Kalendarz brań a skuteczność brań

/ 19 odpowiedzi
Co sądzicie o kalendarzu brań?
Osobiście jeżdżę na ryby wtedy kiedy mam na to czas i ochotę (ochotę w zasadzie mam zawsze) a nie wtedy gdy w kalendzarzu są 3 czy 4 rybki. Wielokrotnie po powrocie z ryb okazywało się że brania były dobre pomimo że w kalendarzu miały być złe lub na odwrót. Wiem że kalendarze są tworzone na podstawie faz księżyca, ale moim zdaniem ważniejsze są aktualne warunki atmosferyczne takie jak ciśnienie, opady, wiatr. Co o tym sądzicie bo ja się nie sugeruję kalendarzem - chyba że ktoś ma na ten temat własne sprawdzone opinie.

Pozdrawiam
Killer45


Witam!

Jak dla mnie kalendarze brań to jedna wielka ściema. Fakt, fazy księżyca w danym roku można bardzo łatwo przewidzieć . Natomiast, chocbyśmy bardzo chcieli, to nie da rady przewidzieć wachań ciśnienia, a co za tym idzie frontów atm, kierunku wiatru czy temp powietrza.Pogody w ciągu całego roku nie można przewidziec. ja jeszcze dodam od siebie, że nie bardzo więrzę w ten cały księżyc. Polegam przedewszystkim na warunkach atm w dzień wyprawy, czyli na: ciśnieniu, kierunku wiatru i temp. Pozdrawiam

(2010/10/20 16:02)

tomczyslaw


Myślę, że kalendarz brań to wielka lipa, jeszcze ani razu nie sprawdziła się prognoza. Nie ma co brać tych bzdur pod uwagę ( to tylko moje skromne zdanie )

Pozdrawiam

(2010/10/20 20:10)

u?ytkownik56204


A powiedzcie mi o tych wiatrach jak możecie =D

Jakie wiatry dobre/złe hehehe.

Dla mnie to bez znaczenia szczerze :P

(2010/10/20 20:13)

andunek


Dołączam się do pytania. Jakie ciśnienie najlepsze wysokie, niskie, jakie wiarty i temperatura? (2010/10/20 20:16)

tomiczek22


Teoretycznie ciśnienie powinno być wysokie, wiatr zachodni, nów.
Pogoda im gorsza tym lepsza

TEORETYCZNIE
 
 były dobre wyniki w samo południe, przy 30 stopniach, zdarzało się że rybki współpracowały w pełnię, przy niskim ciśnieniu i wschodnim wietrze.


od tamtego czasu nie patrze na fazy księżyca, wiatr, ciśnienie... jadę na ryby jak czas na to pozwala (2010/10/20 20:26)

u?ytkownik39709


tak jak pisał mój poprzednik nie zwracam uwagi na fazy księżyca wiatr czy cały ten kalendarz brań czasami patrzę jakie jest ciśnienie w dniu wyjazdu na ryby ale też nie zawsze poprostu jeśli ryba będzie miała brać to będzie bez względu na warunki (2010/10/20 20:31)

u?ytkownik38843


"Pogoda im gorsza tym lepsza"

chyba na miętusa.

Ja jeżdżę na ryby kiedy mam czas. Kalendarz nie gra roli. A ryby mi najlepiej biorą wtedy kiedy pogoda jest niezmienna przez kilka dni. Jak są jakieś fronty to lipa. (2010/10/20 20:32)

u?ytkownik56204


Tj. Michał i kolega piszą również nie zwracam na to uwagi, tylko byłem ciekaw jak to się odnosi do brania ryb hehe :) Podobnie jak z kalendarzem brań, przecież ryby nie patrzą w kalendarz kiedy brać a kiedy nie hehehe  (2010/10/20 20:33)

andunek


W sumie racja. Dużo zależy od szczęścia i obecności ryby. (2010/10/20 20:35)

kanikadze


Witam serdecznie. Jeśli chodzi o kalendarz brań to dla mnie to tak samo jak zaplanować sobie na miesiąc wcześniej o której danego dnia będziemy sikać:) Ale tak abstrahując patrząc na "kalendarz brań" to swoje rekordy życiowe łowiłem w dni w których kalendarz proponował aby lepiej siedzieć w domu. pozrdawiam (2010/10/20 20:39)

u?ytkownik38843


A co do wiatrów:
Kiedyś łowiłem kilkanaście metrów może nawet ponad 20 od pewnego wędkarza. Koleś wyciągał rybę za rybą a ja nic. A po tafli wody niosły się tylko przerażające "dźwięki" wiatrów, które sam puszczał co kilka minut.
Czyli wiatry mają ogromny wpływ na brania:) (2010/10/20 20:40)

u?ytkownik39709


dobre Verdad dobre ryby chyba smrodu wytrzymać niemogły (2010/10/20 20:53)

u?ytkownik56204


haha, albo wstrzymał i potem fala kulminacyjna poszła po wodzie i ryby uciekły hahaha :D (2010/10/20 20:55)

Kopex2


ja jak jest pełnia to zakladam gluwki spiningowe flurooscencyjne troszke w wodzie swieca   szczupaczki sie lapia i czasami sandaczki ale jak narazie malutkie (2010/10/20 23:03)

u?ytkownik37642


"Pogoda im gorsza tym lepsza"

chyba na miętusa.

Ja jeżdżę na ryby kiedy mam czas. Kalendarz nie gra roli. A ryby mi najlepiej biorą wtedy kiedy pogoda jest niezmienna przez kilka dni. Jak są jakieś fronty to lipa.


NIE TYLKO (2010/10/21 00:46)

Fish-Killer


Ja na kalendarz nie zwracam uwagi bo to jedna wielka lipa ;)
Jedyne co mnie interesuje to czy da się wysiedziec nad wodą (czy leje jak z cebra lub jest +40 stopni) bo wtedy to meczarnia a nie relax nad woda ;)
No i jeszcze gdy jest pelnia to na nocke za sandaczem nawet sie nie wybieram bo w czasie pelni nie mialem nigdy dobrego polowu.

Pozdro (2010/10/21 15:42)

ryukon1975


Moim zdanie kalendarze brań jak i pełnia to jedno wielkie nieporozumienie.Na kalendarz brań zwracałem uwagę przez kilka miesięcy na początku mojej przygody z wędką.Pamiętam też doskonale noce pełne brzan gdy łowiąc nie założyłem świetlików na szczytówkę tak było widno.To jest tak jak z prognozą pogody każda stacja tv ma swoją.Nie mam ochoty porównywać kalendarzy brań z czasopism ale pewnie byłoby to samo.Gdyby była recepta na przewidywanie brań wszyscy by ją już znali.W dzień wyjazdu na ryby potrafię w miarę dobrze określić czy jest szansa na rybę,ale nieraz jest tak że po trzech dniach udanych połowów jadę czwarty raz i jestem głęboko przekonany że połowię.Nic się nie zmienia:miejscówka,przynęta,zanęta,pogoda,stan wody a ja wracam o kiju i nie wiem dlaczego. (2010/10/21 16:16)

kazik1813


I tu masz racje ! To bajka . Jedyne z kalendarza jest prawdą że Boże Narodzenie jest w grudniu !!! :)  (2010/10/21 18:04)

u?ytkownik56204


Koledzy pełnia pełnią i się mówi że jak była pełnia ryby nie biorą - bzdura..... w dzień jest pełnia słońca i nie ma nic do tego :D to moje zdanie (2010/10/21 18:07)