Zaloguj się do konta

Jokers - rozpraszacz?

utworzono: 2010/12/27 07:37
endriut

Witam wszystkich.

Czego można użyć do rozproszenie jokersa?

Chodzi mi o jakieś domowe sposoby, z jakiś prostych domwych składników.

Pozdrawiam.

[2010-12-27 07:37]

endriut

Witam.

Nikt nie ma sposobów?

No to lipa, będę musiał specjalnie do wędkarskiego jechać...

Pozdrawiam.

[2010-12-27 09:13]

1z2z3z4

a to są na to sposoby ?
[2010-12-27 09:19]

endriut

Słyszałem że wędkarze coś mielą, tylko nie wiem co i chciałem się podpytać...

Ale jak nikt nie wie to jakoś sobie poradzę.

Albo zasypę tylko ziemią...

Pozdrowionka.

[2010-12-27 10:20]

kargul

witam to zalezy co kolega mysli pod haslem rozproszyc jokersa ??

mozna by sprobowac sucha gline ale NIE ZANETE BO W ZANECIE ON SIE WYPALAJA I ZNIKAJA(a potem sie zastanawiamy czemu niema jiokersa w zanecie heh:>P) pozdrawiam karol

[2010-12-27 10:34]

endriut

Słyszałem też że właśnie przy rozproszeniu glinką to później jok nie siada na dnie tylko pływa...

Jutro jadę na rybki mam ziemię bełchatowską już 3 razy zblistrowałem joka i chcę go dobrze rozprowadzić w ziemi... Podobno w tym pomaga rozproszenie tego joka tylko nie bardzo wiem czym i jak. 

Jak kolega wie to prosze o podpowiedź.

Pozdrawiam. 

[2010-12-27 10:46]

kargul

no i dobrze kolega zrobil glina starczy a jaki kolega ma zamiar wedkowac spalwik grunt jak splawik z dna to morze lepiej zeby lokers tonal ale jak tam kolega chce mozna troche atraktorep przesypac jakims np wanilia na karpia piernik,czosnek  na leszcza powinno byc gut ja tam na jokersa nie lapie ani nim ni nece pozdrawiam [2010-12-27 10:59]

kargul

sorry atraktorem*:>P [2010-12-27 10:59]

kargul

podobno mozna uzyc tez maki kukurydzianej polamania [2010-12-27 11:04]

endriut

Witam.

Dzięki, właśnie o takie rady moi chodziło... coś pokombinuję i napiszę jak było...

heh nie czuję jak rymuję....

Pozdrawiam.

[2010-12-27 11:06]

mienta

ja do rozproszenia joka używam ziemi bęłchatowskiej wrzucam go na 12 godzin do tej ziemi i co jakiś czas mieszam wtedy ładnie się rozkleja i jest bardzo ruchliwy przed łowieniem dodaję jeszcze ziemi i gotowe
[2010-12-27 11:29]

endriut

Dzięki Michał tak właśnie miałem zamiar zrobić, nie chce mi się dziś wyłazić z domu po jakieś rozpraszacze do joka... A ziemię mam już kupioną od dawna i tylko czeka jak ją wezmę i ciepnę w przerębel razem z jokiem...

Pozdrawiam.

[2010-12-27 11:39]

mienta

możesz jeszcze płukać joka ale to czasochłonne tu masz link wstawiałem niedawno film
http://forum.wedkuje.pl/post/dodawalnia/175268/100 post nr*181215
[2010-12-27 11:44]

fkuzi555

czesc

najprostszy sposob to glinka de somme, argile, belchatowska. zalezy jaka ziemie bedziesz uzywal na lowisku, taka mozesz rozproszyc (oczywiscie wiazaca, rzeczna itp bedzie klopot :) ). kolorystycznie tez od razu mozesz dopasowac sie pod kolor przyszlej ziemi. wazne, zeby ziemia, ktora chcesz rozpraszac nie byla zbyt mokra, bo wowczas nie przesiejesz jej dobrze przez sito, a tylko taka pozwoli dokladnie rozproszyc. co do rozpraszaczy - sprawdzaja sie, ale jednak to kolejny skladnik sie robi, a nic nie pozostaje bez wplywu na smak, zapach itp. niegdy nie rozpraszamy zaneta, gdyz na ogol dodawana jest do nich sol w roznej ilosci, a wlasnie ona powoduje usmiercenie joka. jesli chcesz go pozniej podac razem z zaneta - ok mozna, ale przed samym wrzuceniem kul mieszasz zanete z jokiem w takiej ilosci, jaka chcesz wrzucic, a reszte zostawiasz w dwoch wiadrach. wg mnie najlepsza do rozpraszania jest ziemia Górka. Jok w niej pieknie sie trzyma - lepiej niz w roznych innych, ktore sprawdzalem

[2010-12-27 12:44]

Słyszałem też że właśnie przy rozproszeniu glinką to później jok nie siada na dnie tylko pływa...

