Zaloguj się do konta

Kalendarz wędkarski brań i faz ksieżyca

utworzono: 2010/05/17 12:17
Marbi

Znacie jakiś dobry kalendarz brań? bo chce w lipcu i czerwcu dużo wędkować i chcę mieć pewność że ryby będą brały
pozdrawiam

[2010-05-17 12:17]

Boberto

to jak chcesz miec pewnosc nie uzywaj kalendarza ...  stale cisnienie kolo 1010hpa  a reszta zalezy juz od ryby ktora chcesz lapac ...  rozne pory dnia ... itp itd ...temat rzeka.
[2010-05-17 15:12]

Ja znam jeden taki, widziałem na jakiejś stronie ale nie pamiętam jakiej. Było napisane, że przez czerwiec, lipiec i sierpień będą super brania. Zwłaszcza w weekendy;)
[2010-05-17 23:22]

piotrek5

Dokładnie tak jak pisze Boberto. Ja nigdy nie polegam na kalendarzach, obserwuje pogode, ciśnienie i czytam morfologię ryb. Polegam czasami na opiniach kolegów, ale głównie na własnym doświadczeniu. Sam musisz "wyczaić" kiedy i jak bierze ryba - a bierze baaaardzo różnie. Swojego rekordowego leszczyka złapałem przy ciśnieniu 999 hpa (tak przynajmniej zapowiadali w prognozie) w zimny i deszczowy dzień, więc sam widzisz. Pozdro [2010-05-18 08:42]

Waldi Fish

Kalendarz brań to lipa. Nikt nie jest w stanie przewidzieć na wiele dni do przodu, jak będzie kształtowała się pogoda i jej czynniki, jak: wiatry, ciśnienie, nasłonecznienie, opady i inne, które mają decydujący wpływ na żerowanie ryb.
[2010-05-18 21:48]

Co jest wart kalendarz brań najlepiej widać teraz. Na niedzielę 4 rybki czyli najlepiej jak się da. A woda wszędzie od wału do wału albo i jeszcze wyżej.
[2010-05-19 00:19]

Co jest wart kalendarz brań najlepiej widać teraz. Na niedzielę 4 rybki czyli najlepiej jak się da. A woda wszędzie od wału do wału albo i jeszcze wyżej.


 

A zbiorniki panie kolego hehehe oczywiście ja się wybieram na nie w niedziele.

[2010-05-19 00:40]

W mojej okolicy wszystkie zbiorniki pełniutkie. Albo z deszczu albo z podsiąków. Także nie połowie. Chciałem życzyć "powodzenia" Ale w obecnej sytuacji to słowo jest trochę nie na miejscu.
[2010-05-19 00:43]

Jak dla mnie możesz mi życzyć mi woda nie grozi jak narazie ale jedynie co może mnie zaczymać w niedzielnym wędkowaniu to sytuacja gorsza niż jest i wybiore się w tedy pomagać przy worach z piachem niz na łowisko.

A sytuacja jest jak na tę chwilę krytyczna na obrzeszach mojego miasta, a dokładnie okoliczne wsie. Rodzinka am też mieszka i znajomi. Więc mam na bierząco info.

[2010-05-19 00:54]

Waldi Fish

Pewnego razu zmotywowany informacją, że w tym dniu występuje maksimum funkcji brań pojechałem łowić ryby, aby ustalić związek między kalendarzem brań a rzeczywistością. Okazało się, że ryby wspomniane dzieło literackie o nazwie kalendarzyk brań (nie mylić z małżeńskim) mają tam, gdzie plecy kończą swą szlachetną nazwę. Tak więc nic nie złowiłem; nawet nie było żadnego brania i trochę zmarzłem, bo nieoczekiwanie pojawił się silny, zimny, północny wiatr zwany w mitologii Boreaszem. Oczywiście, każdy kto logicznie rozumuje, wie, że żaden kalendarz brań nie jest w stanie na wiele dni do przodu przewidzieć wszelkich zmian meteorologicznych, czy nagłego pojawienia się Boreasza, które mają dominujący wpływ na poziom żerowania ryb i dlatego informacje w nim zawarte traktuje z przymrużeniem oka. Pozdrawiam!
[2010-05-20 20:23]

ja ostatnio czytałem artykuł o fazach księżyca na brania i wynika z niego ze wcale nie jaest tak ze w pełnie  nic nie złapiemy
[2010-05-21 09:16]

PREMIUM10

Kalendarza brań nie da się opracować! Choćby zebrał się sztab najlepszych meteorologów i wędkarzy i innych specjalistów nawet z księdzem i premierem na czele nie da się przewidzieć nawet na tydzień do przodu jak ryba będzie żerować nie mówiąc o całorocznym kalendarzu.Kalendarz opisują na podstawie faz księżyca co na ryby ma minimalny wpływ bardziej na pływy wód oceanicznych i morskich a nie na żerowanie ryb śródlądowych. Największy wpływ na branie ma pogoda : 1. wiatr-najlepiej płd.-zach., ważne aby był stały utrzymujący się przez dłuższy czas (nawet ze wschodu!!!), 2. ciśnienie -musi być stałe(ryby gorzej znoszą skoki ciśnienia niż ludzie i są bardziej w tedy kapryśne niż kobiety), 3.temp.-ważna ( zależy o jakiej porze roku-wczesną wiosną musi być ciepło, gdyż wysoka temperatura powoduje iż życie budzi się szybciej i zaczyna nabierać tempa). Ale najistotniejsze w tym wszystkim to, że musi być ryba w akwenie!! Jak rybce odpowiada pogoda i jest głodna to weźmie na wszystko ale jeśli codziennie ta pogoda się zmienia, ciśnienie skacze,itd. to co by nie podał rybie na talerzu i czym by nie zanęcił to i tak nic nie da! [2010-05-23 12:17]

powiedz mi jak możesz przepowiedzieć czy jutro ryby o np.11 będą brały czy nie ?? w pewnym stopniu wiesz jakie jest dzisiaj ciśnienie jaki wiatr ale  za miesiąc? nie da się w 100% przepowiedzieć więc prubuj dojkonuj obserwacji i notuj wyniki [2010-05-24 13:07]