Zaloguj się do konta

Justyna Kowalczyk

utworzono: 2010/12/13 18:47
Rufin

Koledzy-czy sędziowie słusznie ukarali naszą biegaczkę?Czy faktycznie sędziowie sportów zimowych dyskryminują polskich sportowców?! [2010-12-13 18:47]

robcio2535

Ja nie oglądałem biegu :-( ale skoro Polska strona złożyła w tej sprawie protest to coś w tym musi być !A czy dyskryminuja ? hmmm trudno powiedzieć ale zwracają na naszą Justysie szczególną uwagę i przy najmniejszym błędzie to wyłapują chyba po to by psychicznie wpłynąć na naszą biegaczke :-(
[2010-12-13 18:56]

Fakt........... zablokowała , jakaś kara musi być ? nie wyobrażaqm sobie gdyby to ktoś inny zablokował Justyne ! co wtedy by się działo !!!!!!!!!!!!!!! [2010-12-13 19:23]

Jędrula

Jakoś mi nie pasuje ta nasza Justysia . Nie podoba mi się jej zachowanie . Tak trochę się z niej robi pani na włościach . Coś za dużo dziewczyna o sobie myśli , wiem , że to mistrzyni ale mogłaby być skromniejsza i nie oczekuje Małyszowskiej skromności bo to mistrzostwo świata ale głowę powinna trochę spuścić niżej .

[2010-12-14 12:38]

Rufin

Jakoś mi nie pasuje ta nasza Justysia . Nie podoba mi się jej zachowanie . Tak trochę się z niej robi pani na włościach . Coś za dużo dziewczyna o sobie myśli , wiem , że to mistrzyni ale mogłaby być skromniejsza i nie oczekuje Małyszowskiej skromności bo to mistrzostwo świata ale głowę powinna trochę spuścić niżej .

Coś w tym jest.Niby zmieniła pas jeszcze w dozwolonym miejscu,ale jaki miała zamiar,tego naprawdę  się już chyba nie dowiemy.A wracając do sędziów,to(moin zdaniem) czasem zbyt nisko oceniają skoki nazego mistrza Adama. 
[2010-12-14 19:41]

robertxxx62

Mi również . Myślę że ona taką ma ambicję że sobie nie radzi , jak nie niedozwoloną łyżwą pojedzie to teraz te zajechanie , wygląda to że by chciała za wszelką cenę . A to że jest zadufana to słyszałem od dziewczyny z naszego miasta która brała udział w zawodach  na olimpiadzie (Nowakowska ) również opowiadała o Adamie Małyszu że prywatnie bardzo spoko gościu , zagada coś i pożartuje .
[2010-12-14 19:56]

wasiel

jak juz przybiegła 3 na mete mowie do matki bedzie zdyskwalfikowana za blokowanie i bedzie 6 oczywiscie zaraz dostałem reprymende ze jak jestem taki dobry i wszystko wiem to dlaczego nie komentuje:p odpowiedz jest prosta bo głupki z tvp nie maja pojecia o sporcie, komentuja wszystko co popadnie nie trzymajac sie okreslonej dyscypliwny. Chociaz ogladajac powtorki później wydaje mi sie ze niesłusznie ja zdyskwalfikowali. Osoboscie jakos za Kowalczyk nie przepadam, oczywiscie kibicuje jej ale nie lubie jej charakteru, jest obrazalska i czasami arogancka w swoich wypowiedziach, wszystko jej nie pasuje. Za to bardzo cenie i lubie pana Tomka Sikore:)
[2010-12-14 21:19]

wedkarz2309

Kol. wasiel, nie chcę się chwalić, czy coś w tym stylu, ale od razu mi to "śmierdziało" dyskwalifikacją...:(

Mówię do brata: ZDYSKWALIFIKUJĄ JĄ ZA TO, a zaraz brat mówi: KOWALCZYK 6....

Niestety nowe przepisy mówią o tym,ze nie można zajeżdżać drogi na całej trasie...

