KAMIONKI w okolicy Torunia

/ 6 odpowiedzi

  • konto usunięte

OkońLinLeszcz
Witam serdecznie mam zamiar się wybrać na paro dniowy wypad na Kamionki w okolicy Torunia. Jeszcze tam nie łapałem i nie wiem jakich okazów mogę się tam spodziewać wiec pytanie jest takie Panowie i Panie na co się tam nastawić ? ? kto wie jaka jest maxymalna głębokość a jaka jest przeciętna jak dno wygląd i jak tam z ryba czy ciężko czy na efekt mogę liczyć podkreślam że wypad jest na kilka dni i kilka nocy :) PDK
Figaro


Witaj, zaglądnąłem i odpowiadam: na Kamionkach łowiłem ostatnio 2 lub 3 lata temu. Tam jest ryba. Duże karpie i amury. Tam można dostać lina, całkiem przyzwoitego. Piękna płoć która żeruje pomiędzy określonymi godzinami. Tzn karmiłem w jedno miejsce przez trzy dni i czwartego dnia ławica pięknej gruntowej płoci na pól godziny podpływała ja łowiłem i pomimo dalszego zakarmiania odpływała. Tak było co dzień przez mój pobyt w Kamionkach. Lina można dostać w drugiej części tzn po przeciwnej od plaży. ale lina łapałem tam kiedy było jeszcze przed sezonem. Natomiast na karpie trzeba uważać bo mogą zniszczyć sprzęt. Jak się zapomnisz i spuścisz kabłak kołowrotka to mogą kij połamać - co mnie spotkało.Dno jeziora przypomina regularną nieckę o max głębokości 12 m w centralnej części jeziora. Bogata roślinność zanurzona tworzy ponktowe "kominy". Szczupłego tam nie znajdziesz, jest trochę okonia ale do rekordowych rozmiarów trochę mu brakuje. Życzę połamania kija. Ja chcę trochę popróbować na Chełmżyńskim. Jak będzie ok to dam znać. Pozdrawiam (2009/06/30 09:35)

u?ytkownik3053


wielkie dzięki :) a jak chodzi o Chełmżyńskie to mój wujek tam regularnie łowi z łódki na szczupłego i jak chodzi o niego to brania są i można go połapać ale w granicy 45/55cm takie sztuki najczęściej wchodzą na spining a jak już coś większego to trzeba być cierpliwym a jak chodzi o białą rybę to nie raz widziałem zdjęcia jak nałapał pełno płoci :) a jak w tym sezonie to jeszcze mi nic nie wiadomo wiec czekam na info :) też dam znać jak wrócę z wypadu POZDRO (2009/06/30 11:04)

tomaszl888


W Kamionkach glebokosc dochodzi do 16m,dzieli sie to jezioro tak jakby na dwie czesci mniejsza z li cznymi mostkami i wieksza od plazy .Tam masz duzo gatunkow ryb,liny i okonie sa bardzo duze ,szczupaka jest tez duzo,jedynie sandacza jest mniej.Jest tez tolpyga i wegorz.Kilku znajomych tam moich łapie.Jesienia jak lowilem na Grodnie to rozmawialem z kilkoma starszymi panami ktorzy tam bardzo czesto lowią z lodki i powiedzieli mi ze jest tam piekny okoń.Ja akurat mieszkam kolo Chełmżynskiego i wole tu łowić. (2009/07/01 07:18)

u?ytkownik3053


czyli na szczupłego mogę liczyć to fajnie na pewnie na coś większego będę starał sie zapolować i skuszę się na węgorza :) pozdro i dzięki (2009/07/01 12:46)

kris9486


NA kAMIONKACH LIPA TO LEPIEJ RADZE WYBRAĆ SIĘ 4 KM DALEJ NA GRODNO W OKOLICACH KAMIONEK OKAZY SOLIDNE lESZCZA,KARPIA . POLECAM MUJ TEL JAK COŚ 511 160 411 (2009/07/03 23:54)

u?ytkownik3053


Wiem na grodnie łapałem nawet na zawodach... ale nie miałem jeszcze wrażeń na kamionkach wiec postanowiłem się tam zabrać :) (2009/07/04 01:00)