Kalendarz brań a fazy księżywca

/ 26 odpowiedzi
koledzy mam pytanie czy morzna wierzyć wskazówkom kalendarza brań ???     czy planujecie swoje wyprawy napodstawie kalendarza
hapten


Mi sie wydaje, że każdy zbiornik rządzi sie własnymi prawami i nie ma co opierać swoich wypraw tylko na kalezdarzu:) (2010/12/29 21:28)

Sniper64


Witajcie ..:)

Najlepszy wskaźnik brań to taki jak już jesteś na łowisku i łowisz a ono powie ci wszystko :) czy są brania czy nie..:)) (2010/12/29 21:31)

arekde


Kalendarzyk jak to kalendarzyk....jak chcesz złapać coś dużego to spłodzisz coś małego ;-)

Słowem.....nie ufaj w 100 %!

(2010/12/29 21:57)

u?ytkownik50133


koledzy mam pytanie czy morzna wierzyć wskazówkom kalendarza brań ???     czy planujecie swoje wyprawy napodstawie kalendarza


ta "morzna" to nowy przymiotnik od morza czy jak ? :)
ja tam się tym kalendarzem nie kieruje , bo czasem na bardzo dobrych braniach nie miałem nawet puknięcia a w dni w którym ryba nie bierze łapałem piękne ryby .... powiem tak PIC NA WODĘ :) (2010/12/29 23:25)

ryukon1975


Krótko i na temat.Zapomnij że ktoś wymyślił coś takiego jak kalendarz brań.Tak jak napisał jeden z kolegów wyżej o braniach przekonasz się dopiero na łowisku i będą to jedyne pewne dane.Ja zakończyłem na nie patrzeć już dawno,po kilku miesiącach mojej przygody z wędką. (2010/12/30 07:51)

witiakwicol1


kalendarzyk pasuje tylko do teorii a rzeczywistość jest inna więc gdy łowi się często czyli kilka lat na jednym łowisku to można sobie samemu zrobić notatki co kiedy i na co brało więc najlepszy kalendarz powstaje gdy siedzimy nad wodą. (2010/12/30 10:17)

plotka97


Też mi się wydaję, że nie warto wierzyć w 100% kalendarzom. Choć fajnie wyglądają na ścianie nie oddają sytuacji nad wodą. Jak powiedział heptan każdy zbiornik rządzi sie własnymi prawami. Chociaż czasem może przytrafić się zbieżność między kalendarzem a braniami ja w niego nie za bardzo wierzę.
(2010/12/30 11:14)

kamils125


powiem wam panowie tak, ten wątek był już zakładany z 4x ale to nie ważne, tan kalendarz jest na podstawie faz księżyca co jest w wędkarstwie ważną rzeczą ale nie tak zupełnie do końca. również pogoda : temperatura, wiatr, ciśnienie itp.. więc panowie moje zdanie jest takie: walić to co nam mówi kalendarz i ruszać na rybki;)  
ps. nie ma złej pogody, wystarczy dostosować do niej technike ;))  (2010/12/30 11:55)

mienta


kalendarz to jedna wielka ściema która nie ma nic wspólnego z tym jak faktycznie ryba żeruje nigdy nie zwracam uwagi na te głupoty ani na fazy księżyca jedyna co mnie interesuje to ciśnienie atmosferyczne bo ono ma duży wpływ na sposób żerowania ryb (2010/12/30 12:30)

lgft


dokladnie tak jak mineta napisal a do tego kierunek wiatru (2010/12/30 12:36)

brukarz89


Panowie na samym kalendarzyku to się w żadnej dziedzinie daleko nie zajedzie:) ja już wogóle zapomniałem,że takowy istnieje. I tak najbardziej liczy się wyjazd  nad wodę:) pozdrawiam (2010/12/30 12:51)

wędkarz95


Czasami się sprawdza ,czasami  jest w ogóle na odwrót ;] (2010/12/30 12:55)

ryukon1975


Kol.wędkarz95 ślicznie to podsumował(choć trochę bezmyślnie).Czasem się sprawdza czasem nie-tyle to ja wiem bez kalendarzy raz ryba bierze raz nie.:). (2010/12/30 13:49)