[2010-12-15 09:32]

wasiel

kol. wedkarzu2309 własnie miałem takie same mysli ze ja zdyskwalfikuja, niestety kowalczyk sama jest sobie winna bo cały czas tylko ona prowokuje takie sytuacje zeby sędziowie mogli sie jej przyczepic... pozdrawiam:)
[2010-12-15 11:41]

wedkarz2309

Jest też opcja, że Justyna czuje się bezradna wobec "astmatyczki" i stąd takie zachowanie...

Bo nie jest łatwo rywalizować z rywalką, która jedzie cały czas na prochach...

Zrobić porządek z tą Marit i będzie po kłopocie...:)

Tj. udowodnić, że nie ma astmy...:)

Jest to oczywiście tylko moje skromne zdanie...:)

[2010-12-15 12:15]

robcio2535

Fakt Justyna mogła środkowym torem finiszować ale wybrała prawy dla niej , zmieniła tor przed choinkami czyli jeszcze w dobrym momencie według przepisów ! A czy fair play ? pewnie nie ale przed zmianą toru była jeszcze przed amerykanką -widać to na filmie a to według przepisów i nie tylko tutaj upoważnia ja do takiego czynu ,a to ze fakt Justyna słabła to już problem Amerykanki nie naszej zawodniczki -tak robią zawodnicy we wszystkich dyscyplinach blokuja .W piłce nożnej obronca ma zostawić piłke napastnikowi przeciwnej drużyny bo ten jest szybszy ???Czy w żużlu ten z przodu ma puścić tego z tyłu bo jest szybszy ???Nie w obu przypadkach -Blokują [2010-12-15 12:23]

wedkarz2309

W jednej dyscyplinie można blokować (nawet jest to podstawą), a w drugiej nie można...:)

Każda dyscyplina rządzi się swoimi prawami/przepisami...:)

Ciekawe, dlaczego Amerykance nic nie mowili, że się wcisnęła na obcy tor przed Petrę...?

A co do przepisów, to od tego roku są zmienione i jak już wspomniałem, na całej długości trasy nie wolno blokować, itd., itp....

[2010-12-15 12:43]

wedkarz2309

Fakt jest taki, że gdyby Justyna nie zajechała drogi przeciwniczce, to by zajęła 4 lokatę...

Mam pytanko:

Wiecie, dlaczego Marit jest taka szybka na zjazdach?

Ma to związek z nowymi smarami, które stosują norwescy skoczkowie?

[2010-12-15 12:47]

Rufin

Fakt jest taki, że gdyby Justyna nie zajechała drogi przeciwniczce, to by zajęła 4 lokatę...

To fakt,ale 4 pozycja jest lepsza niż 6 i dodatkowo nie było by tej całej afery.Justyna sprawia,że sędziowie będą jej się przyglądac jeszcze bardziej,a to jej startów nie ułatwi,a może byc wręcz odwrotnie.

[2010-12-16 18:47]

wedkarz2309

To fakt,ale 4 pozycja jest lepsza niż 6 i dodatkowo nie było by tej całej afery.Justyna sprawia,że sędziowie będą jej się przyglądac jeszcze bardziej,a to jej startów nie ułatwi,a może byc wręcz odwrotnie.

Zgadza się.

"Fakt jest taki, że gdyby Justyna nie zajechała drogi przeciwniczce, to by zajęła 4 lokatę..."

Pisząc te słowa, nie miałem na myśli tego, że dobrze zrobiła, tylko to, że Justyna była świadoma tego, a widocznie strasznie jej zależało na podium i dlatego zajechała przeciwniczce drogę.

Wiadomo, że najgorsza dla sportowca pozycja (4), jest lepsza od 6...:)

[2010-12-16 18:58]

Rufin

Pisząc te słowa, nie miałem na myśli tego, że dobrze zrobiła, tylko to, że Justyna była świadoma tego, a widocznie strasznie jej zależało na podium i dlatego zajechała przeciwniczce drogę.

Ja także tego nie popieram.Za to zachowanie Justyna ma u mnie minusa,lecz będę nadal jej kibicował.Mam tylko nadzieję,że taka sytuacja więcej już nie będzie miała miejsca,bo staci swoich fanów.

