Kajaki w rezerwacie

/ 2 odpowiedzi

Czy można robić spływy kajakowe na terenie rezerwatu przyrody? Pytanie dot. rz. Wałszy (wędkowanie za zgodą kons. przyrody-woda górska). 11.IV.br taki spływ się odbył (4 kajaki k. Bornit). Wałsza jest dopływem Pasłęki, gdzie używanie środków pływających jest zabronione, a zezwolenie obejmuje obie rzeki.

kazik

Ta plaga nic nie respektuje i u nas na Roztoczu w rezerwatach też to się odbywa i nikt nie reaguje . Jedynie tylko my wędkarze staramy się temu zapobiec , co jest ze strony władz samorządowych źle widziane . Ostatnio jak się pojawiły pieniądze Unijne na dofinansowanie takich działalności , to ochrona środowiska się już nie liczy .

(2010/04/11 22:09)

bodekk66

Pastaram ci się odpowiedziec na to pytanie;otóż rz.Wałsza jako rzeka nie jest rezerwatem przyrody,lecz samo jej otoczenie i dlatego potrzebne jest zezwolenie na wędkowanie w tej strefie((( a nie na organizowanie samych spływów)) więc samo przesie potrzebne jest zezwolenie aby poruszać się w obrębie samej rzeki ,((pas min. 1,5 m,))reszta lasu w jej otoczeniu nie jest rezerwatem.Spływy kajakowe mogą się odbywać bez większych przeszkód z zachowaniem szczególnych odcinków rzeki ((ale to dotyczy odcinków rz,Pasłeki)),Sam spływ rzęka jest bardzo trudny,tak jak rz.Wałszą jak i rz.Pasłeką,od uczestników wymaga się naprawdę dużo sprawności fizycznej.co do samego spływu od osoby organizującej wymaga się uprawnień do organizowanie  tego typu imprez,(( i tylko jako stowarzyszenie)),więcej info.o stowarzyszeniach,mam nadzieję że ci to trochę zobrazowałem i pomogłem wyjaśnić,pozdr (2010/04/12 09:11)