Kalafior jako zanęta na leszcze?

/ 2 odpowiedzi
Przejdę do rzeczy , kolega usłyszał rozmowę dwuch sąsiadów i jeden z nich mówił że zwabia ryby zapachem kalafiora. Lekko go zagotowuje wsadza w jakiś worek i na sznurku wyrzuca do wody i ma on zwabiać swoim zapachem leszcze itp. , po łowieniu zwija ten worek.Nie wiem jaką metodą łowi ale to nie tak ważne.  Poodbno ma dobre efekty i czesto spore leszcze trafiaja sie na kiju. Słyszał ktoś o kalafiorze?
Jędrula


Kolego, wcale mnie to nie dziwi, kalafior ma dość specyficzny zapach i pewnie smakuje rybkom. Od siebie polecam mieloną, słodką paprykę i Vegetę. Testowałem ostatnie tygodnie te przyprawy i całkiem dobrze wypadają, zwlaszcza przy dużych leszczach i karpiach.
Teraz zaczne testować ostre sosy barbecue, podobno to świetny dodatek.  (2016/08/18 08:13)

SlawekNikt


Przejdę do rzeczy , kolega usłyszał rozmowę dwuch sąsiadów i jeden z nich mówił że zwabia ryby zapachem kalafiora. Lekko go zagotowuje wsadza w jakiś worek i na sznurku wyrzuca do wody i ma on zwabiać swoim zapachem leszcze itp. , po łowieniu zwija ten worek.
A po powrocie do domu dogotowuje i zjada :-)

A tak na poważnie. Jesta cała masa przeróżnych patentów mniej lub bardziej suktecznych. A to czy rzeczywiście są skuteczne to już musisz sprawdzić sam bo jak powszechnie wiadomo to co na jednej wodzie czy też łowisku jest hiciorem na kolejnym może już być totalną porażką.
  (2016/08/18 11:10)