Zaloguj się do konta

Kaczki wyjadają zanęte. Jak się ich pozbyć?

utworzono: 2011/05/20 13:26
Woa-VooDoo

Cześc , ma ktoś z was skuteczny sposób na pozbycie się z łowiska tej gadziny ? http://f.polska.pl/gal/118/176/5/med.jpg

Co wypłynę pontonem aby zanęcić i przypłynę z powrotem to już się kulminuje przy mojej bojce spora grupka i wyjadają wszystko co było wrzucone.

dzięki i pozdrawiam
[2011-05-20 13:26]

JaroDaw

Cześc , ma ktoś z was skuteczny sposób na pozbycie się z łowiska tej gadziny ? http://f.polska.pl/gal/118/176/5/med.jpg

Co wypłynę pontonem aby zanęcić i przypłynę z powrotem to już się kulminuje przy mojej bojce spora grupka i wyjadają wszystko co było wrzucone.

dzięki i pozdrawiam

Ustaw bojkę w innym miejscu :)) żarcik ;) [2011-05-20 13:40]

ryukon1975

Stosuj zanętę na ryby nie na kaczki.:)
[2011-05-20 13:49]

Sniper64

Witam:)
Może zmień łajbę bo tą kaczuszki już znają i wiedzą że jak nią płyniesz to będzie wyżerka:)
[2011-05-20 13:50]

Huk jedynie wystraszy kaczki. Ryby też :) Ale ryby raczej szybciej wrócą do zanęty, niż kaczki. [2011-05-20 14:03]

JaroDaw

Huk jedynie wystraszy kaczki. Ryby też :) Ale ryby raczej szybciej wrócą do zanęty, niż kaczki.

Przyklej do bojki petardę z długim lontem;))) [2011-05-20 14:08]

JKarp

Cześć
Jedyne sensowne rozwiązania są dwa:
1. Zmienić miejsce na głębokie.
2. Nęcić nocą jak kaczki śpią.
A może zmienić wielkość kulek? Nie dodawaj peletu drobnego ani kuk.
Janusz JKarp
[2011-05-20 14:18]

Woa-VooDoo

Więc nie ma żadnego rozwiązania jak zmianę miejscówki :(

One nawet o 1 w nocy stoją przy bojce :(
A kulki 18 również łykają :(
[2011-05-20 14:26]

sauber

może Kaczyński by je przekonał...:) hehe... [2011-05-20 15:42]

perwer

może Kaczyński by je przekonał...:) hehe...



ha ha ha z Tuskiem  Donaldem......nie no masakra....
Zbliżają sie wybory to kaczek coraz więcej ...
[2011-05-20 16:14]

Niestety nie ma jednej dobrej i zarazem skutecznej rady. Jedyne co moge Tobie polecić to nęcić jak najgłębiej a jak to nie pomoże to strzelaj z procy do kaczuch. Z większej odległości nic im sie nie stanie ale bedą się przynajmniej bać. Nic innego nie przychodzi mi do głowy. [2011-05-20 16:33]

perwer

Niestety nie ma jednej dobrej i zarazem skutecznej rady. Jedyne co moge Tobie polecić to nęcić jak najgłębiej a jak to nie pomoże to strzelaj z procy do kaczuch. Z większej odległości nic im sie nie stanie ale bedą się przynajmniej bać. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.


ha ha tak nic sie nie stanie,ale jakby co to na grilla

Najlepiej jakbyś strzelał zanętą,pewnie nic nie będa miały przeciwko
[2011-05-20 16:49]

Niestety nie ma jednej dobrej i zarazem skutecznej rady. Jedyne co moge Tobie polecić to nęcić jak najgłębiej a jak to nie pomoże to strzelaj z procy do kaczuch. Z większej odległości nic im sie nie stanie ale bedą się przynajmniej bać. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.


ha ha tak nic sie nie stanie,ale jakby co to na grilla

Najlepiej jakbyś strzelał zanętą,pewnie nic nie będa miały przeciwko


Niestety zanętą się nie strzela. Mój kolega walił z procy kulkami i skubane jak zaczaiły iż to jest żarcie a nie ammo;) to zaraz po wpadnięciu kulek do wody przypływały w miejsce upadku kulki. Tu trzeba czegoś twardego, np. mały kamyk, kulka łożyskowa. A jak jakaś oberwie to gwarantuję że będzie dużo ostrożniejsza. A jakby co to faktycznie grill:))) Tylko to cholerne skubanie;)

