Kamera do relacji z wędkowania

/ 9 odpowiedzi
Witam:) Koledzy doradzcie mi i podpowiedzcie jaką kamerkę kupić do wyprawy wędkarskiej.Budzet to max 800zł. Cel głównie to Relacja ze spinningowania ale także wędkarstwo gruntowe...Proszę was o podpowiedz w sparwie kamery a także opaski na klate,czoło i również statyw. Rozglądałem się za Go Pro Silver ,może podpowiedz z waszej strony :) Byłbym wdzięczny za program w którym będę montował filmy i może coś na ten temat. Z Góry dziękuję :)
barrakuda81


Nie inwestuj w Chinole! Lepiej dozbieraj i kup GoPro ( najlepiej nową), dokup akcesoria. Żadnych Xiaomi, Ekenów i innego gówna bo to strata pieniędzy.Jak dobrze trafisz podziała a jak źle to pare razy użyjesz i smietnik bo poziom wykonania taniej chińskiej elektroniki jest beznadziejny.To poprostu elektrośmieci.Zawsze wyznaję zasadę że jestem za biedny żeby kupować byle co i wiem z autopsji że jest ona słuszna.Nauczony doświadczeniem pewnych rzeczy poprostu do ręki nie biore a Chińczycy powinni mieć embargo na dostawe taniej elektroniki do UE bo to tylko śmieci z którymi później musimy sie bujac. (2019/02/21 12:54)

51Marek


A wiesz skąd pochodzi spora część każdej kamery "go pro"? Made in PRC i made in China(Tajwan). A moim zdaniem, Xiaomi, nie tylko nie ustępuje "go pro" ale ... A wszystko zależy o jakim modelu mówimy. Go pro możesz już za nieco ponad 200 złotych mieć! Nowy z 24 miesięczną gwarancją ze sklepu. Wszystk zależy od modelu o którym mówimy. (2019/02/21 16:34)

barrakuda81


Rozumiem to ale polecam aby Kolega sobie zainwestował w sprzęt markowy i droższy.Wybór modelu to zawsze kwestia ceny.Jednego stać na 4K w 120 klatkach a drugiego na 1080p w 30 kl. - ważne żeby działało a nie sypał się z tego ryż:-) Wiem że ma na bank wnętrzności z Chin lub nawet jest tam składany ale płacąć za markę płacisz też za materiały, jakość wykonania,kontrolę jakości i serwis który istnieje ( chociaż takich dupereli się raczej nie naprawia tylko wymienia)...Moim zdaniem chińszczyzna jest nic nie warta ale to tylko moje zdanie.Mówiąc chińszczyzna mam na myśli Xiaomi, Huawei, Eken i takie tam elektrośmieci.Pewnei że te najdroższe modele mogą być wyższej jakości ale "mogą" to za mało jak dla mnie.Oczywiście Chińczycy potrafią zrobić dobry sprzęt ale on niestety kosztuje więcej - to oczywiste. (2019/02/21 19:41)

oldboy


Dla mnie największą zaletą były jak najmniejsze wymiary kamerki, bo taka dla wędkarza jest najlżejsza i najwygodniejsza.
Filmów dla Hollywood kręcić nie będę, więc kupiłem sobie kamerkę Polaroid Cube za 399 zł plus karta pamięci SD 32GB Sandisk micro 80 MB Ultra - razem 457 zł
Kamerka ta ma przyzwoite parametry (do sprawdzenia w Internecie). Jest to oczywiście kamerka chińska, ale na licencji USA. Do montażu używam bardzo przyjaznego, intuicyjnego programu Movavi Video Suite.
W ofercie nie znalazłem jednak przydatnych dla mnie akcesoriów, więc wykonałem je sobie w domowym warsztacie. Statywu nie używam, bo kręcę filmiki o rybach, a nie o mnie :) Pozdrawiam (2019/02/21 21:39)

maniekzzz


ja osobiście używam Xiaomi i działa bez najmniejszego problemu- dokupiłem dodatkową baterię, kartę 32 gb i oczywiście wodoszczelne etui. (2019/02/22 08:51)

andek


Kupiłem, i jak na razie nie mam powodów do narzekań kamerke ORLLO - zajrzyj na ich strone a może znajdziesz to czego szukasz. (2019/02/22 16:18)

51Marek


Wracając, ja mam smartcams 4k ultra hd. Głównie do jazdy na rowerze. Kupiona z nieco ponad 200 złotych. do tego cały osprzęt(także do filmowania pod wodą) i dodatkowe 2 baterie. Na filmiki z roweru nie narzekam. Natomiast w czasie łowienia ryb, rewelacja. Jest nawet bojka ochronna przed utopieniem, ale ja próbuję jakoś ją wykrzystac do prób filmowania pod wodą w czasie łowienia. Na razie ... róznie ;-) (2019/02/23 10:04)

grisza-78


Używam od dawna Gopro Hero, a od niedawna Gopro Hero 5 Black . Chciałem kupić model 7, ale nie widzę sensu, ponieważ nie jestem technikiem filmowym, nie znam się na tym wszystkim aż tak bardzo, więc nie potrzebne mi najnowsze dziecko Gopro. W modelu 5 black, masz komendy głosowe, co jest niesammowitym plusem, zwłaszcza, kiedy trzymasz rybę w obu rękach przed sobą i mówisz "gopro take a photo" . Rózne, różniste opcje jakości video z opcją 4k oczywiście. Wiele innych bajeróiw, których ja pewnie nigdy nie wykorzystam. Gdybyś trochę nadwyrężył budżet, to właśnie Gopro 5 black, serdecznie mogę polecić. Jeśli nie potrzebujesz tylu opcji, kup zwykłą Gopro Hero. Bardzo prosta w użyciu, bezawaryjna kamera. Osprzęt Gopro swoje kosztuje, bo sam zapłaciłem sporo, ale na Aliexpress masz zamienniki, które kosztują śmieszna pieniądze. Kupisz dosłownie wszystko, co potrzebne do kamerki. Programy, których ja używam, to Gopro Studio ( jednak niestety bez opcji "update", ponieważ Gopro przestało wspierać ten program), oraz Gopro Quick, ale tutaj niestety zrobisz film o maksymalnej długości 60 sekund. (2019/02/26 22:18)

michal86fishsl


Dzięki WIelki Chłopaki. Kupilem GpPro 5 Black. Jestem zachwycony. Zobacze Jak zmontuje pierwszy film... :) (2019/03/02 15:34)