Jig czy boczny trok?

/ 5 odpowiedzi
Jak wolicie łowić okonie? Jiggiem czy boczniakiem? Chciałbym poznać Wasze preferencje i upodobania. Cel tej mini ankiety- ludzka ciekawość. Ja samemu wole jig, a Wy?
obcy91


Zdecydowanie Jig :) jakby nie patrzyć to boczny "tłok" podchodzi po wędkarstwo gruntowe - z różnica ze nie czekasz na branie tylko zwijasz zestaw.     (2011/11/01 17:57)

darek300


Dla mnie jigowanie jest ciekawsze tą samą gumkę mogę prowadzić na 10 sposobów a nawet więcej: opad agresywny i wolny, wleczenie po dnie, pływanie, piła itd. Boczny trok wydaje mi się nudny... (2011/11/01 18:08)

Adam01


Dla mnie jigowanie jest ciekawsze tą samą gumkę mogę prowadzić na 10 sposobów a nawet więcej: opad agresywny i wolny, wleczenie po dnie, pływanie, piła itd. Boczny trok wydaje mi się nudny...

Coś jest z tą nudą... Rzucasz , ciung pan i koniec. chba lepiej juz na paprocha główkę założyć... (2011/11/01 18:11)

pinoczet29


Ja bocznego troku używam tylko w przypadku malutkich gumek(paprochów),które ciężko jest wyrzucić na dużą odległość lub w miejscach głębokich żeby nie czekać długo,aż dopłynie bliżej dna.Ale rzadko łowię na malutkie przynęty bo mają dużą wade.Zdarzało się,że niewielki okoń połykał ją głęboko.Co sprawiało problem z uwolnieniem go.Jeśli złapie się dużego którego zabieramy do domu to ok.Ale jeśli wypuszczamy bo jest za mały to padnie.Szkoda wtedy ryby. (2011/11/01 18:23)

darek300


Coś jest z tą nudą... Rzucasz , ciung pan i koniec. chba lepiej juz na paprocha główkę założyć...

Możesz jeszcze robić przerwy i delikatnie podszarpywać:) i jeszcze pewnie coś... Każdy lubi coś pod swój temperament mi odpowiadają główki! (2011/11/01 19:31)