Zaloguj się do konta

Kamatsu-plecionki i żyłki.

utworzono: 2014/02/09 10:45
kuba234p

Chce kupić ich plecionkę przyponową , ale nigdy nie urzywałem ich żyłek i plecionek dlatego chce wiedzieć czy opłaca sie wydać kaskę?
Plecionka którą chcę kupić: 
[LINK]

I napiszcie swoje przygody z ta firmą , ja sam urzywam (czasami) ich akcesoriów takich jak krętliki,agrafki itp. 
Zdarzyło mi sie też mieć kilka razy ich haczyki , ale są troszkę słabsze. [2014-02-09 10:45]

rudelek

Witam poczytaj tu http://fishing-test.pl/yki-i-plecionki/25-yki-i-plecionki/439-plecionka-kamatsu-techron-014mm [2014-02-09 11:44]

kuba234p

Witam poczytaj tu http://fishing-test.pl/yki-i-plecionki/25-yki-i-plecionki/439-plecionka-kamatsu-techron-014mm



Heh czytałem już to , i wynika że pleciona nie jest zła tym bardziej że chce ją urzywać an przypony , no dobra ty chyba ją wezme teraz tylko została średnica do feedera , jaką byście polecali rybki do 5 kg? [2014-02-09 11:55]

kuba234p

Moze ktoś jeszcze coś napisze o tej firmie , i jej linkach wędkarskich??? [2014-02-09 19:39]

notaki

Kamatsu to firma ze średniej mocno półki. Stosuję czasem haki  firmowane ich logo i ich stosunek ceny do jakosci jest bardzo zadowalający.
Ostatnio zacząlem kupowac wylącznie ich haki muchowe. Cena o połowę niższa niż innych a jakość bardzo zadowalająca.
[2014-02-09 22:35]

rudelek

U mnie plecionka Kamatsu Techron oliv na pstrągowaniu się nie sprawdziła na każdym wyjeździe robiły się brody,straciłem jej 30m ze 100m a mam ją tylko miesiąc.  [2014-03-01 14:18]

Grzesiek75

Ja z kamatsu kupuje tylko haczyki , główki i agrafki z krętlikami. [2014-03-01 17:30]

kuba234p

Przepraszam, w końcu zapomniałem o tym wątku.Przesyłka juz dawno przyszła , zamówiłem te plecionki Kamatsu 0,08 i cholerne ustroństwo :/Nie dość że średnica 0,08 ma "rzeczywistą" średnicę 0,12 lub i 0,14 to się "rozdwajała" co było bardzo nie korzystne dla węzła , i z  resztą samej linki.Stanowczo nie polecam a  ja straciłem 16zł , bo zakupiłem 2  szpulki tej przereklamowanej przyponówki :/. No bo w  końcu przedstawicielem jest Konger :/Za to na przypony gruntowe (np. do gruntówki i feedera, ja tak przynajmniej stosuje) polecam plecioneczkę Jaxon New Comcept Line Premium , nie przegrubiona, wytrzymałość się trzyma , ładnie zaciska sie na węzłach i splot włukien na ocenę 6+ ;). Nie ejstem zwolennikiem Jaxon'a  ale ten wyrób jest do pochwalenia :)*Nie wiem jak plecionka sprawdza się na kołowrotku ale na przypony jest perfekcja (mowa o polecanym Jaxoni'e) [2014-03-01 20:09]

Sith

KAMATSU Techron Olive Green bardzo dobrze sprawdza mi się zarówno w tradycyjnym spinningu, jak i w zestawie castingowym z multiplikatorem. Używam tej plecionki w grubościach 0,03, 0,08 i 0,14, w każdej z nich nie doświadczyłem bród, splątań takich jak w plecionkach JAXON-a lub MIKADO. Nie miałem też żadnych przykrych doświadczeń z jej wytrzymałością.
Uważam, że to jedna z najlepszych spinningowych plecionek budżetowych na naszym rynku. Jeśli komuś się plącze, rozplata lub niespodziewanie zrywa, to albo trzeba szukać przyczyny w niedobraniu sprzętu, albo kupiono "podróbę".
W żadnym przypadku nie polecam plecionek JAXON-a, bo to produkt poniżej jakichkolwiek norm. Ostatnio srodze zawiodłem się też na plecionce VARIVAS Light Game PE 0,3, która nieprwdopodobnie plątała mi się na multiplikatorze i po jednym łowieniu 140.- zł poszło do kosza ;> [2019-07-06 07:42]

SlawekNikt

Masz Aleks rację. Techron to dobra budżetowa plecionka. Oczywiście jest "odrobinkę" grubsza, aniżeli jej renomowane odpowiedniki np., ygk egi metal, ale jest też i tańsza i dostępna prawie wszędzie. Mi osobiście przeszkadza też, że brudzi dość mocno na początku użytkowania, ale jak już ten syf z niej spłynie to zaczyna dobrze działać ;-) [2019-07-06 09:24]

barrakuda81

Rzeczywiście w porównaniu z Egi Metal Techron 0.03 jest przynajmniej dwa razy grubszy ( porównując z egi 0.4 ) natomiast jest bardziej sztywny, drutowaty i ma lekką pamięć kształtu co niezbyt mi się podoba ale raczej nie wpływa znacząco na odległość rzutu.Techron jest bardziej miękki i sprawdzony przeze mnie w boju.Teraz nadszedł czas egi ale mimo że plecionka już dobrze wielu wędkarzom znana to ja z nią dopiero debiutuje.Wygląda mi na "gniotsa nie łamiotsa" mimo grubości włosa ale zobaczymy po sezonie jak jesienią dostanie w palnik na Wiśle która jest najlepszym weryfikatorem.Kamienie,muszle, drobinki ścierne płynace z wodą plus tablica Mendelejewa z naszych kibli - zobaczymy jak wypadnie.Przy czym na ultralajcie aż tak hardcorowo nie będzie bo napewno w głównym nurcie używać jej nie będę.Narazie wygląda nieźle.Jednak Techron to kawałek historii mojego spinningowania...Mam jeszcze 0.10 którą od czasu do czasu katuje na boleniach i wypada b. dobrze ale po paru wypadach delikatnie strzępią się ostatnie metry.Raczej jednak jej to nie osłabia.Daje radę w tym piekle plecionek jakim jest Wisła:-) [2019-07-06 21:56]