Kalendarz brań-warto stosować?

/ 5 odpowiedzi
Co sądzicie o tzn. Kalendarzu brań? Czy mówi on prawde i czy warto w niego wierzyć? Jak sie sprawdza to na jakiego typu łowiskach?
max2015


Hej!! Powiem Ci tak, np. w ostatnią sobotę zgodnie z kalendarzem na stawie nic. No nawet puknięcia. A w niedzielkę jak najbardziej rybki współpracowały ładnie :) Natomiast wiele razy spotkałem się z tym, że w kalendarzu brania do kitu a rybki łykają jak szalone. Także na dwoje babka wróżyła :)) (2013/07/09 15:53)

wojtekzkiw


Mi się zdaje że to jest automatycznie robione  (2013/07/09 16:07)

dunster35


Kalendarz brań to moim zdaniem kit.
Wystarczy że temperatura spadnie np o 2 stopnie i się zachmurzy to już inne brania będą.
Dobry kalendarz brań jest na 3 dni ale nie na miesiąc czy rok. (2013/07/09 16:21)

kamil11269


Ja przed wypadem na rybki nigdy nie sprawdzam kalendarza. Z tym czy się sprawdza czy nie to jest pewnie różnie: w każdym rejonie Polski, na każdym łowisku jest inaczej np. na Wiśle koło Warszawy brania są, a na Sanie koło Przemyśla nie ma wogóle. Zależy jeszcze pewnie jaką metodą się łowi, tu będą dobre brania "na spinning", a tutaj tylko "na spławik". Także z tym jest różnie. (2013/07/09 16:45)

pieprzuFF


Witam. Zauważmy koledzy wędkarze, że kalendarzy brań jest wiele na różnych portalach, w gazetach i każdy jest inny! Jeśli chodzi o sprawdzalność to sprawdzał mi się tak jakby kalendarz z gazety- Wędkarskiego Świata. Ale nie jestem pewny czy to nie przypadek. Ostatnio korzystałem z kalendarza i nie sprawdziło się! Było odwrotnie. A 3 tygodnie temu zgodnie z kalendarzem brania były ładne i złowiłem dużego klenia. Za to mój kolega obok nic nie złowił. Wczoraj łowiłem rybki i brania były świetne a w kalendarzu było że bardzo słabe. Więc? Przypadek! Nie warto wierzyć kalendarzom. Piszcie jak u Was wygląda sprawa z tymi kalendarzami bo chętnie bym poczytał. Pozdrawiam. (2013/07/09 22:12)