[2010-12-16 19:04]

wedkarz2309

Kibicować raczej jej nie przestanę...:)

Tak samo, jak Tomkowi Sikorze, Adasiowi, i wielu wielu innym polskim sportowcom...:)

Czy są w formie, czy nie - jestem z nimi na dobre i na złe...:)

[2010-12-16 20:59]

robcio2535

Tak samo, jak Tomkowi Sikorze, Adasiowi, i wielu wielu innym polskim sportowcom...:)

DOKŁADNIE Kolego
Jak im nie idzie , czy brak formy itp. to przyznam jak każdego kibica mnie też wkurza ,drażni i jestem zły ale jako Patriota i tak zawsze bede im Kibicem :-)choć przed tv .
[2010-12-16 22:00]

wedkarz2309

DOKŁADNIE Kolego
Jak im nie idzie , czy brak formy itp. to przyznam jak każdego kibica mnie też wkurza ,drażni i jestem zły ale jako Patriota i tak zawsze bede im Kibicem :-)choć przed tv .

Też jestem kibicem tylko przez szkło, ale mniejsza o to:)

Jak nie ma formy, to fakt, wkurza to, itp., itp., ale nie jest to powód, żeby przestać im kibicować...:)

[2010-12-16 23:27]

Jędrula

Oj , widzę , że koledzy maja jaja do kibicowania ! Wiele osób nie rozumie , że sportowcy to nie maszyny i kiedyś muszą mieć gorszy dzień lub sezon .

Pomijając charakter Justynki to powiem , że trzymam za nią kciuki . Widać nasi zimowi sportowcy nas nie zawiodą , może tylko orzełki coś nabroją no ale całe szczęście , że Orzeł trzyma się w pierwszej dyszce i ładnie lata . Martwią mnie tylko trochę te oceny sędziów za jego skoki .

Mam nadzieję , że to przypadek .

[2010-12-17 08:41]

robcio2535

Jedrek a pamietasz Funakiego ?On potrafił ułożyć sie w locie no i noty dostawał nawet 20 wiele razy jak bywał w czołówce później gdy forma spadła to lot był taki sam a odległość już nie to i noty spadały :-(taki kaprys sędziów :-(
[2010-12-17 10:08]

wedkarz2309

Pamiętam takiego zawodika, ale to było chyba kilka lat temu, bo pamiętam tylko nazwisko, i że był to skoczek, nic więcej:)

Co do punktów, to można zrobić technicznie skok idealny i dostać 17-18, bo liczy się też odległość:)

[2010-12-17 10:21]

wedkarz2309

zawodnika* [2010-12-17 10:22]

Jędrula

Pamiętam takiego zawodika, ale to było chyba kilka lat temu, bo pamiętam tylko nazwisko, i że był to skoczek, nic więcej:)

Co do punktów, to można zrobić technicznie skok idealny i dostać 17-18, bo liczy się też odległość:)

No tak ale za odległość też są punkty ? Muszę poszukać w necie na jakich zasadach oceniane są skoki .

[2010-12-17 10:48]

robcio2535

Właśnie lot i lądowanie - punkty, odległość - punkty no i teraz wiatr -punkty wszystko osobno sie ocenia

A Funaki był perfekcjonistą wtedy i nawet komentatorzy sie dziwili dlaczego przy krótszej odległości ocena za lot i lądowanie perfekt wykonane niższe noty :-(

No tak ale za odległość też są punkty ? Muszę poszukać w necie na jakich zasadach oceniane są skoki .

[2010-12-17 11:37]

wedkarz2309

Ocena jest za wsio:)

Licząc od momentu wybicia na progu, do bodaj ostatniej "kreski", za którą można się wywracać:)

Wiem, że w notę wchodzi płynność lotu, ułożenie nart (gdy narty w pozycji V się przecinają, sędziowie wówczas odejmują punkty), oczywiście lądowanie (+ ileś tam po lądowaniu, czy się nie zachwiał, itp.) i odległość, jaką uzyskał zawodnik.

Jeśli coś źle napisałem lub pominąłem, to poprawcie mnie koledzy:)

[2010-12-17 22:47]