre, wygodne i trwałe ciuchy, choć kiedyś zakupiłem Gore-Tex'a za... za - za dużo, bo i tak się rozlazł po sezonie a jak lało to chyba lepiej by druszlak człowieka okrył... Na pstrągi czerwonej czapki bym jednak nie włożył... ;)))  (2011/12/12 08:26)

Diablo

W 100% się zgadzam z Kolegami. Nie szata czyni wędkarza! :))) Cóż, jeśli ktoś ma ochotę wydać kilkaset złotych za kurtkę lub gatki, czemu nie - będzie miał na pewno dobre, wygodne i trwałe ciuchy, choć kiedyś zakupiłem Gore-Tex'a za... za - za dużo, bo i tak się rozlazł po sezonie a jak lało to chyba lepiej by druszlak człowieka okrył... Na pstrągi czerwonej czapki bym jednak nie włożył... ;))) 

Nie szata... Ale niektorzy nie potrafia złowić ryby więc wtedy przynajmniej wyglądają jak wędkarze :) (2011/12/12 13:30)

macros111

Według tego dużo mi brakuje do "profesjonalisty" ( patrz foto:))a tak się starałem. :)
Kupiłem kurtkę Bundeshwery sto procent kamuflażu.:) Jednak ciągle mam czarną czapkę ,zwykłe czarne spodnie i buty.Nawet okulary zwykłe na "ślepotę".:)
Kolego Diablo!!! Zrobiłeś ze mnie publicznie kompletnego "łamatora".:))) Dzięki jednak za wskazówki ,po kolejnej wizycie w sklepie będę wędkarzem w każdym calu,w każdym calu swoich ciuchów.:)))

Witam kolege !

Ja stosuje dokladnie taki sam kamuflaz jak kolega,kurtka Bundeswery ,spodnie robocze na szelkach i zielone gumo-filce.

Ale widze ze na wiosne trzeba bedzie doposazyc swoj kamuflaz,bo w/g co niektorych wedkarzy profesionalistow bez tego ani rusz i nie powedkujemy Panie kolego.

Powodzenia.

(2012/02/19 07:15)

ryukon1975

Jakby nie patrzeć gumofilce są tradycją nad naszymi wodami,są tanie i w niektórych porach roku praktyczne.
Jestem pewny że jeszcze długo ich nie przebiją np.spodnie spinningowe Shimano za 2500 zł,jakie ostatnio widziałem.

Gumofilce-rodzaj(typ) obuwia i nic więcej,przynajmniej dla mnie bo niektórzy różnie rozumieją to słowo :) (2012/02/19 07:35)

J-A-C-E-K

A gdyby jednak się nie sprawdził... (2012/02/19 08:31)

obcy91

Tosz to nawet srajtaśmę robią w kamuflażu :P chyba żeby nie było widać gdzie wędkarz zostawił po sobie ślady - a nawiasem mówiąc jest to bardzo wkur*** jak idziesz a tu nagle pod nogami ludzka kaka... Srać w domu Panowie!!! (2012/02/19 09:07)

obcy91

Jak myślicie sprawdzi się :)?

Myślę że nie bo buty rzucają się w oczy :) (2012/02/19 09:08)

ryukon1975

Tosz to nawet srajtaśmę robią w kamuflażu :P chyba żeby nie było widać gdzie wędkarz zostawił po sobie ślady - a nawiasem mówiąc jest to bardzo wkur*** jak idziesz a tu nagle pod nogami ludzka kaka... Srać w domu Panowie!!!

I do tego zakamuflowana.:)
Nie ma kolegów nad wodą,tam jak na wojnie.:) (2012/02/19 09:24)

haja

Jak myślicie sprawdzi się :)?

Nie jest najgorzej :) (2012/02/19 09:25)

Bernard51

Do zdjecia jest wspaniala tylko po odpustach jezdzic i z dziecmi za kase robic zdjecia (2012/02/19 09:36)