[2011-05-20 16:55]

perwer

Niestety nie ma jednej dobrej i zarazem skutecznej rady. Jedyne co moge Tobie polecić to nęcić jak najgłębiej a jak to nie pomoże to strzelaj z procy do kaczuch. Z większej odległości nic im sie nie stanie ale bedą się przynajmniej bać. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.


ha ha tak nic sie nie stanie,ale jakby co to na grilla

Najlepiej jakbyś strzelał zanętą,pewnie nic nie będa miały przeciwko


Niestety zanętą się nie strzela. Mój kolega walił z procy kulkami i skubane jak zaczaiły iż to jest żarcie a nie ammo;) to zaraz po wpadnięciu kulek do wody przypływały w miejsce upadku kulki. Tu trzeba czegoś twardego, np. mały kamyk, kulka łożyskowa. A jak jakaś oberwie to gwarantuję że będzie dużo ostrożniejsza. A jakby co to faktycznie grill:))) Tylko to cholerne skubanie;)


to był żarcik ........Każdy ma rejestr połowu i jak by co mozna wpisać w inne....
[2011-05-20 17:59]

100% sposobu chyba nie ma .Ja woże ze sobą suche stare pieczywo i gdy gadzina zaczyna przeszkadzać mi w wędkowaniu odchodze z miejscówki na około 200 metrów i zakarmiam ptactwo suszonką działa dopuki nie zaczne znów donęcać w łowisku bo wabi je plusk wody i sam widok wękującego.Czasami taka zabawa w berka denerwuje ale to jedyne co się sprawdza w moim przypadku.Spróbuj może ten sposób też Ci sie sprawdzi. [2011-05-21 09:52]

Iras1975

Łowiłem karpie na ok 6 metrach i też nurkowały :) pociągały nawet kulki na zestawie :) [2011-12-24 12:25]

kamael

Kaczki bywają upierdliwe, ale u mnie najwięcej kłopotów sprawiały bobry. Na dzikim łowisku wzdłuż większości miejscówek mają swoją trasę. Szczególnie w nocy targają po niej jakieś gałęzie i już paręnaście razy miałem MEGA brania w środku nocy oczywiście zahaczonej gałązki pana bobra :) Ale w sumie wesoło jest i jak nie ma brań przynajmniej coś się dzieje :) :) :)
Krążą też tam czasem wydry a to zazwyczaj oznaka pożegnania z braniami.
[2011-12-24 12:37]

kargul

ale ja nie rozumiem jak one moga zjadac kulki przecież to na dno zaraz spada no chyba  ze lowisz na 30cm wodzie to tak alebo necisz plywajacymi bo innej opcij niema albo to sa perkozy ktore nurkuja;) [2011-12-24 17:25]

Iras1975

ale ja nie rozumiem jak one moga zjadac kulki przecież to na dno zaraz spada no chyba  ze lowisz na 30cm wodzie to tak alebo necisz plywajacymi bo innej opcij niema albo to sa perkozy ktore nurkuja;)


Zrozumiesz jak zaczniesz zdobywać wędkarskie doświadczenie. :) [2011-12-24 19:15]

Woa-VooDoo

Kaczka głowienkawikipedia 

Pożywienie [edytuj]

Rośliny wodne wiosną i latem oraz drobne wodne zwierzęta jesienią i zimą, które, jako grążyca, [b]zdobywa nurkując do 1,5 - 2,5 m[/b]. Są to przede wszystkim larwy owadów, ślimaki i małże. Żeruje głównie na mulistym dnie z podwodną roślinnością. Pod wodę może też sięgać wyciągając szyję i zanurzając zarazem przednią część tułowia, tylna sterczy pionowo na taflą wody.






[2011-12-24 22:17]

piotrcarp

To na pewno nie kaczki tylko perkozy kaczki tak gleboko nie nurkuja jest na to jeszcze jeden sposob sypnij na tyle zeby kaczki sie najadly i dla ryb zostalo :)
[2011-12-25 23:55]

Radasg2

Wiesz co... jak jedziesz na ryby zabieraj ze sobą orła! kaczki się go boją i przepłoszone uciekną:)
[2011-12-26 22:27]

Wrzuć kamieni i niech kaczki się najedzą a potem kulki :) [2011-12-27 14:18]

Woa-VooDoo

Zniżanie twojego poziomu do poziomu ptactwa jest troszkę nie na miejscu [2011-12-27 14:38]