Kalendarz brań - czy warto brać go pod uwagę ?

/ 13 odpowiedzi
witam Panowie! mam pytanie, czy warto sugerować się kalendarzem brań przy planowaniu wypadu na ryby?i jak się ma częstotliwość brań do burzy? ppozdrawiam serdecznie!
perwer


Wiem że podobny tem widniał na forum dośc długo..poszukaj i zobacz wypowiedzi. (2011/06/19 21:03)

przemo1980


jak ja bym miał patrzeć w kalendarze brań i nimi się sugerować to pewnie za często bym nie jezdził na rybki :)

(2011/06/19 21:04)

u?ytkownik10466


Olej kalendarz,czarne koty i plamy na księżycu,jedż na ryby poprostu i gdy nie biorą to myśl dlaczego tak jest i staraj się to zmienić. (2011/06/19 21:12)

o-lin


powiem szczerze, ze liczyłem na takie odpowiedzi! pozdrawiam! (2011/06/19 21:27)

paw3lo


Mastiff ma racje to jest podobne do horoskopu, lepiej się nie kierować kalendarzem brań. dlaczego? po pierwsze na kalendarzach brań takich jak znajdziemy np. w Wędkarskich wiadomościach, widnieje często, że brania będą słabe, co najczęściej w ogóle nie sprawdza. Po drugie trzeba się zastanowić na podstawie czego uważają oni, że będzie to słaby dzień brań. 
podsumowując lepiej wróżyć z fusów, lub magicznej kuli niż polegać na kalendarzu brań    (2011/06/19 21:30)

niutek40


powiem szczerze, ze liczyłem na takie odpowiedzi! pozdrawiam!


Bo to prawda , kalendarzem brań to sobie kompletnie głowy nie zawracaj  zwykły pic na wodę fotomontaż     , a kalendarzyk to niech dziewczyny i kobietki  pilnują  ! ( he he taki żarcik ). (2011/06/19 22:32)

JaroDaw


Ja często patrzę na kalendarz brań po powrocie, w końcu na coś trzeba zwalić winę :) (2011/06/20 15:08)

ripper


ten kalendarz brań to głupota którą jakiś głupi człowiek wymyślił to nie ma nic wspólnego co do łowienia ryb lepiej by się zastanowić nad nęceniem o to jest mądre bo od tego można mieć efekty brań i sam tego już doświadczyłem i mówić to innym wędkującym nad wodą będącym oddalonymi ode mnie o 50 m i narzekającym na brania a ja zadowolony hehe tylko nęcić i nęcić i rybka będzie w łowisku i brania również. Jeśli klient jedzie na ryby i ma 1kg zanęty i po kilkunastogodzinnym łowieniu wraca i ma 5płoci i 1 leszcza to jest w błędzie ze tak można złowić dużo ryb (amator) (2011/06/20 15:34)

tochu9702


To jest tak jak z prognozą pogody...Tyle, że prognoza jest na na najbliższe dni, a kalendarz brań na cały rok.I, prognoza pogody na jedno większe miasto, a nie na cały świat, czy nie wiadomo gdzie... (2011/06/20 15:40)

barti28s


Dzisiaj byłem na rybkach a wczoraj sprawdzałem jeszcze nasz kalendarz brań i pogodę na innym portalu i wszystko było przeciwko... a tu- 3 szczupaki i 8 ładnych garbusów... brania bardzo ostre i zdecydowane... nawet miałem wrażenie że jakbym kalosza zamoczył to też by coś puknęło... więc... moje zdanie już znacie... ;) (2011/06/20 20:52)

Kangur1979


Kompletna bzdura!Nie zawracaj sobie nim głowy...Brania możesz sam przewidzieć śledząc pogodę...Nie wierz też w gusła typu:"północny wiatr-karpiowate nie biorą"...-kolejny mit.Główną rolę w intensywności brań ma ciśnienie atmosferyczne,a właściwie jego skoki bądź też unormowania.Ważnym czynnikiem jest też temperatura,wiadomą rzeczą jest że inaczej odnosi się dana wartość na słupku do zbiorników małych(płytkich) a inaczej do zbiorników posiadających sporo "sześcianów"...

 Reasumując...-troszkę poobserwujesz,połowisz...(albo i nie ;) )-drogą konkluzji sam wyciągniesz wnioski...A uwierz...-wiedza zdobyta osobiście jest bezcenna i nie moża jej porównywać z "danymi" zasięgniętymi z jakiegokolwiek źródła...

 Połamania życzę...

(2011/06/20 21:14)