Juniorska karta wędkarska

/ 8 odpowiedzi
Witam, mam 13 lat i chciałbym sobie wyrobić juniorską kartę wędkarską. Gdzię ją mogę wyrobić, do czego ona mnie uprawnia i ile kosztuje? Gdybym posiadał kartę juniorską mogę legalnie łowić na rzekach na spinning?
Sith


Musisz poczekać roczek, młodzieżowa karta wędkarska dopiero po ukończeniu 14 lat. (2022/02/08 11:45)

jabberwokie86


A ja bym się mimo wszystko wybrał do najbliższego koła i zapytał o możliwość zdawania egzaminu :) Sam zdałem egzamin i wyrobiłem kartę mając 13 lat:) (2022/02/08 13:35)

Sith


Kiedy to było, zamierzchła historia... ;)))
Egzamin można zdać, bo to w obecnych czasach banalnie łatwe, ale urząd nie wyda karty. (2022/02/09 06:36)

jabberwokie86


Kiedy to było, zamierzchła historia... ;)))
Egzamin można zdać, bo to w obecnych czasach banalnie łatwe, ale urząd nie wyda karty.

Było to w roku 1999, a jak widać po nicku, urodziłem się w 1986:) Egzamin zdałem chyba 29.07.1999 (taką mam datę przyjęcie do PZW w legitymacji), a kartę wydano 6.08.1999. Oczywiście było to 22,5 roku temu, ale nie wiem, czy w PZW aż tak wiele się przez ten czas zmieniło:) Pamiętam, że pół dnia z mamą łaziliśmy po Piotrkowskiej, zbierając pieczątki różnych urzędów i nikt nic nie mówił, że nie mam 14 lat:) Przypuszczam, że wystarczyło im samo zaświadczenia z koła o zdanym egzaminie. (2022/02/09 16:14)

JKarp


Musisz poczekać roczek, młodzieżowa karta wędkarska dopiero po ukończeniu 14 lat.

Nie musi. Idzie z kimś dorosłym i wyrabia kartę członka uczestnika PZW. I ma takie same uprawnienia jak każdy wędkarz. Musi tylko łowić z osobą dorosłą posiadającą Kartę Wędkarską i nie może łowić w nocy.
JKarp (2022/03/18 14:39)

Sith


Musisz poczekać roczek, młodzieżowa karta wędkarska dopiero po ukończeniu 14 lat.

Nie musi. Idzie z kimś dorosłym i wyrabia kartę członka uczestnika PZW. I ma takie same uprawnienia jak każdy wędkarz. Musi tylko łowić z osobą dorosłą posiadającą Kartę Wędkarską i nie może łowić w nocy.Â
JKarp
... i w ramach limitu opiekuna. To tak samo gdy nie ma karty wędkarskiej i wędkuje z opiekunem.
(2022/03/21 06:09)