Kajak wędkarski dwuosobowy

/ 20 odpowiedzi / 6 zdjęć

  • konto usunięte

Witam, czy możecie polecić mi - jak w tytule - kajak wędkarski dla 2 osób (dla mnie i mojej pociechy), może ktoś z was pływa na takim wynalazku? Ma to być kajak gównie na rzekę. Z tego, co się zorientowałem na rynku jest sporo kajaków dla wędkarzy, ale jedynek. Dzięki za inf
czarnybrat


Witam

W kajakach Feel Free - w każdym modelu (chyba) można domówić mocowania na wędki. 

Nie udało mi sie wstawić linku "po Bożemu", więc wstawię tak: http://www.gokajak.com/feel-free-tri-yak-id-274.html (2013/02/23 04:04)

miecz-gaz


Fajna stronka z kajakami dla wędkarza na www.gokajak.com Pozdrawiam. (2013/02/25 19:00)

u?ytkownik108412


właściwie jak się taki kajak przewozi? Czy da się go transportować na dachu osobówki? Widziałem jak z naszego klubu kajakowego wieźli kajaki na dachu jadąc na zawody, no ale te kajaki są leciutkie i smukłe. A taki wędkarski kolos to już chyba przyczepka potrzebna? (2013/02/25 23:05)

kamilkolarz


Na zachodzie a zwłaszcza w stanach wędkowanie z kajaków i desek SUP jest coraz bardziej popularne, to jeden z takich kajaków:

http://www.youtube.com/watch?v=mf8WMjpiaiA


Mieszkam juz w stanach 8 lat, na rybach z 30-40 razy w roku i ani razu nie widzialem wedkarzy z kajaka, a tym bardziej z jakas deska??

(2013/02/25 23:51)

Banita


Ja też łowię na jednym takim jeziorku i nie tylko kajaka, ale nawet łódki tam nigdy nie widziałem a wędkuje tam od bardzo wielu lat.

(2013/02/27 13:45)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik108412


Ja też łowię na jednym takim jeziorku i nie tylko kajaka, ale nawet łódki tam nigdy nie widziałem a wędkuje tam od bardzo wielu lat.


no i czego to niby dowodzi to jest jakiś problem? Nie widzieliście to nie, co nie znaczy, że nie jest to perspektywiczna i ciekawa opcja wędkarstwa. Same spływy malowniczą rzeką kajakiem są niesamowite, można połączyć jedno z drugim i myślę, że spływ kajakiem jest o wiele fajniejszy i bardziej sportowy, niż pontonem. Zależy kto co lubi, ja kajakarstwem się zaraziłem, teraz połączę pływanie z łowieniem (2013/02/27 18:35)

Banita


I na tym to polega żeby można było popływać i ewentualnie rybki połowić.

Pytałeś o możliwość przewożenia kajaka na bagażniku samochodu osobowego, woziłem kiedyś nawet na maluchu i pamiętam jak kiedyś zatrzymała mnie milicja i mierzyli czy kajak nie wystaje 1 metr za obrys samochodu do tyłu i do przodu i przypuszczam, że i do tej pory nic się nie zmieniło.

 Jeśli chodzi o wagę to jest to uzależnione od bagażnika i dachu.

Jak kupisz zrób zdjęcie tego krążownika.

Powodzenia

(2013/02/27 19:08)

u?ytkownik108412


I na tym to polega żeby można było popływać i ewentualnie rybki połowić.

Pytałeś o możliwość przewożenia kajaka na bagażniku samochodu osobowego, woziłem kiedyś nawet na maluchu i pamiętam jak kiedyś zatrzymała mnie milicja i mierzyli czy kajak nie wystaje 1 metr za obrys samochodu do tyłu i do przodu i przypuszczam, że i do tej pory nic się nie zmieniło.

 Jeśli chodzi o wagę to jest to uzależnione od bagażnika i dachu.

Jak kupisz zrób zdjęcie tego krążownika.

Powodzenia


to musiał być fajny widok tego kajaka na dachu malucha:) Ja mam dodge"a calibra jest troszkęwiększy od malucha:) ale fakt trzeba sprawdzić przepisy (2013/02/27 19:52)

Banita


Na Oplu Rekordzie kombi woziłem dwa kajaki turystyczne 4,80 długie i chyba 80 cm szerokie i kanu 460/90 cm , jednocześnie na przyczepce łódkę Romanę 430, było to na początku lat 90 XX wieku i nigdy niemiałem problemów.

(2013/02/27 20:38)

kamilkolarz


Ja jezdze na wiele roznych lowisk i twoje domysly, ze w usa lapia z desek to tylko domysly ;) (2013/03/02 04:54)

czarnybrat


dzięki za link. Pływasz kajakiem?



Niestety nie, ale rozważałem coś takiego jako rozwiązanie ultramobilne, koniec końców zdecydowałem się na ponton. (2013/03/02 08:37)

u?ytkownik108412


dzięki za link. Pływasz kajakiem?



Niestety nie, ale rozważałem coś takiego jako rozwiązanie ultramobilne, koniec końców zdecydowałem się na ponton.


W pontonie będzie chyba wygodniej, tym bardziej na dużą rzekę, gdzie mógłby świetnie sprawdzić się silniczek. Też kilka sezonów wstecz byłem napalony na kolibri, ale przekalkulowałem i stwierdziłem, że do mnie bardziej pasuje kajak, tym bardziej, że mam już pewne doświadczenie i dobrze czuję się w kajaku. Pływałem turystyczną dwójką na Radwi, Parsęcie oraz na Dunajcu i na paru jeziorkach. Czas, żeby popływać na Warcie. W przyszłym roku mój chłopaczek będzie mia już 5 lat znajdę dla niego jakąś fajną kamizelkę i na wodę...im wcześniej tym lepiej, może się zarazi od taty:)  (2013/03/02 10:11)

adnikauto


Mieszkam w Stanach juz ponad 20 lat... "niema ze niema"... ze ktos czegos nie widzial to o niczym nie swiadczy... sa i tutaj tacy co lowia z kajakow rowniez a z jakich kajakow lub pontonow- prosze link:
http://www.boatstogo.com/inflatable_fishing_kayaks.asp


Milego ogladania zdjec...

Pozdrawiam
Adam

P.S. Macie na zdjeciu kajak wedkarski z silnikiem elektrycznym i pelnym wyposazeniem...
(2013/11/01 13:23)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

adnikauto




Saturn dla wedkarzy... "robi szal"...
(2013/11/01 13:27)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

adnikauto


Zdjecie sie nie "wkleilo" wiec dodaje recznie... wiec tak jak sami widzicie... wszystko jest mozliwe.

Ja lowie i plywam na czyms takim "SantaCruze" 3 metry, silnik Osapian 55 lbs- na sopokojnych akwenach wystarcza na dwie osoby... tam gdzie silne prady mam 3,5 KM Tohatsu i tez jest gitara...

(2013/11/01 13:29)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

adnikauto


I jeszcze pare zdjec... predkosc z Osapian 55 lbs to prawie 3.6 do 3.8 m/h- czyli nie jest zle... (2013/11/01 14:03)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

adnikauto


Mozna i na wiosla- kobieta wiosluje wiec tez jest to do "ogarniecia".... (2013/11/01 14:05)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.