Zaloguj się do konta

Kalafior jako zanęta na leszcze?

utworzono: 2016/08/18 07:59
David.D

Przejdę do rzeczy , kolega usłyszał rozmowę dwuch sąsiadów i jeden z nich mówił że zwabia ryby zapachem kalafiora. Lekko go zagotowuje wsadza w jakiś worek i na sznurku wyrzuca do wody i ma on zwabiać swoim zapachem leszcze itp. , po łowieniu zwija ten worek.Nie wiem jaką metodą łowi ale to nie tak ważne.  Poodbno ma dobre efekty i czesto spore leszcze trafiaja sie na kiju. Słyszał ktoś o kalafiorze? [2016-08-18 07:59]

Jędrula

Kolego, wcale mnie to nie dziwi, kalafior ma dość specyficzny zapach i pewnie smakuje rybkom. Od siebie polecam mieloną, słodką paprykę i Vegetę. Testowałem ostatnie tygodnie te przyprawy i całkiem dobrze wypadają, zwlaszcza przy dużych leszczach i karpiach.
Teraz zaczne testować ostre sosy barbecue, podobno to świetny dodatek.  [2016-08-18 08:13]

SlawekNikt

Przejdę do rzeczy , kolega usłyszał rozmowę dwuch sąsiadów i jeden z nich mówił że zwabia ryby zapachem kalafiora. Lekko go zagotowuje wsadza w jakiś worek i na sznurku wyrzuca do wody i ma on zwabiać swoim zapachem leszcze itp. , po łowieniu zwija ten worek.
A po powrocie do domu dogotowuje i zjada :-)

A tak na poważnie. Jesta cała masa przeróżnych patentów mniej lub bardziej suktecznych. A to czy rzeczywiście są skuteczne to już musisz sprawdzić sam bo jak powszechnie wiadomo to co na jednej wodzie czy też łowisku jest hiciorem na kolejnym może już być totalną porażką.
  [2016-08-18 11:10]