Zaloguj się do konta

Kalendarz brań mówi prawdę

utworzono: 2009/06/06 19:39
winiarpl1

Czy ktoś kiedykolwiek sprawdzał czy kalendarz brań ,który znajduje się na stronie głównej "mówi prawdę". Mam taki jeden program na komórce : Podręcznik Wędkarza kiedyś sprawdziłem jakie będą brania wieczorem i wyskoczyło mi ,że bardzo dobre więc pojechałem i się sprawdziło nie wiem czy to prawda czy zwykły zbieg okoliczności Proszę o odpowiedzi ;) [2009-06-06 19:39]

Kto moze wiedzieć 1 stycznia danego roku jakie będą brania w grudniu?
Niech kazdy sobie odpowie na to pytanie a zrozumie.
Jesli chodzi o kazendarze np. na miesiąc są one równie smieszne jak te całoroczne.
Ryby mają swoje humory i nawet w piękną pogodę mogą nie brać. [2009-06-06 19:44]

Myslę, że to prawda. Z całą pewnością ten kalendarz jest rzetelny i prowadzony przez wybitnych specjalistów. Dostosowany dokładnie do Twojego łowiska, charakteru dna, przynęty której używałeś i ryby na którą polowałeś. Dodatkowo uwzględnił z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem ciśnienie atmosferyczne, poziom opadów, temperaturę powietrza i stan wody - czyli czynniki od których w dużym stopniu zależy aktywność ryb. [2009-06-06 19:55]

Zdzichu

winiarpl1 może poczytaj tu: https://wedkuje.pl/n/fazy-ksiezyca-a/6870 Pozdro ... [2009-06-06 19:57]

mydi

wszelkie kalendarze bran traktuj z przymruzeniem oka bo trafnos to jak przynajmniej trujka w totka z moich wieloletnich zapisuw bywalem natych samych lowiskach wten sam dzien kilka lat z rzedu i ni chol... sie nie sprawdza [2009-06-07 00:12]

malon

Nie jestem zwolennikiem kalendarzy brań.. myślę,że troszkę to naciągane. Oczywiście zdarzyło się kilka razy,że się sprawdziło w 100% jednak w większości przypadków było odwrotnie.. lepiej zaufać własnemu 'wędkarskiemu' nosowi lub przywiązać większą wagę do warunków,które aktualnie panują na łowisku. To takie moje skromne zdanie, pozdrawiam serdecznie;) [2009-06-07 08:38]

szimejks

zgadzam się z Kolegą spiderling, bardzo trafny komentarz Kolego hehe jestem tego samego zdania, tylko brakuje mi tutaj informacji o wpływie kryzysu ekonomicznego na brania belony w zbiornikach zaporowych, powinan być na ten temat oddzielna rubryka w kalendarzu. Pozdro dla kumatych [2009-06-07 10:05]

winiarpl1

Dzięki za odpowiedzi Jeśli ktoś chciałby żebym podał link do programu na kome to proszę pisać jest tam jeszcze wiele ciekawych rzeczy [2009-06-07 14:58]

szimejks

jakby na potwierdzenie.Właśnie wróciłem z ryb i usiadłem żeby zobaczyć co ciekawego na moim ulubionym portalu. Kątem oka zobaczyłem kalendarz brań a tam cztery rybki czyli brania bardzo dobre. Od godziny 14:00 do 19:30 złapałem kilka krótkich wzdręg, parę małych okoni i jednego 20cm jazia. Znajomy który był na rybach od ok 9:00 do 13:30 nie złapał nic, miał tylko jedno branie na żywca. Pozdro dla kumatych [2009-06-07 19:57]

mydi

dzis bylem na rybach 7 06 sprawdzalem trzy kajendarze bran nasz portalowy rybie oko i swuj wlasny rewelacja a rzeczywistos od 5 do 13 jeden leszczyk 35 cm i wierz tu w kajendzrze [2009-06-08 00:14]

leleon

Każdy kalendarz brań można wsadzić sobie w buty. I tyle. [2009-06-08 10:41]

SumikDestroyer

Na każdym łowisku ryby w inną pogodę biorą!! Są stawy że przy upale 30 stopniowym sie nałowi "tonę" ryb, a na innym stawie w ten sam dzień ani brania... taki kalendarzyk może być stosowany do określonego łowiska, po wieloletnich obseracjach [2009-06-08 16:35]

cheeatos

Nie wiem jak wam, ale ja często patrzę na taki kalendarz. Jak mam jechać np: w środę (według kalendarza kiepskie brania), albo w czwartek(według kalendarza dobre brania) to wybieram czwartek. Ważna też jest pogoda i ciśnienie. 70% ryb złowiłem w dni w których według kalendarza ryba powinna brać. Ale są dni że nic nie złowię a według kalendarza ryba powinna brać. [2009-06-08 21:53]