Kalosze Rapala z PCV

/ 3 odpowiedzi
Kilka miesięcy temu zakupiłem kalosze Rapala z pcv z wkładką. Na nogach miałem je raz i wrzuciłem je do bagażnika auta. Przez całą wiosnę, lato i jesień woziłem je w samochodzie przyciśnięte fotelem, wędkami torbami i przynętami, ponieważ od kwietnia do listopada w aucie mam złożone siedzenia i moje skarby wędkarskie w nim wożę. Kiedy chciałem przymierzyć kalosze okazało , że odkształciły się i nie mogłem ich założyć. Próbowałem wiele metod aby powrócić ich do stanu początkowego np. poprzez włożenie mokrych wałków ręczników ale niestety nadal są odkształcone i próba przymiarki kończy się fiaskiem. Czy ktoś wie jak można odkształcić lekkie kalosze z pcv ?
aldente


wydaje mi się, że nadają się one teraz już tylko do kontenera z plastikami:-)....ale...świta mi taki jeden pomysł...W baaardzo dobrych sklepach sportowych ( narciarskich) mają maszyny, którymi są w stanie poszerzać plastikowe skorupy butów narciarskich. Tam bym się udał. Cena tego zabiegu zapewne równa się cenie nowych kaloszy:-) (2015/11/29 23:16)

lesiok1


Można spróbować zalać je gorącą wodą, odkształcenie nagrzać np. suszarką do włosów itp.  (2015/11/30 08:37)

jerry3374


Próba z gorącą wodą nie powiodła się. (2015/11/30 19:47)