Zaloguj się do konta

Jeziorowy jesienny szczupak. Pomoc

utworzono: 2010/10/10 20:37
michalek13111

Witam. Chciałbym sie spytac osob doswiadczonych w wedkarstwie spiningowym na temat jesiennego jeziorowego szczupaka. Zaczalem spiningowac miejwiecej w czerwcu na jeziorze Lucień (206 ha jezioro dosyc spore i glebokie ) poczatek tzn caly czerwiec i polowa lipca byla straszna. Nie miałem zadnego pobicia do czasu , polowa lipca pierwszy szczupak do konca lipca zlapalem moze jeszcze z 10 miejwiecej w  jednakowym srodowisku. Woda do 2-3m, troszke zarosniete zielskiem, przy skraju trzcin. Lecz z czasem wyglada na to ze przeniosly sie w inne tereny. Nie mam zielonego pojecia gdzie moge ich teraz szukac. Jezioro bogate w górki, ostre spady, dookola zarosniete trzcina, powalone drzewa. Przynety jakie uzywam sa glownie blachy wahadlowki Gnom i Alga 3. Jesli macie jakies pomysly gdzie moge ich teraz szukac prosze o pomoc. Z góry dziekuje za odpowiedz :)

[2010-10-10 20:37]

Manolo8

Trudno powiedzieć gdzie ich szukać. W sierpniu ponad tydzień na jeż. Lucień był mój kolega, na spinning nie miał żadnych sukcesów kilka małych okoni, kilka ledwo wymiarowych szczupaków złowił na żywca. Bardzo narzekał na płetwonurków pływających z kuszami, to ich posądzał o kiepski rybostan. W rozmowie z miejscowymi wędkarzami, potwierdzili informację o płetwonurkach i braku kontroli ze strony właściciela wody.
[2010-10-10 22:23]

Szczuply koles

Wiesz Jeżeli byś chciał połowić szczupaki No to jedź Na Osowie . Pierwsze dwa jeziora Tam jest dużo szczupaków i okoni . A może nad Suminem coś szarpnie sandacz?? Życzę powodzenia .


ps. Warto przejechać się do Soczewki na ryby :) Połamania kija
[2010-10-14 08:55]

Mikesz71

Alga 3 to moja ulubiona wahadłówka tylko że ja stosuję troszkę odchudzoną wersję samoróbka z milimetrowej blachy chodzi swietnie a przez to że jest lżejsza to możesz ją wolniej prowadzić. Jak masz łódkę to tak jak mówisz okolice górek podwodnych wszystkie spady i zatopione korzenie to najlepsze miejscówki. trzcinowiska są dobre na lato.
Pozdrawiam.
[2010-10-14 11:03]

michalek13111

mikesz dzieki za odpowiedz, a takie cos mi chodzilo polamania :) [2010-10-17 18:52]