rubin44wr


Witam .Ja nigdy nie zerkam na kalendarz brań.Bo niby poco miałbym zerkać, jak mam czas i chęć ,a chęć jest zawsze.To wówczas kalendarz brań pokrzyżował by mi ,moje wypady na rybki.Dlaczego nie zaglądam na kalendarz brań, ano dla tego że nie jadę z myślą złowienia ryb tylko odpocząć od codziennej nudnej scenerii jaką nas otacza w codziennym życiu.Jeżeli złowię coś na patelnię to się cieszę .Jeżeli nie złowię to też się cieszę choć by z tego powodu że poobcowałem troszkę z naturą. (2010/12/30 14:21)

ryukon1975


To już wyższa szkoła jazdy i nie każdy to zrozumie kol.rubin44wr.Pamiętam jak dwa lata temu chodziłem nad rzekę z ręką w gipsie z którego wystawały druty zespalające kości mojej dłoni.Ale szedłem bo musiałem odsiedzieć swoje godziny nad wodą.A że szanse na wielką rybę były małe to nic. (2010/12/30 14:42)

u?ytkownik58079


Jedyny czynnik, który obecnie biorę pod uwagę planując wypad na ryby to w miarę stabilne ciśnienie przez kilka dni. Choć i to nie zawsze, bo czasem po prostu mam ochotę powędkować bez względu na okoliczności. Kalendarze brań powstają w oparciu o fazy księżyca, ale nie wiem do tej pory czy i jaki wpływ mają one na żerowanie ryb, bo z trafnością tych prognoz było naprawdę różnie, więc przestałem się nimi kierować. (2010/12/30 14:49)

sebas93


Czasami się sprawdza ,czasami  jest w ogóle na odwrót ;]

no właśnie czasami jak mają być dobre to są złe a czasami wtedy są dobre
więc jaki z tego wniosek ? że się tym nie ma co za bardzo kierować................ (2010/12/30 15:48)

marcin1984tm


Ja zerkam na kalendarz ale nie planuje wypadów na ryby według kalendarza. Moim zdaniem się nie sprawdza. Bo kiedy brania są słabe to zawsze coś uda mi się złowic a gdy są bardzo dobre to zdarzyło mi się wiele razy ze nawet nie skubło. (2010/12/30 17:51)

u?ytkownik37642


Czasami się sprawdza ,czasami  jest w ogóle na odwrót ;]

Tak samo jest z pogodą jedna stacja tel.pokazuje inną,druga inną meteo z netu jeszcze inną.Dlatego uważam tak jak kol. wcześniej,że trzeba liczyc na swój nos nie sugerując sie kal. brań chociaż miło jest gdy wychodząc z domu zerkamy a tam b.dobre brania. (2010/12/30 18:14)

u?ytkownik52227


powiem wam panowie tak, ten wątek był już zakładany z 4x ale to nie ważne, tan kalendarz jest na podstawie faz księżyca co jest w wędkarstwie ważną rzeczą ale nie tak zupełnie do końca. również pogoda : temperatura, wiatr, ciśnienie itp.. więc panowie moje zdanie jest takie: walić to co nam mówi kalendarz i ruszać na rybki;)  
ps. nie ma złej pogody, wystarczy dostosować do niej technike ;)) 


Swieta prawda,ten temat przewija sie co jakis czas i jedyna odpowiedzia jest:i tak i nie.Czyli nie zwracaj uwagi bo takie chyba a moze nic nie daje.Osobiscie jezdze na rybki wtedy kiedy moge i na ile pozwalaja mi obowiazki domowe itd.Nie bede przeciez czekal za stabilnym cisnieniem  bo czasami i z miesiac bym nie polowil. pozdrawiam. (2010/12/30 18:23)

michal7u8i


Czasami warto jednak spojrzeć na kalendarz bo może ci się poszczęści . (2011/01/26 13:42)

kick


głupoty (2011/01/26 19:08)

u?ytkownik62387


ja nigdy nie korzystałem z takich kalendarzy,wiec nie wiem czy można wierzyć takim kalendarzom,a wiadomo raz biorą lepiej a raz gorzej (2011/01/26 19:19)

pawelek250683


ja, wybierajac sie na ryby patrze- ale nie wierze:-) po co niby???? skoro mam ochote z wedka nad woda- kalendarz bran mi nie zabroni. a czy cos wezmie czy nie-okazuje sie pozniej. zawsze jest "radocha" ze sie bylo, bez wzgledu na to jaki wynik:-) (2011/01/26 19:28)

u?ytkownik62387


i zgadzam się z kolegą(pawelek250683) że wyprawa nad wodę tylko po rybki ale do przyjemności (2011/01/26 19:46)