Zaloguj się do konta

Kalendarz bran - mit czy hit?

utworzono: 2008/10/28 18:22
czesterkrk

Mam pytanie. Ponieważ jestem na tym portalu nowym użytkownikiem, więc nie wszystko wiem. Byłbym wdzięczny, jakby mi ktoś napisał jak się odnosić do kalendarza brań umieszczonego na tym portalu. Czy to się sprawdza, czy można się tym sugerowac jakbym się wybierał na ryby? Czy to tyczy się całej Polski. Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam. [2008-10-28 18:22]

Zdzichu

Odnosić można się różnie, wierzyć lub nie.Osobiście, jadąc na ryby nie sugeruję się żadnym kalendarzem, fazami księżyca(to raczej dla rybaków morskich, związane jest z odpływami i przypływami) czy wschodnim wiatrem.Wędkuję gdy mam wolny czas i ochotę.Jeśli chcesz „trzymać” się kalendarza to notuj sobie wszystkie wypady na ryby i po jakimś czasie porównaj z kalendarzem brań czy się sprawdziło. Jednym z głównych czynników dobrych/złych brań jest ciśnienie atmosferyczne.Częste zmiany, wahania i skoki ciśnienia niekorzystnie wpływają na intensywność żerowania. Lata temu prowadziłem swój kalendarzyk brań, obserwowałem barometr, notowałem i stąd moje stwierdzenia.Zastrzegam, że to moje zdanie, z którym możesz(cie) się zgodzić lub nie. O reszcie wiedzą tylko same rybki – o ile mają głos Pozdrawiam P.S. Ciśnienie nie jest jednakowe dla całego kraju, inne może być dla Gdańska i inne dla Krakowa, najlepiej zakupić sobie barometr i być na bieżąco. [2008-10-29 18:43]

czesterkrk

dzięki serdeczne, pozdrawiam i udanych łowów. [2008-10-30 19:39]

Zdzichu

Bardzo proszę i również życzę taaakiej ryby. [2008-10-30 21:11]

pike2

Zgadzam Się ze Zdzichem, on ma racje, nie sugeruj e sie tym co pokazuje kalędaż bran, mało kiedy sie sprawdza, ciśnienie atmosferyczne odgrywa największą rolę. [2008-11-09 01:53]

pike2

Dzisiaj jest 11 listopad, w kalędażu brań zaznaczone jest ze są najsłabsze brania, lecz ja dzisiejsze wędkowanie zaliczam do udanych, 2 szczupaki, 52cm i 58cm i to na twisterka w kolorze bursztynowym. [2008-11-11 22:12]