Jezioro Pierzchalskie


  • konto usunięte

Witam kolegów. Zwracam się do Was z pytaniem odnośnie w/w jeziora, a w zasadzie o wędkowaniu na nim. Od gospodarza tego zbiornika, czyli ZO PZW Elbląg, nie otrzymałem jednoznacznej odpowiedzi w drodze mailowej, a gdy do nich dzwonię, to akurat "...tego Pana nie ma...". Może na tym forum znajdę choć jednego sprawiedliwego i kompetentnego. Chodzi mi o to, czy na odcinku od mostu na drodze Chruściel - Płoskinia do zapory (tam gdzie kiedyś było pole biwakowe) obowiązują ogólne zasady wędkowania bez wnoszenia dodatkowych opłat do karty wędkarskiej (tak było przed laty), czy może i ten odcinek włączyli do programu Natura 2000 i stworzono tam rezerwat? Jak tak, to od kiedy? Bo, że tam rezerwat już był wcześniej na większej części jeziora i samej rz. Pasłęce, to ja wiem. Chodzi konkretnie o ten kawałek.Nie chciałbym wykupywać zezwolenia niepotrzebnie, a miejsce to pamiętam z lat wcześniejszych jako bardzo urokliwe. Mam ochotę odwiedzić je znowu i trochę powędkować. Za "normalne" odpowiedzi z góry dzięki.