Jutro jadę na rybki mam ziemię bełchatowską już 3 razy zblistrowałem joka i chcę go dobrze rozprowadzić w ziemi... Podobno w tym pomaga rozproszenie tego joka tylko nie bardzo wiem czym i jak. 

Jak kolega wie to prosze o podpowiedź.

Pozdrawiam. 


Siada na dnie, oczywiście, że siada w glinie/ziemi na dnie. Wypływa tylko już martwy jok. Zrób na próbę malutką kulkę z glny/ziemi z jokersem i wrzuć do np. wiadra z woda i obserwuj, nawet czas sobie policz. Jesli wczesniej zrobisz selekcję, przepłuczesz i wyodrębnisz martwe sztuki joka, to nie wypłynie nic. 



[2010-12-27 12:50]

endriut

Dzięki za wszystkie podpowiedzi, zobaczymy co mi z tego wyjdzie.. Na razie jok wygląda obiecująco i nawet już nie śmierdzi.

Zobaczymy jutro na rybkach.

Pozdrawiam.

[2010-12-27 15:05]

Esox53

Niektórzy rozpraszają mąką kukurydzianą ale lepiej kupić w sklepie wędkarskim rozpraszacz,ja stosuje rozpraszacz trapera,tani,dobrze się rozprasza praktycznie niczym się nie różni od tych najdroższych. [2010-12-27 15:16]

wędkarz95

Ja rozkładam gazetę i sypę na joka gline rozpraszającą , dopiero później wsypuje go do ziemi bełchatowskiej ;] W ziemi to nawet 2 tygodnie ten jokers potrafi wytrzymać :)
[2010-12-28 19:34]

wędkarz95

Daj znać jak Ci poszło
[2010-12-28 19:35]

Ekin

Witam najlepszym sposobem domowym na rozpraszanie Jokersa jest przetarta przez drobne sito ziemia z kretowiska to naturalny i dobrze sprawdzający się sposób na zawody można dodać do tego ciut mielonych nasion konopi sprawdza się to na np. płociach  pozdrawiam serdecznie.
[2010-12-30 13:14]

fkuzi555

jesli bierzesz ziemie z kretowiska, to musisz uwazac na to, czy miejsce, z ktorego byla ona brana nie bylo nawozone sztucznymi nawozami. jesli bylo to daj spobie spokoj ;) jesli nie, to pewno, ze mozna brac i powinna sie niezle sprawdzic ;) [2010-12-30 13:57]

vinnic

Witam.
A co myślicie by jako rozpraszacza do joka użyć suchego przepłukanego piasku?
[2011-01-05 08:27]

bluehornet

Rozpraszacz do jockersa kupiony w sklepie wędkarskim różni się od mąki kukurydzianej tylko i wyłącznie kolorem ( jest popielaty ) i napisem " eco " i niczym innym , jak mam do sklepu spożywczego 200m , a do sklepu wędkarskiego 20 km , to odpowiedź , co zastosować do rozproszenia ochotki nasuwa się sama . Stosowałem obie metody i nie zauważyłem żadnej różnicy , a ochotka była w super kondycji .  . A co do próby rozproszenia jockersa suchym przepłukanym piaskiem , to zastanowiłbym się grubo - jockers jest delikatny , a piasek , nawet przesiany i drobniutki jest ostry , tak że przy " rozpraszaniu " piaskiem ochotkę trafi " szlag " . Połamania kija .
[2011-01-09 10:15]

vinnic

A co do próby rozproszenia jockersa suchym przepłukanym piaskiem , to zastanowiłbym się grubo - jockers jest delikatny , a piasek , nawet przesiany i drobniutki jest ostry , tak że przy " rozpraszaniu " piaskiem ochotkę trafi " szlag " .


Dzięki za tą sugestie.



[2011-01-12 13:13]