Kaczki na stawie

/ 26 odpowiedzi
Witam w moim stawie pojawiły się dzikie kaczki. Mam z nimi problem ponieważ niedawno zarybiłem staw karpiem a teraz widzę łuski na brzegu stawu. Czy kaczki mogą zjadać ryby ?? Pomocy !!
Jakub Woś

Tak, mają specjalnie przystosowany dziób do chwytania karpi. Litości... Tak ciężko "wygooglować" czym żywi się kaczka? (2015/04/10 20:12)

MARCIN CK

Syp chleb i będziesz miał spokój  a i kaczki dokarmisz. (2015/04/10 20:16)

michal310798

ale czemu na brzegu są łuski ??? kaczki łapią i zjadają małe ryby chyba tak ?? więc skąd większe łuski na brzegu ? (2015/04/10 21:25)

Artur z Ketrzyna

ale czemu na brzegu są łuski ??? kaczki łapią i zjadają małe ryby chyba tak ?? więc skąd większe łuski na brzegu ?

Może wyderka się dobiera do twoich karpików?
Kaczki ładnie ci rzęsę wyjedzą, i troszkę z zielska oczyszczą. (2015/04/10 21:28)

michal310798

no ale własnie jestem codziennie nad stawem i żadnych śladów wydry nie widać  (2015/04/10 21:32)

dendrobena

Ogólnie jest wszystkożerna, ale w większości są to rośliny; w większości jest to roślinność wodna. Na lądzie pożywia się np. bukwią. Żeruje na powierzchni wody; charakterystycznie, z tylną częścią ciała wystającą ponad taflę. Ponadto zjada pokarm zwierzęcy, np. larwy komarów, chrząszcze, skorupiaki i inne zwierzęta związane ze środowiskiem wodnym. Niektóre ptaki próbują także zjadać śmieci, np. pływające po stawie kawałki folii. Nieprawidłowa dieta, na przykład bogata w chleb, może powodować, schorzenie nieuleczalne u dorosłych ptaków.Chlebem raczej nie należy karmić. A o narybek kol.się nie martw. Łuski mogło pozostawić inne zwierzątko żywiące się rybkami. (2015/04/10 21:33)

michal310798

a jak wytępić te kaczki bo mam same z nimi problemy bo i ryby jedzą i wodę brudzą  (2015/04/10 21:35)

Dos equis xx

a jak wytępić te kaczki bo mam same z nimi problemy bo i ryby jedzą i wodę brudzą 

Jak to jest że człowiek jest na tyle mądry by skorzystać z internetu, aby zalogować sie na wedkuje a na tyle głupi by uważać że kaczki jedzą ryby? Mózg Ci jedzą a nie ryby. (2015/04/10 21:40)

kaczmar123

Może jak poprosisz grzecznie to odejdą. A tak serio to w czym Ci panie te kaczki przeszkadzają ? Wyjedzią ci przynajmniej zielcho i rzęse. (2015/04/10 23:14)